nizka rychlost pri kopirovani cez USB

Sekcia: Konfigurácia 20.08.2009 | 11:39
Avatar music243   Používateľ
pri kopirovani na USB kluc mi rapidne klesa rychlost z 50MB/s na 2,5MB/s to v priebehu asi 10sekund....a rychlost sa uz nezmeny...stale to kopiruje 2,5MB/s...dakujem za rady. (som zacjatocnik v linuxe)
    • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 20.08.2009 | 11:47
      lotor   Návštevník
      musis si kupit turboUSB kluc a pojde ti to ovela rychlejsie. ja pouzivam len turboUSB kluce
      • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 20.08.2009 | 11:49
        Avatar music243   Používateľ
        dakujem za radu... ale velmi mi nepomohla.hehe myslim ze to nebude klucom
        • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 20.08.2009 | 12:13
          Avatar Michal Nánási Ubuntu 11.04  Používateľ
          Z coho tak usudzujes? Na inej masine to islo rychlejsie?
          Hi! I'm a .signature virus! Copy me into your ~/.signature to help me spread!
    • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 20.08.2009 | 12:17
      Avatar Peter Gurský   Používateľ
      to zato, ze ti nacacheuje z disku do pamate a potom to laduje z pamate na disk. Tych tvojich 50MB/s je iba to kopirovanie z tvojho disku do pamate. Kedze cache je mensia ako kopirovany subor tak po naplneni cache to uz doplna cache iba tak rychlo ako ju stiha klucik vyprazdnovat
    • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 20.08.2009 | 12:20
      Peter S.   Návštevník
      ja si myslím, že by si nemal brať vážne tých 50 MB, môže v tom byť objem dát ktoré sa nakešujú do RAMky, a ked je ramka plna tak až potom to čo ukazuje môže byť reálna rýchlosť zápisu na USB....

      ale inak nemám predstavu ako sa dá zmerať rýchlosť zápisu na USB a aké rýchlosti sú obvyklé...
      • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 20.08.2009 | 12:26
        Avatar music243   Používateľ
        no kopirovalo to cca 25-30MB/s netusim co sa mohlo stat.... aj po formatovany kluca to ide stale 2,5MB/s
        • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 20.08.2009 | 12:32
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Tych 2.5MB/s je na USB kluc celkom slusna rychlost. Napis typ a niekto ti na nete najde specifikaciu aj s rychlostami rovno od vyrobcu.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: nizka rychlost pri kopirovani cez USB 21.08.2009 | 01:36
            Avatar peter s.   Používateľ
            pred chviľou som si kopiroval veľký subor na usb kluc a rýchlosť bola okolo 5 MiB/s, takže 2,5 MB/s nemusí byť až tak zle