Vidalnux

Sekcia: Ostatné 10.08.2005 | 13:24
Nyo   Návštevník
Zdarete all sudruhovia, Potreboval by som zistit ci nahodov nikto nefiem odkial by som mohol zohnat vidalinux. Ako mozno poniektoy viete su dva verzie a o je orezna ktora ma oznacenie download a plna ktora je oznacena ako Purchase. Chcel by som tu Purchase niekde stiahnut alebo popripade ak by ju niekto mal a mohol napalit a $... Alebo mi dat link alebo torrent odkaz alebo cez nieake p2p clienta bol by som velmi povdazny... Samozrejme verzia 1.2. Vdakaaa
    • Re: Vidalnux 08.08.2005 | 20:15
      TomiT   Návštevník
      Linux warez? Kasli na to! To tych 40 us je tak strasne vela za komplet secko co potrebujes?
    • Re: Vidalnux 09.08.2005 | 11:15
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Dá se přece stáhnout také Vidalinux verze 1.1 a ten vypadá kompletní. Nebo stáhni novou verzi a to co v ní není si doinstaluj z repozitářů Vidalinuxu.
    • Re: Vidalnux 09.08.2005 | 13:28
      adrive   Návštevník
      neviem o vida linux takmer nič, ale ak sa jedná o ten linux, ktorý je založený na gentoo, tak si skús nahodiť gentoo, dáš si tam z kde-look.org gartoon ikony a máš vlastný vidalinux ... ;)
      • Re: Re: Vidalnux 09.08.2005 | 13:58
        titanik   Návštevník
        to radsej skus saxana.cz a mas to aj s podporou slovensko-cestiny :) distribucia je tiez zalozena na gentoo a je ozaj super
        • Re: Re: Re: Vidalnux 09.08.2005 | 17:35
          adrive   Návštevník
          no ja nic neskusam. ja mam... inak ja mu aj tak budem odporucat gentoo, ktore je zalozene na gentoo :-D ... nejaky problem s cestinou-slovencinou? hm...
    • Re: Vidalnux 09.08.2005 | 14:11
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Mě by celkem zajímalo kterou verzi Vidalinuxu bych měl stahovat pro svoje AMD 2000XP.
      • Re: Re: Vidalnux 09.08.2005 | 15:33
        TomiT   Návštevník
        Stahuj pre 686
        • Re: Re: Re: Vidalnux 09.08.2005 | 15:56
          Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
          Stahuju ho ale mátlo mě to amd64 iso.
          • Re: Re: Re: Re: Vidalnux 09.08.2005 | 17:48
            Nyo   Návštevník
            Vdaka za nazory na to gentoo nemam proste nesom nejak skuseny uzvivatel ale mozn v buducnosti a na ruhej strane nemam chut mesiac instalovat linux teda to gentoo leb o si uvedomujem ze nemam tie znalosti ale aj tak ak by nahodov niekto mal link an ten vidalinux 1.2 tak mi prosim poslite... nyo@centrum.sk
            • Re: Re: Re: Re: Re: Vidalnux 10.08.2005 | 09:40
              adrive   Návštevník
              tak potom mi uniká zmysel, prečo práve Vidalinux. Gartoonove ikony sa dajú nájsť na kde-look.org alebo na gnome-look.org Gentoo sa neinstaluje mesiac, ale si ho "instalujes" sam cca den. Ma krasny handbook z ktoreho boli povytahovane dolezite kroky aj tu v clanku... Pokial mas nejake ocividne vyhody Vidalinuxu okrem vzhladu (ktory zaujal aj mna ;) a spanielciny, hladaj, stahuj, warezuj nadalej... Ak nie a chces robit, tak siahni po inej distribucii. je ich vela, ktore mas nahodene raz dva.
    • Re: Vidalnux 09.08.2005 | 22:00
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Stáhnul jsem si starší verzi s jádrem pro Athlona XP ale není to nic moc zvláštního. Instalace šla v češtině a po nabootování to je kupodivu v angličtině a nikde nevidím kde zapnout češtinu. Nejsem ale Gnomista. V Kde je to asi lehčí :-) Internet běhá dobře a jinak to nemá prakticky žádný software. Ani v tom není OOo. Sprostě to dali až do placené verze!
      • Re: Re: Vidalnux 10.08.2005 | 10:44
        TomiT   Návštevník
        Link na vida 1.2 je len na torrent. Tiez som ho dost dlho stahoval. Vyhodu tohto lin uvidis hlavne v rychlosti. Inac je to ako kazda ina distro. Ked ale spustis graf. package managera ( boze ten pripeceny nazov si nezapamatam )vypyta od teba vsetky mozne nastavenia a vtedy vlastne pochopis ako ti optimalizuje pri instalacii kod. Skutocne je o dost sviznejsi ako ine distro.
    • Re: Vidalnux 10.08.2005 | 11:55
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Ono to svižnější je, ale kompilovat kde co je otrava a nejlepší je když po celonoční kompilaci vybrané aplikace ráno zjistíš že máš smolíka, protože došlo k nějaké chybě. Pořád tvrdím že na linuxu je nejhorší tohle kompilovací martyrium. Je to pruda a navíc mnohdy ani nefunguje.
      • Re: Re: Vidalnux 10.08.2005 | 12:09
        TomiT   Návštevník
        Tiez inklinujem skor k debianovskym distro ale skusal som aj vidalinux a secko slo v pohode. Aj ta kompilacia dokonca ( ved bola cela v grafike a bez nejakych hlavyboleni som to zvladol ). Mozno je to tym ze som to rozbehaval na slusnej konfig ( athhlon 2800+ 512MB a pod )ale ani kompilacia netrvala nejak zvlast dlho.
    • Re: Vidalnux 10.08.2005 | 13:24
      Avatar Bzuk Mandriva 2006  Používateľ
      Mno, zkusil jsem si to a vracím se k Mandrivě a k Ubuntu :-)