Debian+Gnome

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.07.2009 | 20:40
Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
Chcel by som sa opýtať, že chcem si stiahnuť a nainštalovať Debian s grafickým prostredím GNOME, ale neviem koľko CD je k tomu potrebných...stiahol som prvé, ale pri inštalácii by to chcelo sťahovať z internetu balíky a na to mám ja pomalý net, takže by som ich chcel mať na CD...koľko CD je potrebných? alebo stačí jedno DVD?
    • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 20:59
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      staci stiahnut prve cd... to je instalacne a su tam dake baliky pre gnome... na druhom cd je zvysok takze ked stiahnes prve a druhe tak ti to staci... a stahujes stable verziu alebo daku inu?? testing? sid?
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:14
        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
        chcem celé GNOME. A stable, aby mi to šlo bez problémov, ale chcel by som potom to nejako nastaviť tak, aby som mal aj novšie balíky, tak dúfam že niekto poradí ako na to :)
        • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:17
          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
          ozaj a vadí keď bude prvé CD debian 5.01 a druhé CD 5.02?
          • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:24
            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
            ja mam prave taky isty problem... vyskusal som uz kadecoooooooo... kukni v profile ak chces :P. tam mam zoznam vyskusanych :). no a idem na debian ten je naj podla mna... a teraz som skusal testing len tam je daky error a po instalacii nenabehne ani do textoveho prostredia :(... takze mi ostava asi stable verzia... neviem nasiel som fajn navod na instalaciu balikov z testing... len neviem ci by to potom upgradlo napr aj gnome. no a potrebujes mat rovnake cdcka... tak stiahni 5.02 :P...
            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
            • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:29
              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
              no tak ja sa učím z chýb druhých a idem rovno na Debian stable :D začal som Ubuntu, ale mám problémy s grafickou kartou tam. Teraz som skúšal PCLinuxOS, a ten šiel zas dobre čo sa týka grafickej, ale zvuk som absolútne nerozbehal, a celkovo sa mi nepáči KDE. Hodíš mi ten návod na inštaláciu balíkov? A vyskúšam a uvidím :D možno to pôjde, veď to sa inštalujú len dodatočné balíky.
              • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:37
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                tak aj ja idem na stable... a pokusim sa tam rozbehat najnovsi virtualbox :P... uvidime... naposledy sa mi to nepodarilo :(. kde zabera viac ramky ako gnome a cize je aj pomalsie kedze procak musi viac pracovat. jasne hodik kukni si aj toto :P a toto :)) ... keby nieco kludne mi mozes napisat :P...
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:45
                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                  vďaka za tie linky, presne to som potreboval :D ja som nepostrehol to, žeby mi šlo KDE pomalšie, ale všimol som si že zaberá viac RAM...mne sa nepáči len ten vzhľad programov pri KDE a celkovo mi pripadalo "zastaralé". Na GNOME som si už asi zvykol :) inač na Ubuntu som virtualbox používal bez problémov
              • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:41
                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                inak ja by som nestahoval gnome cele.... a podla mna sa ti ani to druhe cd neoplati stahovat.... nainstaluj si debian z prveho cd... potom nainstaluj gnome-core... to je zaklad... to sa ti stiahne sa mi zda necelych 100 MB... potom si nainstaluj network manager, app installer a este xorg a gdm a dokopy to mas necelych 200 MB :)) a mas to :P
                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:47
                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                  ale mám pomalý internet a naposledy keď som inštaloval Debian, tak mi to trvalo myslím že až 10 hodín. A keď si dám experta pri inštalácii, tam si môžem vybrať ktoré balíčky chcem a ktoré nie?
                  • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:54
                    Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                    daj si instalovat cez graficky instalator pre expertov :)) to mas najviac podrobne a vobec to nieje pre expertov :P. zvladne to aj zaciatocnik :)). to pekne spravili sa mi to paci. po uspesnom nainstalovani budes v akoze prikazovom riadku bez grafickeho prostredia....

                    kedze ty chces instalovat gnome z druheho cd tak tam nieje ziadny problem... pri instalacii z prveho cd sa potom spyta ci chces prehladat aj ine cd na ktorych mas software... a ak das hej tak si kludne mozes doinstalovat gnome z druheho cd :). a ci sa daju vybrat baliky to neviem... neskusal som. daj vediet ci sa daju vybrat :)). v testing verzii sa nedaju vybrat tak asi sa ani tu nebudu dat.

