Usb dial-up modem Mercury

Sekcia: Hardware a Drivery 07.08.2009 | 11:08
Miro   Návštevník
Zdravím,
búrka mi odpálila môj starý dobrý Microcom DeskPorte 56 pripájaný cez COM port. Tak som vyhrabal zo zásob nejaký Mercury USB modem. Vo windows fachčí bez problémov, ale na Ubuntu sa zdráha. Oficiálne drivery sú iba na windows. Tak som skúsil linuxant - inštalácia prebiehala nádejne až do okamihu, keď si chcel inštalátor niečo sťahovať z internetu. A to je dosť prúser pri inštalácii modemu :-(. Vypíše hlášku: "wget: unable to resolve host address www.linuxant.com", čo je pochopiteľné, keď inštalujem zariadenie na prístup do internetu. Skúšal som aj požadovaný súbor (http://www.linuxant.com/drivers/hsf/full/archive/hsfmodem-latest/archive.bz2) stiahnuť cez windows a "podhodiť" ho inštalátoru do rôznych adresárov, ale nepodarilo sa mi inštalátor nijako oklamať. Tu mi inštalácia vždy zakape. Ničmenej pripojenie modemu sa v systéme prejaví napr. tak, že vo výpise lshal pribudne nasledovné:

udi = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_572_1300_noserial'
info.linux.driver = 'usb' (string)
info.parent = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_1d6b_1_0000_00_1d_0' (string)
info.product = 'SoftK56 Data Fax Voice CARP' (string)
info.subsystem = 'usb_device' (string)
info.udi = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_572_1300_noserial' (string)
info.vendor = 'Conexant Systems (Rockwell), Inc.' (string)
linux.device_file = '/dev/bus/usb/002/002' (string)
linux.hotplug_type = 2 (0x2) (int)
linux.subsystem = 'usb' (string)
linux.sysfs_path = '/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-2' (string)
usb_device.bus_number = 2 (0x2) (int)
usb_device.can_wake_up = true (bool)
usb_device.device_class = 2 (0x2) (int)
usb_device.device_protocol = 255 (0xff) (int)
usb_device.device_revision_bcd = 256 (0x100) (int)
usb_device.device_subclass = 0 (0x0) (int)
usb_device.is_self_powered = false (bool)
usb_device.linux.device_number = 2 (0x2) (int)
usb_device.linux.sysfs_path = '/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-2' (string)
usb_device.num_configurations = 1 (0x1) (int)
usb_device.num_ports = 0 (0x0) (int)
usb_device.product = 'SoftK56 Data Fax Voice CARP' (string)
usb_device.product_id = 4864 (0x1300) (int)
usb_device.speed = 12.0 (12) (double)
usb_device.vendor = 'Conexant Systems (Rockwell), Inc.' (string)
usb_device.vendor_id = 1394 (0x572) (int)
usb_device.version = 1.1 (1.1) (double)

udi = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_572_1300_noserial_if1'
info.parent = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_572_1300_noserial' (string)
info.product = 'USB Communications Interface' (string)
info.subsystem = 'usb' (string)
info.udi = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_572_1300_noserial_if1' (string)
linux.hotplug_type = 2 (0x2) (int)
linux.subsystem = 'usb' (string)
linux.sysfs_path = '/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-2/2-2:1.1' (string)
usb.bus_number = 2 (0x2) (int)
usb.can_wake_up = true (bool)
usb.device_class = 2 (0x2) (int)
usb.device_protocol = 255 (0xff) (int)
usb.device_revision_bcd = 256 (0x100) (int)
usb.device_subclass = 0 (0x0) (int)
usb.interface.class = 2 (0x2) (int)
usb.interface.description = 'Conexant USB interface' (string)
usb.interface.number = 1 (0x1) (int)
usb.interface.protocol = 255 (0xff) (int)
usb.interface.subclass = 1 (0x1) (int)
usb.is_self_powered = false (bool)
usb.linux.device_number = 2 (0x2) (int)
usb.linux.sysfs_path = '/sys/devices/pci0000:00/0000:00:1d.0/usb2/2-2/2-2:1.1' (string)
usb.num_configurations = 1 (0x1) (int)
usb.num_ports = 0 (0x0) (int)
usb.product = 'USB Communications Interface' (string)
usb.product_id = 4864 (0x1300) (int)
usb.speed = 12.0 (12) (double)
usb.vendor = 'Conexant Systems (Rockwell), Inc.' (string)
usb.vendor_id = 1394 (0x572) (int)
usb.version = 1.1 (1.1) (double)

udi = '/org/freedesktop/Hal/devices/usb_device_572_1300_noserial_if0'
... krátené kvôli limitu 5K na príspevok
------
mne to veľa nehovorí.. :-( Vo windows sa vyznám celkom slušne, ale v linuxe nie som nijaký borec.

Ešte som našiel, že v /etc/ppp/peers/provider zostalo staré /dev/ttyS0. Skúsil som to zmeniť na ttyUSB0 .. 2, ale modem neožil (na pripájanie používam pon a poff).

Ak by ste mali nejaké dobré rady, budem vďačný.
    • Re: Usb dial-up modem Mercury 07.08.2009 | 13:42
      WlaSaTy   Návštevník
      Instalovat z internetu bez internetu je ako Hlava XXII. Mas v ociach muchy.

      Myslim si ze by stacilo nagradit riadok s wget za riadok s cp (copy), ale ten instalacny skript som nevidel. Nejako si nedal ani info ze ktory si pouzil.

      • Re: Usb dial-up modem Mercury 07.08.2009 | 14:53
        Miro   Návštevník
        Vďaka za reakciu. Samotný inštalačný skript (cnxtinstall.run) neobsahuje žiadny wget. Resp. na začiatku súboru je asi 360 riadkov príkazov a potom nasleduje nejaký binárny nečitateľný obsah - asi priamo kód.
        Použil som driver Linuxant hsfmodem_7.80.02.04full_k2.6.28_11_generic_ubuntu_i386.deb Po spustení sa otvorí browser a celý inštalačný proces beží v browseri ako internetová aplikácia. Aj som hľadal po disku, kde sa aplikácia rozbalila, aj som tam nejaké wget-y našiel, ale asi som nenašiel ten správny. Je to tam pre mňa ako mierne pokročilého (až začiatočníka) usera dosť neprehľadné. Uvidím, skúsim pohľadať ešte raz, ale príliš tomu neverím. Zatiaľ nevidím iné riešenie, než počítač zobrať k niekomu, kto má internet cez sieťovú kartu a tam nainštalovať ten driver pre modem. Aj to je ešte otázka, či to skončí nejako korektne a hlavne, či to potom bude schopné sa pripojiť na internet.