DVDs

Sekcia: Hardware a Drivery 24.08.2009 | 18:39
Avatar dominika8112   Používateľ
nazdar mam taky maly problem s linuxom Ubuntu 9.04, tip notebooku Toshiba Satellite L300D-10B.
Nemozem napalovat DVD.
Dam si v allikacie - zvuk a video - vypalovaci software Brasero, vsetko povkladam tak ako treba a ked dam vypalit tak mi nabehne oznam Prosim nahradte tento disk podporovaným CD nebo DVD. Zapis se stavajici sadou zasuvnych modelu neni mozny.
Toto mi napisalo na 3 DVD ktore som skusala a instalovala som aj VLC.

Tak vas chcem poprosit o nejaku radu ci sa stym da nieco robit a ked hej tak co ?

Dakujem.
    • Re: DVDs 24.08.2009 | 19:35
      Peter2   Návštevník
      Nie som nijaky odbornik na napalovanie a DVD ale nie su tie DVDcka originalne a chranene proti kopirovaniu a tym nejdu napalit?
    • Re: DVDs 24.08.2009 | 20:48
      Martin   Návštevník
      Možno by pomohlo, keby si spustila Brasero cez konzolu, aby si videla, čo Ti vypisuje, aký zásuvný modul chýba, a ten potom vyhľadať a nainštalovať.
    • Re: DVDs 24.08.2009 | 23:13
      Avatar martin001 Ubuntu 9.10; a iné..  Používateľ
      k teme problemu (aj ja som si uzil ) s braserom vedena rozprava aj tu Inak z repozitarov si skus nahodit gnomebaker (malo by to ist aj bez nastavenia )
      • Re: DVDs 24.08.2009 | 23:39
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        priklanam sa k tomuto nazoru. skor ako dalsie vynalezy vyskusat aj dalsi program na vypalovanie, a gnome baker je momentalne na velmi dobrej urovni
      • Re: DVDs 25.08.2009 | 18:55
        Avatar dominika8112   Používateľ
        no dik za radu ale aj ked som naisnalovala to k3b tak aj tak to nejde ako neviem ci je chyba v dvd alebo uz v com je problem.
        • Re: DVDs 25.08.2009 | 19:22
          _fp_   Návštevník
          Napalovanie CD ide? ak ano, mas naistalovane nieco ako "dvd+rw-tools" (neviem presne ako by sa ten balik mohol volat v ubuntu, skus pohladat v synapticu)?
          • Re: DVDs 25.08.2009 | 19:39
            Avatar dominika8112   Používateľ
            hej hej cd idu. som to este skusala a uz to ide aj tie dvd tak neviem asi tomu preskakuje. Dakujem za pomoc.
            • Re: DVDs 03.09.2009 | 12:43
              Avatar dominika8112   Používateľ
              no mam stym este jeden problem nainstalovala som k3b lenze je to tak ako predtym vsetko ostatne ide len video DVD mi nechce napalovat aj datove aj cd aj vsetko ostatne bezi len toto jedno nechce a prave to potrebujem.

              Da sa stym nieco robit ????

              Dakujem
    • Re: DVDs 03.09.2009 | 13:06
      Peter S.   Návštevník
      mam podobný problem s Debian Lenny
      DVDčka odmieta napaľovať, s tým že disk nie je napaľovateľný. Ked spustim PClinuxOS (livecd - mam tam dve mechaniky), tak napaľovanie ide....

      skušal som k3b, brasero a nejaké CL príkazy......
      dokonca k3b sa správa tak, že chvíľu je tlačítko burn aktívne a potom sa zašedí....
      • Re: DVDs 03.09.2009 | 13:08
        Avatar dominika8112   Používateľ
        aha takze staci spustit pclinuxos a pojde to ??
    • Re: DVDs 03.09.2009 | 13:10
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      odporucam sa pozriet do nastavenia K3B, tipujem, ze budu chybat niektore DVD zalezitosti, ktore K3B potrebuje na tento ucel ... dvdrw-tools alebo libk3b3-extracodecs ci nieco ine ... tam je to popisane ...
      • Re: DVDs 03.09.2009 | 13:54
        eMDi   Návštevník
        aha no fajn len ako kukam tak kukam nejak sa neviem s toho vysomarit teda neviem co mozem oznacit a co nie alebo tak kedze sa tomu moc nerozumiem
        • Re: DVDs 03.09.2009 | 14:17
          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
          poprosim nepisat pod mojou prezyvkou ... tam su cervenou farbou oznacene moduly, ktore chybaju, ako aj nazov, pod akym sa daju najst v repozitaroch ...
          • Re: DVDs 03.09.2009 | 14:23
            dominika8112   Návštevník
            to v nastaveniach a moduly ???
            • Re: DVDs 04.09.2009 | 18:58
              Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
              /nastavenia/nastaviť k3b/programy

