nahrada za T500... potrebujem poradit

Sekcia: Hardware a Drivery 06.08.2009 | 16:00
Avatar Grawp   Používateľ
Hi.
Chcel som si kupit lacnu T500 s ATi. NJ253XS to bola, mavali ju za +-34tis Sk. Problem je ten ze sa zrejme tento model prestali vyrabat a nikde ani v CR ani v SR ho nemaju a najlacnejsi model T500 s ATi je teraz za 40tis Sk co je pre mna vela.

Viete mi niekto poradit iny book co sa aspon vzdialene priblizuje kvalitou a vykonom danemu lenovu?

Pls, ak viete tak pomozte nekdo. Chodim uz cele dni po nete a hladam. Uz ma zacina z tych lacinnych plastovych superlesklych minipiecok od ASUSu, HP..atd.. co chcu dokonca nabijat kazde 2 hodiny boliet hlava. Aspon ze nechu uhlie ale elektrinu.
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 06.08.2009 | 21:52
      Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
      skus acer... ten ma radu ktora obsahuje daku ekologicku baterku a vydrz booku je okolo 8 hodin :P... alebo skus daky hp.
      Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 10:08
      Maros   Návštevník
      A co povies na toto
      Nestacil by?
      Snad sa to nebude povazovat za reklamu, ak hej kludne to vymazte, nepracujem tam, dokonca tu firmu ani nepoznam, ale nasiel som to pri hladani nb pre seba.
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 10:56
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      ATi? To má aj fungovať pod Linuxom? Lebo ak áno tak ATi je snáď tá najhoršia voľba.
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 15:10
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        ze ati ta najhorsia volba ... hh... ano hej su problemy s drivermi ale zalezi na co ten book chces. a ak chces tak si kludne mozes dat dualboot. dell je fajn znacka :P podla mna jedna z najlepsich... maju co ponuknut, parametre su tiez dobreeee ale ja by som tento model nebral a preco? v prvom rade preto ze je tam ms windows vista a to su zbytocne peniaze, dalej... dal by som book s rychlym procakom od amd alebo intelu... najlepsie par jadrovy, dalej ak sa da tak cim najrychlepsie zbernica, ddr3 ramky aspon 800 Hz, dobre by bolo 4GB .... alebo aj 3 stacia :P... atd atd :). to uz zalezi na tebe. len si urcite nekupuj book s OS. zbytocne ho preplatis. radsej investuj tych 4000sk do niecoho ineho :P
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 19.08.2009 | 19:50
        peto   Návštevník
        uz davno nie.. asi rok potom, co Ati kupila AMD som instaloval fglrx na staru Ati v Slackware a vsetko islo 2x lepsie ako nVidia v openSUSE... instalacia Ati vyzadovala menej zasahov ako instalacia nVidia-e a isla spolahllivejsie...
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 14:52
      Lojzo Čistič   Návštevník
      ja by som ti odporucil nieco taketo: http://www.eshop24.sk/index.php?detail&pid=45697
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 15:14
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        ani nie drahy :D... som zvedavy ktory "rozumny" clovek da 77 000 za book :D asi iba blazon :D. a za rok je ten book troska. hh :D. alebo za rok a pol :). idem aj ja kuknut dake fajnove... inak ak mas moznost kup si ho z dakeho velkoskladu alebo z metra :) tam mas odpocet dane a dan spravy tiez par tisic :P"
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 15:18
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          skus tuto stranku eshop... nieje to stranka s najlepsimi cenami ale mas tak vsetky booky co idu... takze tam najdes aj to najnovsie.. mas tam lahke vyhladavanie podla parametrov :P.
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 15:19
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        do frasa, ten MAC je paradny, kto vie co to stoji aj so systemom Mac OS + graficky balik od Adobe ?
        Slackware
        • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 15:26
          Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
          dost :D... 77 book, system neviem a balik zalezi aky chces :PO
          Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 17.08.2009 | 17:40
        Avatar uid0 Debian  Používateľ
        väčší, väčší, ó áno, už budem...
        Debian. apt-get into it…
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 18:07
      Avatar Grawp   Používateľ
      Ja by som zobral aj tu T500 s integrovanou grafikou.... ale bojim sa ze nebude stacit..

      Dell booky som nasiel len drahé.. (15.4" a viac hladam).....