                    a ten bootsplash je kraaaaaasny som rad ze som natrafil na tu stranku :))
                    Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                    • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 21:59
                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                      dobre, tak hneď ako mi stiahne to druhé CD idem skúšať..musím ešte hodinu čakať na stiahnutie :D už sa teším aj ja na ten bootsplash :D a páči sa mi ten grafický GRUB čo je na konci stránky, ten musím mať :D
                      • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 22:01
                        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                        aj ty ides tahat? :D ja uz taham :D.. a budem aj instalovat :). a uz si skusal niekedy debian ? graficky grub :) no je to pekne ale nie az tak ako na obrazku :D... ale ten splash no kraaasa :)
                        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                        • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 22:14
                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                          ja to už ťahám asi hodinu...skúšal som raz, ale inštalovalo sa to veľmi dlho a potom som nejako zle nainštaloval ovládač na grafiku a už sa mi nerozbehlo graf.rozhranie, tak som sa vrátil k Ubuntu :D teraz idem na Debian a viem presne kde som spravil chybu...veď ja mám aj teraz pekný GRUB, od PCLinuxOS a fakt dobre vyzerá :-)
                          • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 22:22
                            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                            ja prave ficim na live cd ubuntu :D ... a ja som ani ovladac na grafiku neinstaloval :P... ale asi budem musiet dakosi... napisem na forum ze co s grafikou. a aku mas? ja mam ati hd... skusal som najnovsie propietalne ovladace ale feeeeest mi to potom sekalo tak tie to asi nebudu... tak neviem skusim nieco ine... ale som rad ze je stabilny :) nie ako ubuntu :d... to mi blblo :( tak si dame preteky :d kto to bude mat skor nainstalovane :P.. instalujes na book?
                            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                            • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 22:26
                              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                              no ja fičím na Widowse 7, lebo v PCLinuxOS mi všetko blbo :D s ATI sú problémy stále. Ja mám normálnu bedňu s konfiguráciou CPU Intel Core 2 Duo E4500@2,2Ghz, RAM: DDR2 2*1Gb, Graf. Ati Radeon HD3850 ale mám zlú základnú dosku Asrock...no ako chceš :D ty máš book?
                              • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 23:30
                                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                ja mam book acer extensa 5620 G , intel core 2 duo T5550 1,83 GHz, 250 HDD, 512 MB ati radeon hd2400XT, 2x1GB DDR2 atd atd :d... inak ako nainstalujes tie ovladace na atinu??? lebo co su xorg tak tie su iba 2D a ako tam pichnes 3D? :)
                                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 23:36
                                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                  stiahneš ovládač od výrobcu, zadáš pár príkazov a máš :D malo by to byť rovnaké ako pri Ubuntu dúfam, hneď ti ich tu hodím...akurát som napálil CD2 tak idem inštalovať :)
                                • Re: Debian+Gnome 31.07.2009 | 23:38
                                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                  no podľa návodu na wiki

                                  http://wiki.ubuntu.cz/Instalace%20nesvobodn%C3%BDch%20ovlada%C4%8D%C5%AF%20ATI%20(fglrx)

                                  alebo teraz budem citovať:

                                  Urob to takto: A pojde i to isto.

                                  urob si zalohu etc/X11/xorg.conf

                                  Stiahni si driver od ati z oficialnej stranky.

                                  Potom príkaz:
                                  sudo apt-get update
                                  sudo apt-get install build-essential cdbs fakeroot dh-make debhelper debconf libstdc++5 dkms linux-headers-$(uname -r)
                                  Potom spusti

                                  sudo sh ati-doloz-sem-presne-znenie-stiahnuteho-suboru.run

                                  odklikaj Install.