              ...a tam máš ku každému pripísané či to tam máš alebo nie. V moduloch máš niečo iné.
              Okrem toho, neodpovedala si na otázku, či to DVD nieje originál. Lebo potom bude zrejme chránené proti napaľovaniu a k3b tieto ochrany neobchádza (aspoň o tom neviem) To znamená, že ak to je tak, tak to budeš musieť cracknúť a na to sú už iné programy, ale neviem, či ti tu ohľadom toho niekto poradí. Ja to až tak amorálne nevidím :-)
              • Re: DVDs 09.09.2009 | 12:33
                Avatar dominika8112   Používateľ
                to su obycajne dvd kupovane v obchode bud v media tipe alebo v tescu takze asi original asi nie ... ale zaujimave je to ze ked som mala xp alebo vistu tak som na tie iste dvd napalovala vpohode a odrazu linux stym ma problem ako mozem okaslat taky operacny ked mi to tristvrtinu veci neotvori alebo neprime ...
                • Re: DVDs 09.09.2009 | 13:29
                  hellbooster   Návštevník
                  no LOL :D
                  Na takých, ako si ty zarába Microsoft. Takže šup šup naspäť do Visty :)

                  no flame
                  • Re: DVDs 09.09.2009 | 14:43
                    Avatar dominika8112   Používateľ
                    jasne a bude sa mi jebat notas tak ako pred tym ... pri viste aj pri xp mu zacalo harasit jedine pri linuxe ide zatial
                    • Re: DVDs 09.09.2009 | 15:01
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      neviem, preco to davas za vinu linuxu. proste niektory HW je doslova a do pismena atypicky. Vidis, ze si sama povedala, ze na MS produktoch ti to neslo. tak keby bol linux taky zly, preco potom jediny ide v pohode na tom tvojom notase? a pls, nepis nadavky, dodrziavaj netiketu. a neber toto ako utok ;)
                      • Re: DVDs 09.09.2009 | 16:27
                        Avatar dominika8112   Používateľ
                        no az tak vpohode nejde lebo mi nespusti niektore veci ako aj napalovanie tych dvd a akurato to najviac pouzivam a kvoli linuxu to nejde ....
                        • Re: DVDs 09.09.2009 | 16:32
                          Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                          alebo kvoli samotnemu mediu ... skusala si aj ine znacky? napriklad emtec?
                          • Re: DVDs 09.09.2009 | 16:50
                            Avatar dominika8112   Používateľ
                            fortis a verbatim
                            • Re: DVDs 09.09.2009 | 17:42
                              Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                              fortis nepoznam a verbatim ma kazdu tretiu varku zlu ...
                              • Re: DVDs 09.09.2009 | 18:13
                                Avatar dominika8112   Používateľ
                                no fortis som kupovala v mediatipe a na viste a wp som na nich vpohode napalovala a linux mi ich nechce zobrat ... a verbatim dvd tiez nie ale cd isly vpohode ... tak ja neiem
                                • Re: DVDs 09.09.2009 | 18:26
                                  Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                  praveze podpora media nie je softwareova zalezitost ale hardware-ova, to jest mechaniky ...
                                  • Re: DVDs 10.09.2009 | 00:31
                                    Avatar dominika8112   Používateľ
                                    no tak ja uz potom neviem :-(
                                    • Re: DVDs 10.09.2009 | 12:51
                                      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
                                      aj tak si stale nevyriesila, ci ti nechybaju balicky. V K3B si mozes pozriet, co vsetko je vyzadovane
                                      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
                              • Re: DVDs 10.09.2009 | 03:44
                                Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                                Verbatim používam CD AZO (DL+), DVD AZO + a nemám s nimi najmenší problém.
                                • Re: DVDs 10.09.2009 | 12:50
                                  Avatar dominika8112   Používateľ
                                  no tak to je zajimave lebo ja mam tiez verbatim+R a nejdu mi a ani -R mi nejdu
                • Re: DVDs 10.09.2009 | 03:47
                  Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
                  Ja som sa pýtal, či tie DVD ktoré kopíruješ nie sú originál.
                  • Re: DVDs 10.09.2009 | 12:51
                    Avatar dominika8112   Používateľ
                    nie napalovane ja vsetky dvd co mam su napalovane alebo kupovane v stankoch a to tiez nie su originalky
                    • Re: DVDs 10.09.2009 | 22:56
                      WlaSaTy   Návštevník
                      >kupovane v stankoch a to tiez nie su originalky

                      WTH? Tie lisovane filmy z trafiky su originalky, ale je pravda ze su malokedy kodovane CSS aleo inou pliagou. Teda pokial nekupujes nahodou nieco v nejakej divnej trafike kde predavaju upiratene filmy.
    • Re: DVDs 11.09.2009 | 10:26
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Nainštaľuj si z https://launchpad.net/ubuntu/+source/dvd+rw-tools/7.1-4/+build/865776
      balíček dvd+rw-tools_7.1-4_i386.deb
      a všetko pôjde v pohode.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org