arch kompilacia ati ovladaca

Sekcia: Aplikácie & Desktop 12.08.2009 | 13:10
Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
cawte nevie mi niekto poradit ako mam skompilovat ovladace ati aby mi isla 3D grafika? pozeral som wiki ale tomu nechapem.dik
Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
    • Re: arch kompilacia ati ovladaca 12.08.2009 | 13:21
      Avatar rado_shadow Debian  Používateľ
      neviem ako v arch, ale v debiane stacilo dat ./ati-driver-installer-<version>-<architecture>.run --buildpkg Debian/lenny. ale ked pozeram ./ati-driver-installer-<version>-<architecture>.run --listpkg tak tam arch nieje
    • Re: arch kompilacia ati ovladaca 12.08.2009 | 18:25
      dimaggio   Návštevník
      Ak riesis nejaky problem nemusis furt nanovo otvarat nove vlakno kludne sa to mohlo riesit aj tu... http://www.linuxos.sk/forum/17429/index.html
      Asi si v linuxu novacik momentalna situacia je asi taka ze ATI nepodporuje vo svojich ati-driveroch kernel 2.6.30 odporucam pockat na verziu ati-drivers 9.8. Mnohi sa modlia aby mala podporu pre nove jadra...

      takze rekapitulujme:
      ati-drivers oficialne drivre od ATI pre R600-R700
      xf86-video-ati open-source pre R100-R700
      xf86-video-radeonhd open-source pre R500-R700

      3D akceleracia ti pojde aktualne len na ati-driveroch(po kernel 2.6.28), ak chces mat 3D na open-source driveroch traba tahat najnovsie verzie z git-u. a treba komplipovat <-- narocne pre novacika... alebo velmi jednoducha nahrada je AUR (google arch linux AUR) velmi sikovne...
      ak nevies co robit odporucam citat wiki arch linuxu, je celkom schopne napisana...
      • Re: arch kompilacia ati ovladaca 12.08.2009 | 19:49
        Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
        lenze tie open-source maju mizerny vykon... uz som cital nieco o kompilacii a skusil by som to s jednym kamosom len neviem ci ma s tym skusenosti... a mam nainstalovany taky program ze co ti to najprv odsimuluje az potom skompiluje... z aur neviem ako sa kompiluje ale cital som nieco s ASB alebo tak dako :D... a zomu wiki arch aj tak nechapem... som trosku pokrocily ale s kompilaciou nemam ziadne skusenosti ... obavam sa toho trochu aby som si nepo*** linux :P
        Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
        • Re: arch kompilacia ati ovladaca 13.08.2009 | 10:20
          Maros   Návštevník
          Sorry, ale neda mi to....a to si sa este nedavno smial Mirovi Bendikovi, ked Ti tvrdil, ze ATI je pod Linux najhorsia volba...
          • Re: arch kompilacia ati ovladaca 13.08.2009 | 12:23
            Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
            ked ti idu ovladace od vyrobcu tak nieje :P ... horsie ked nejdu :D
            Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)
            • Re: arch kompilacia ati ovladaca 13.08.2009 | 12:39
              Maros   Návštevník
              Ved prave preto ze nejdu, je to najhorsia volba.
              • Re: arch kompilacia ati ovladaca 13.08.2009 | 15:57
                dimaggio   Návštevník
                Mne idu :D
                • Re: arch kompilacia ati ovladaca 13.08.2009 | 19:36
                  Avatar << Tomino >> Windows 7 & Arch Linux KDE  Používateľ
                  a mas arch ??? cii ?
                  Prečo platiť za Windows keď viac ako 90% sw ide aj na linuxe a k tomu máte extra rýchly, aktuálny systém bez vírusov, bez nutnosti defragmentácie a iných hávedí :)