                                  v terminaly zadaj aticonfig --initial a restart.
                                  • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 14:51
                                    Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                    toto som skusal ale potom mi vsetko riadne sekalo.. daj vediet ako ti to ide :P
                                    Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                    • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 21:07
                                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                      mne nejde vôbec...nabootuje do čiernej obrazovku a hore asi 1cm sú také nejaké červené čiary...už fakt neviem čo s tým, inštaloval som to podľa návodu na debian wiki, a to čo tam písali mi nefungovalo a tým som vlastne inštaláciu nedokončil a teraz neviem ako to vrátiť alebo ako rozbehnúť debian v safe mode...možno stačí len dačo dopísať do Grubu
                                      • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 21:33
                                        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                        cawko... no takze zase bojujem s debianom :d... momentalne neficim na nicom :(. ja chcem debian testing !.... alebo chcem nieco ako je debian... jednoduche, stabilne, rychle.... co si mozem sam nadstavit ale lahko nie ako napr v gentoo... uz ma to stve :(... nainstaloval som si stable a skusil som upgrade na testing a pohorel som. grub sa cely pokazil a upgradlo mi polku systemu. JA CHCEM NOVSIE BALICKY !!!,,, to je nevyhoda debianu :(... asi vyskusal sida :(. no takze ja som ten ovladac zvladol lepsie :) ... skoda :(.co si teraz das ?
                                        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                        • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 23:22
                                          Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
                                          stiahni si parsix, sidux...

                                          su to distribucie postavene na debiane testing, pripadne testing/unstable.

                                          vyhoda je, ze su to live CD, takze hned vidis, ci ide alebo nie.
                                          http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
                                        • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 23:24
                                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                          ja Debian prelomím a nainštalujem aj ATI ovládač :D nedá mi to kým nepôjde a nič iné nechcem...momentálne už mi ide fglrx ale nejde hardvérové urýchlovanie asi :D...ale je to pokrok :D
                                          • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 23:39
                                            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                            daj potom vediet ze ako to mam spravit okik ? ja tiez bojujem s debianom ale tentoraz testing verziou... :P
                                            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                            • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 23:51
                                              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                              no ja sám ani neviem...skúšam už všetko čo nájdem v googli a teraz to už mám asi nejaké pokazené...stiahol som z ati webstránky ovládač a vytvoril som .deb balíky ale tie nejdú nainštalovať :

                                              dpkg-divert: „diversion of /usr/lib/libGL.so.1.2 to /usr/lib/fglrx/diversions/libGL.so.1.2 by fglrx-driver“ je v kolízii s „diversion of /usr/lib/libGL.so.1.2 to /usr/lib/fglrx/diversions/libGL.so.1.2 by fglrx-glx“
                                              dpkg: chyba pri spracovávaní fglrx-driver_8.632-1_i386.deb (--install):
                                              podproces pre-installation script vrátil chybový kód 2
                                              • Re: Debian+Gnome 02.08.2009 | 23:53
                                                tommino   Návštevník
                                                a preco si nedas ubuntu ? bojim sa ze tieto ovladace na ati budu dost velky problem v debiane... ja este vyskusam ten testing a ak mi to nepojde tak si dam ubuntu...
                                                • Re: Debian+Gnome 03.08.2009 | 00:16
                                                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                  lebo Ubuntu nie je stabilné a mal som ho dlho tak viem...niekedy mi prestal fungovať zvuk len tak z ničoho nič...aj s grafikou večne sa niečo stalo a keď tento Debian Stable spravím, síce budem mať staršie balíky ale stabilný systém
                                                  • Re: Debian+Gnome 03.08.2009 | 12:55
                                                    Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                    idem skusit este arch... ten je nieco ako slackware a debian.... len je tam dost babrania... ale je jednoduchy a ma najnovsie balicky... tak skusim. uz som ho mal len fuuuu nastavovamal som ho dlho tak viem...niekedy mi prestal fungovať nia kopec :d.. a ked nie tak neviem... bud ubuntu alebo debian stable :P... aj ked sa mi nepaci ze ma stare balicky a testing verzia mi nejde :(.