      Acer je samovrazda... mozno maju par dobrych kusov... ale riskovat nejdem.
      HP maju dobre booky az od 40tis dalej... Elitebook.... (tie bezne su strasne nanic.. na niekorych sa ani ruky nadaju mat polozene tak su horuce... prehybaju sa.. leskle displaye.. hnus... farba sa vysucha a olupe...)
      ASUS su tiez plastove vyhrevne monstra s nulovou vydrzou
      Toshiby su zas jak lesklejsie nez niektore zrkadla.

      uz mi ostava asi len Clevo....hhhh
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 20:32
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Prečo by nemal stačiť? Na bežnú prácu bežne stačia aj 5 - 8 rokov staré počítače, nevidím v tom žiaden problém.
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 07.08.2009 | 21:11
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        asi to tak vyzera ze ti sadne daky pigpog z ciny co je neviem kde zahrabany :D... tak ak chces book tak daku znacku si musis vybrat :P. skus este lenovo napisat ze ake mas skusenosti alebo este si nieco kukni na www.czechcomputes.cz... tam je tiez zopar znaciek:P. inak preco acer a samovrazda? nahodou ja ho mam a ide v pohode :).hp su drahe vuhladom na vykon s ktorym zaostavaju... dell su dobre, toshiba- to radsej nie... ale nemam odskusane. vyskusaj :P
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 16.08.2009 | 13:20
          hellbooster   Návštevník
          HP tak od 30-35tis hore sú veľmi dobré... tie business rady, compaq, elite a pod... Ale v tých najvyšších radách platíš polovicu ceny za vzhľad a materiál. z kt. je NB vyrobený a samozrejme reklamu značke, od kt. to je. Radšej umelá hmota, čo sa prehýba a je náchylná + skvelý výkon, ktorý keď parádne chladíš, vydrží oveľa dlhšie ako vyššie rady. Samozrejme treba investovať do kvalitnej brašne, alebo kufika, nie tie za 10€... Išiel by som do brašní nad 30€. Moje skúsenosti.
          Toshiba je na tom velmi podobne ako Siemens. Obe značky sa držia ďalej od všetkého naokolo. Použil by som ich len na kancelárske práce, poprípadne len ako GPS a pod. Toshiba nie je len zrkadlo ale designovo velké lákadlo ako aj Pavilliony od HP, čo sú velmi vhodné na multimédiá a hry a myslim celkovo vhodné pre študentov svojimi cenami a výbavou.
          ASUS momentálne ponúka NB a M-NB so skvelými batériami vďaka hybrid engine. Ak dáš pozor na labil´e klávesnice, tak ti dlho vydrží. (batéria 8 a viac hod., ak si priplatíš)
          Acer by som tiež neodpisoval, pretože rady nad 30tis sú špičkové a dokonca aj pri lacnejších kusoch majú skvelé vyhotovenie obalu so super výbavou. Dokonca Acer má super podporu HW, čo sa týka Linuxu, takže žiadny problém.

          Môj hlas má značka HP (business) a MSI (možnosť nahodiť OS TIGER, 100% funkčnosť SW od Apple).
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 17.08.2009 | 18:58
      Avatar Grawp   Používateľ
      Dik za vsetky rady. Nakoniec zoberiem MSI GX720x. Ma slabsi CPU.. ale s tym uz vela nenarobim kedze dany model som nenasiel na slovensku ani v cesku s vykonnejsim CPU.
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 17.08.2009 | 19:21
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak chces velku vydrz - tak co takto skusit netbook? su lacne, malo vykonne, no z baterie idu dlho
      • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 19.08.2009 | 18:18
        Avatar david Debian Lenny  Používateľ
        "15.4" a viac hladam" ......a btw netbook na pracu ?
        dreamwalker
        • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 21.08.2009 | 21:52
          Avatar Grawp   Používateľ
          aky netbook?
        • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 25.08.2009 | 17:12
          Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
          Tak netbook je podla mňa vhodný len na prácu.
          • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 25.08.2009 | 17:53
            Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
            hned uz nazov ti napoveda, ze netbook je urceny hlavne na internet a nie na pracu, ale ked si na nom skusil robit a vyhovuje ti to tak nic proti, ale nic moc to neni ...
            Slackware
            • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 26.08.2009 | 18:16
              hellbooster   Návštevník
              Netbook vlastnim a mam na nom Ubuntu 9.04. Ako nazov napoveda, je HLAVNE na internet a pod., ale ako druha vec by som povedal, ze je velmi vhodny na pracu, kedze ho napchas hocikam a mozes s nim dlho pracovat kde len chces...
              Ale vylucena vec je hrat na nom hry. Ale nehovorim, ze by to nebolo mozne :)
              • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 28.08.2009 | 22:34
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                wesnoth tam ide, heroes of might and magic od 1 po 4 tiez, taktiez starcraft ci age of empires :)

                len je haluz hybat hromadou jednotiek na malickom displeji. kto skusal hrat strategie na malom rozliseni, ten da za pravdu, ze sa tam da stratit :)
    • Re: nahrada za T500... potrebujem poradit 28.08.2009 | 22:10
      Avatar Grawp   Používateľ
      Uz mam GX720X a spokojny. Mam len male výhrady voci case a vydrzi baterky.. zere to okolo 24W ...ale na default Kubuntu a pri zapatej wifi