                                                    ps..este sa momentalne zaujimam o mac os :P
                                                    Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                    • Re: Debian+Gnome 03.08.2009 | 21:54
                                                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                      prečo ti vadia staršie balíčky?...mne to akože vôbec neprekáža, mne ide o to aby bol systém stabilný, to je základ...a mac os nie je open-source a keď ho stiahneš tak len nelegálne a tam sú aj rôzne vírusy a aj softvér na neho nie je free...ale vraj je dobrý :)
                                                      • Re: Debian+Gnome 04.08.2009 | 14:28
                                                        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                        ja som si myslel ze je mac zadara ked je taky popularny :P :D... ale tak asi nieje :). a ze este aj ich masinu musis mat. tak to nie dakujem radsej linux :). akurat mam arch... uz som zakotvil u archu :). starsie balicky... no tak vies nieje bohvieco mat daky 3 rocny stary sw... 3 roky je dost dlha doba... pred 3 rokmi napr leteli mobili so 65000 farieb :P... a ja som strasne taky chcel :D.. a teraz uz take ani nevyrabaju :P. ale to je mimo temi. arch mi sedi lepsie... a je stabilny, rychly a jednoduchy. je to jeden z najrychlejsich os :). a mas tam vzdy najnovsie balicky :)
                                                        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                        • Re: Debian+Gnome 04.08.2009 | 15:08
                                                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                          no jasné :D si si myslel že len tak si dáš MAC? :D pred 3 rokmi som si ja kúpil nokiu E50, a mám ju stále :D a má 262000 farieb ako majú aj nové mobily a prehráva mi avi,divx...celý office, ale to je Symbian...tak neklam ! :D ja už sedím za windowsom..neverím už že eexistuje funkčný driver na moju novú ati kartu...ale v PCLinuxOS mi všetko šlo od začiatku tak neviem...
                                                          • Re: Debian+Gnome 04.08.2009 | 15:23
                                                            DaNuX - neregistrovany   Návštevník
                                                            Nechcem trepať kraviny, ale ati na debiane, na novom debiane - lenny je problém kvôli xorgu. Riešia sa tu kraviny, ale nik si neprezrel že lenny s ati od vyrobcu nejde tak lahko..ale da sa to rozbehat...


                                                            Navstivte nas......
                                                            • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 13:33
                                                              Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                                                              mam debian lenny, ati kartu a ide mi v pohode
                                                              • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 20:50
                                                                Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                                ale akú ati kartu? ...
                                                          • Re: Debian+Gnome 04.08.2009 | 15:27
                                                            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                            neviem ja slapem na xorgovom drivery... radsej nejdem pokusat osud :P... aby som toto nemusel preinstalovat. ale moznoze vyskusam nainstalovat driver :P. a inak mne aj na windowse blbla grafika :d som musel ist na omega drivers :P. neviem arch je zatial skvely :). len keby tie instalacie a odinstalacie boli lahsie :D...
                                                            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                            • Re: Debian+Gnome 04.08.2009 | 15:33
                                                              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                              mne ide vo wine dobre..a ty máš akú grafiku? takto asi nerozbeháš iné veci či už kompiz alebo aj nejaké flash ti môže sekať ...videá taktiež
      • Re: Debian+Gnome 04.08.2009 | 20:53
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        nahodou s flashom vobec nieje problem v archu... iba nainstalujem firefox a hned si to nainstaluje aj flash :)... no problemo :P. tu grafiku skusim este ... nic neseka. skusim vesa drivers. zevraj su take dobre ako originalne ovladace ati :P... tak to sa potom tie xorg mozu schovat :). nic neseka :P compiz je zbytocnost podla mna :)... mna skor trapy to ze neviem co tu mam nainstalovat lebo v archu sa instaluje cez terminal :d a nemam daky prehlad ako v ubuntu alebo debiane :P. inak je to super os :). vrelo odporucam :)
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: Debian+Gnome 04.08.2009 | 23:38
          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
          a pri náročnejších flash napríklad videá v HD kvalite na youtube? ja som si chcel dať Vesa, ale nevedel som ako a nikto mi neporadil, každý len hovorí a hovorí a ja nechápem :D no ja počkám na riadny ovládať, veď windows 7 mi ide jak hodinky ;)
          • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 12:31
            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
            ale windows beee ja s nim mam coraz horsie skusenosti ... boot trva aj 2 minuty... pri archu to je dakych 20 sek :P. win mi stale padal a je tam strasne vela zbytocnosti a ked vidim tie hw naroky a kolko ramky to zabera... napr mne teraz vyuziva 300 MB ram a ide super svizne a pri windowse by ti vsetko sekalo... neviem ja si uz necham linux. najviac ma "sralo" ze hned par dni po instalacii som aj s funkcnym antivirom dostal virus a odisiel mi cely system :(. no tie vesa to aj mna zaujima. hodim to do tem hadam sa niekto najde :P. niekedy su tu naozaj neochotny ludia :(. a niekedy zase naopak :D. vcera som skusal inak ovladace :P... ale nie oficialny. ten sa dako tazsie instaluje tak neviem :( ale skusim lebo mam fps okolo 170 iba... a predtym ako som to skusal to bolo okolo 300 . tak som si pohorsil :D
            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
            • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 14:52
              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
              no mne nabehne najnovší Win 7 kompletne za nejakých 40 sekúnd, zaberie okolo 700 Mb RAM a potom ide veľmi svižne...antivirák mám NOD32 a vírus som ešte nemal, a win 7 mi ešte ani raz nezamrzol. Iba 2x sa mi stalo že sa resetoval explorer, ale to je otázka 5 sekúnd....to máš málo fps, ja som na mojej grafike v Ubuntu mal s ovládačom ktoré mi Ubuntu ponúklo okolo 8000 fps - to je riadny rozdieľ
              • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 14:57
                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                Ahoj,
                kolko ta stal ten Windows 7 ? A kolko si zaplatil za NOD 32 (to je len antivirak, alebo komplet Internet security)? Mas aj nejaky firewall ?

                Pokial ta to vyslo do 30 € tak by som porozmyslal aj ja nad kupou ...
                Slackware
                • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 15:05
                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                  Windows 7 sa ešte nedá kúpiť, je to RC verzia, donedávna som mal BETU a je určená k testovaniu. Vyjsť by mala niekedy o mesiac a pol, v polovici septembra a mala by kompletne nahradiť Vistu. NOD32 mám na čierno (nebudem platiť keď len testujem) antivirák asi, a firewall len ten ktorý obsahuje Windows.
                  Never tomu že to bude do 30 €...najmenej 100€ bude stáť len Windows, podľa mňa a záleži ešte od toho či Ultimate, Premium alebo základný. Premium má všetko čo treba, takže Ultimate bude zbytočný..
                • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 15:10
                  Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                  windows 7 este nieje na predaj. zatial su iba predcasne verzie... testovanie, ktore su uz uzavrete a uz sa caka iba na vydanie finalnej verzie win 7. ta ma byt tusim 22 oktobra 2009. noda si nedavaj. vrelo odpocuram radsej kaspersky alebo aviru. tie mali najlepsie vysledky co sa tyka bezpecnosti. nod obsadil tusim 8 miesto. este aj avg bol lepsi ako nod. a len tak pre zaujimavost... verzia 4 vysla mesiac po vydani verzie 3. tak to o niecom sveci :P. a vrelo odporucam internet security baliky... tam mas uz firewall zabudovany. a lepsie ako kupa je stiahnut a cracknut :P
                  Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                  • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 15:18
                    Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                    ja mám zas lepšie skúsenosti s NOD32 ako s Avastom...A na Win 7 ti úplne stačí aj 1Gb RAM a procák okolo 2,5 GHz ba aj slabší. Vyskúšaj si bezplatne RC verziu a uvidíš
                    • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 17:05
                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                      No nist, bol som zvedavy ktory z tych 2 softow mas na cierno, alebo kolko zbytocnych penazi si vyhodil za NOD-a.
                      NOD-u sa neda verit na 100%, mozno na 85% ta ochrani, ale to je vsetko, ak mas citlive informacie v PC, zalohuj, zalohuj, zalohuj ...
                      Slackware
                      • Re: Debian+Gnome 05.08.2009 | 21:36
                        Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                        no ja som si práve myslel že NOD32 patrí medzi najlepšie
                        • Re: Debian+Gnome 06.08.2009 | 12:38
                          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                          uz davno nie. najlepsia je avira. ci akira alebo tak dako :D uz neviem :) no proste cerveny dazdnik :). ta ta najviac ochrani. nod bol dobry do verzie 2 odvtedy ma coraz viac chyb a coraz viac prienikov. dokonca ani nezachiti to co zachytia niektore ine ako je napr avg alebo avast. najlepsie antiviraky su avira a kaspersky. na kasperskiho sa mozes vzdy spolahnut :) to mam odskusane a aviru sme mali vo firme tam som iba tuk na odkaz spravil a hned pipalo ze virus. :) nod je sracka s prepacenim. nieco ako windows... velke halo ale nic dobreho :P
                          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                          • Re: Debian+Gnome 06.08.2009 | 23:14
                            Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                            idem sa na tú Aviru pozrieť...ale ja som s Windowsom 7 spokojný, ako som už vravel ide bezchybne....momentálne mám Ubuntu 9.04 a Windows 7 RC..a ten win mi nabootuje oveľa rýchlejšie ako ubuntu, lebo v ubuntu to nejako preblikáva asi 20 sekúnd a potom normálne nabehne akoby nič a preblikávanie sa prejavuje aj keď kliknem na rozlíšenie alebo spušťam niečo cez emulátor WINE
                            • Re: Debian+Gnome 07.08.2009 | 15:00
                              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                              ja som wine prestal pouzivat. zacal mi uplne blbnut a uplne doblbol ubuntu. radsej som si dal virtualbox a tam hodil moje stare dobre xp ktore som kedysi miloval a odpojil net kvoli virusom a bolo mi hej :D. ten win 7 vyskusam aj ja. aj je pekny :). ale asi iba vo virtualboxe :P. inak ubuntu je dost rychle. do 20 sek ho mas na ext4 nabootovany :P. pri ext 3 je to o dakych 20 % dlhsie.
                              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                              • Re: Debian+Gnome 07.08.2009 | 15:17
                                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                fuuu tak ale chyby ma aj linux :P... a kym vyjde oficialna verzia tak to opravia... hadam
                                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                • Re: Debian+Gnome 07.08.2009 | 15:22
                                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                  Microsoft pravdepodobne chybu opraví, ale patch ponúkne až v rámci upratovacieho systému.

                                  Ale ze co to presne znamena tak to netusim ... Ale urcite tam bude viacej chyb, toto neni jedina ...
                                  Slackware
                                  • Re: Debian+Gnome 07.08.2009 | 15:25
                                    Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                    to hej microsoft ma nevyhodu ze ked ma chybu tak ju akoze "zaplata" a pokracuje dalej a dalej... a stava chybu na chybe. teda aspon tak to bolo kedysi. neviem akym principom je 7 spravena... ale kazdopadne fajn ze uvolnici predcasne verzie.. aspon maju viac info... aj ked linux is better :P
                                    Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                    • Re: Debian+Gnome 07.08.2009 | 22:44
                                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                      hmmm tak ja mám 2 harddisky, a žiadnu takú chybu som nemal, aj celkovo je chybovosť minimálna. Ozaj a čo sa týka bootovania Ubuntu na ext4, máš pravdu, nabootuje rýchlo, ale spúšťanie Compizu trvá asi 20-30 sekúnd a tým sa mi to predlžuje, vďaka týmto ovládačom ATI. Ale po rozbehnutí už ide všetko celkom svižne.
                                      • Re: Debian+Gnome 07.08.2009 | 22:54
                                        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                        uz som asi nasiel navod na rozbehanie ovladacov ati :P... ze treba frame buffer vypnut. to je pre mna novinka :P urcite to vyskusam :)
                                        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                        • Re: Debian+Gnome 08.08.2009 | 23:08
                                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                          a vieš ho vypnúť? :D niekde v mojej diskusii to bolo napísané, ale už neviem, skús prečítať túto vyššie alebo Debian a ATI...vlastne len v grub-e dopíšeš vga=normal a ešte niečo, len som už zabudol, že čo :D
                                          • Re: Debian+Gnome 09.08.2009 | 12:53
                                            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                            hej v tvojom vlakne som to videl daky maros ze to pisal :).... vypnut vypnut to by som vedel :D len neviem na co je tobry ten frame buffer... co ked sa to este viac zhorsi? nebudem vypinat nieco co neviem na co je :P.. nech mi zatial napisu ja si pockam chvilku a potom sa do toho dam :). dam ti vediet...
                                            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                            • Re: Debian+Gnome 09.08.2009 | 21:24
                                              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                              veď toto..vypneš ale možno dačo iné nepôjde :D
                                              • Re: Debian+Gnome 10.08.2009 | 13:59
                                                Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                boha som to vypol a nainstaloval tie ati ovladace a vies co sa mi stalo ??? polka veci nesla :D a uz sa to nedalo ani zmenit nazad... tak zase reinstal linuxu... hh uz ma to stve
                                                Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                • Re: Debian+Gnome 10.08.2009 | 21:44
                                                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                  vidíš...ati a linux sa nemajú radi :D
                                                  • Re: Debian+Gnome 10.08.2009 | 22:07
                                                    Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                    ja mam na NB Ati radeon HD 3200 integrovanu a v pohodicke slape, ja problem nemam ...
                                                    Slackware
                                                    • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 00:19
                                                      Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                      na Fedore 10?
                                                      • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 00:55
                                                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                        hej zatial Fedora 10, ale planujem aj upgrade na 11, mozno o mesiac ...
                                                        Slackware
                                                        • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 12:22
                                                          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                          ja fedoru nemusim... bud debian alebo arch :P
                                                          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                          • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 12:37
                                                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                            OK, kazdemu sedi nieco ine ... Ja som reagoval na tento prispevok od trojskeho.kona
                                                            vidíš...ati a linux sa nemajú radi

                                                            pretoze mne ATI-na v pohode ide ...
                                                            Slackware
                                                            • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 14:04
                                                              Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                              a mne nie a neviem preco :(... pri glxgears mam vykon okolo 700 framov co je tych 160 fps :( a to je sakra maly vykon na HD2400XT 512MB
                                                              Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                              • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 14:16
                                                                Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                                                                8747 frames in 5.0 seconds = 1749.270 FPS
                                                                8750 frames in 5.0 seconds = 1749.983 FPS
                                                                8781 frames in 5.0 seconds = 1756.191 FPS
                                                                8755 frames in 5.0 seconds = 1751.000 FPS
                                                                8777 frames in 5.0 seconds = 1755.222 FPS

                                                                ATI Radeon Sapphire 9550/128MB
                                                                • Re: Debian+Gnome 11.08.2009 | 15:57
                                                                  Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                                  no a ako si natiahol do debianu ati ovladace? ja ked som instaloval originalne od vyrobcu tak som mal bud black screen alebo mi strasne sekalo prostredie...
                                                                  Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                                  • Re: Debian+Gnome 12.08.2009 | 02:02
                                                                    Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                                                                    nainstaloval som debian, stiahol ati ovladace. stiahol kniznice na kompilaciu. skompiloval ovladace a nainstaloval. jednoduche
                                                                    • Re: Debian+Gnome 12.08.2009 | 11:19
                                                                      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                                                                      no fakt ked neviem kompilovat :D... inak je to lahke :P
                                                                      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
                                                                      • Re: Debian+Gnome 12.08.2009 | 12:42
                                                                        Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
                                                                        hmm prave som si vsimol - dost skoro - ze vy mate uz 9.7 ovladace. ja mam len 9.3. mno stara karta :-D
                                                                        • Re: Debian+Gnome 13.08.2009 | 00:53
                                                                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                                          a mne je už jedno či mám Ubuntu alebo Debian...tak či tak by som si do Debianu nainštaloval väčšinu vecí čo už Ubuntu obsahuje. Hej máme 9.7 a ja už čakám na 9.8, ktorý by snáď mohol opraviť môj problém s preblikávaním
                                      • Re: Debian+Gnome 08.08.2009 | 01:04
                                        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                        dakuj Bohu, ze u teba este ta chyba nenastala, lebo keby hej tak uz mas cely system v p***, ale fandim ti, nech ti to vydrzi co najdalej ;-)
                                        Slackware
                                        • Re: Debian+Gnome 08.08.2009 | 23:06
                                          Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                          nemá prečo, na surfovanie po webe a sťahovanie používam Ubuntu...ja si myslím že windowsu sa nemá čo stať, ak nesťahujem neoverený softvér a nesurfujem po neznámych stránkach s nainštalovaným obyčajným antivirakom...
                                          • Re: Debian+Gnome 09.08.2009 | 00:04
                                            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                            ale ja som nemal na mysli hrozbu z netu, ale tu chybu vo win7, to som myslel tym, ze dakuj Bohu, ze u teba este zatial nenastala ...
                                            Slackware
                                            • Re: Debian+Gnome 09.08.2009 | 01:40
                                              Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                              ach tak...to sa objaví len tak, z ničoho-nič?
                                              • Re: Debian+Gnome 09.08.2009 | 12:56
                                                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                                Na toto ti neviem odpovedat, nepouzivam win7, ale zevraj to nastava vtedy ked mas viacej diskov, checkdisk ti zaplni celu pamat a system padne, ale hadam to u teba nenastane, ale aj tak by som radsej citlive veci zalohoval na tvojom mieste, istota sa istota ;-)
                                                Slackware
                                                • Re: Debian+Gnome 09.08.2009 | 15:45
                                                  Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                  no ja mám viacero partícii, takže nemám strach zmazať kedykoľvek win a sformátovať aj celú partíciu kde sa nachádza, lebo tam je len Win a pár stiahnutých vecí. Všetko dôležité je na druhom hdd
                                                  • Re: Debian+Gnome 18.08.2009 | 00:37
                                                    Avatar trojsky.kon Ubuntu Jaunty  Používateľ
                                                    no takže ovládač od ati 9.8 je už dobrý, nepreblikáva mi obrazovka, ale preblikne len raz a tým mi ide už všetko dobre na Ubuntu :)