Thunderbird sa nespustí

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.08.2009 | 18:42
Martin   Návštevník
Musel som si preinštalovať systém, používam Mandrivu 2008, a teraz sa mi zrazu nedá spustiť Thunderbird.

Tu je výpis z konzoly:

bash-3.2$ thunderbird
DOUBLE-CLICK: 400 --> -1 THRESHOLD: 4 --> -1
(gecko:6930): Pango-WARNING **: failed to create cairo scaled font, expect ugly output. the offending font is 'Liberation Serif 12'
/usr/lib/thunderbird-2.0.0.17/run-mozilla.sh: line 131: 6930 Chyba segmentácie /usr/bin/soundwrapper "$prog" ${1+"$@"}
bash-3.2$

Našiel som si ten 131. riadok skriptu run-mozila.sh, ale nepochopil som, čo sa s tým dá robiť. Skúsil som aj staršie verzie, ale bez úspechu všetky skončia s takýmto výpisom.

Škaredý output mi nevadí, len nech to funguje :)

Poradí niekto?
Ďakujem...
    • Re: Thunderbird sa nespustí 31.08.2009 | 20:47
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      skus vymazat ~/.thunderbird
      pripadne ho skus spustit v safe mode
      • Re: Thunderbird sa nespustí 31.08.2009 | 20:56
        Martin   Návštevník
        Vymazanie /.thunderbird nepomohlo, ako to spustím v safe mode, to neviem.
        • Re: Thunderbird sa nespustí 31.08.2009 | 21:02
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          parameter -safe-mode
          • Re: Thunderbird sa nespustí 31.08.2009 | 21:05
            Martin   Návštevník
            Nepomohlo, stále prakticky rovnaký výpis. Čo je to tá chyba segmentácie? Dá sa to nejako odstrániť?

            bash-3.2$ thunderbird -safe-mode
            DOUBLE-CLICK: 400 --> -1 THRESHOLD: 4 --> -1
            (gecko:7990): Pango-WARNING **: failed to create cairo scaled font, expect ugly output. the offending font is 'Liberation Serif 12'
            /usr/lib/thunderbird-2.0.0.17/run-mozilla.sh: line 131: 7990 Chyba segmentácie /usr/bin/soundwrapper "$prog" ${1+"$@"}
            • Re: Thunderbird sa nespustí 31.08.2009 | 21:42
              Avatar borg Fedora  Administrátor
              chyba segmentacie je chyba v programe. doporucujem zadat cast chybovej hlasky do google so slovickom thunderbird, mozno to nieco najde
              • Re: Thunderbird sa nespustí 31.08.2009 | 23:58
                Martin   Návštevník
                Našlo to akurát odkaz na toto fórum, Google rýchlo indexuje.

                Zaráža ma to, že predtým mi Thunderbird frčal bez problémov, ale po preinštalovaní systému robí hlúposti.
    • Re: Thunderbird sa nespustí 01.09.2009 | 12:49
      otazka   Návštevník
      preco pouzivas mandrivu 2008 ? Nie je to uz stare?
      • Re: Thunderbird sa nespustí 01.09.2009 | 21:40
        Martin   Návštevník
        Na žiadnej novšej sa mi nepodarilo rozbehať tlačiareň HP Laserjet 1020, skúšal som viackrát a vždy som sa musel vrátiť k MDV 2008, tá sa mi najviac osvedčila.
    • Re: Thunderbird sa nespustí 01.09.2009 | 17:45
      Avatar Ivan Mandriva  Používateľ
      A ako si instaloval toho thunderftaka? Ak z repozitarov, skus ho odinstalovat a stiahnut ho priamo z mozilly ako tar. Potom rozbalit do /usr/lib/thunderbird + nakopirovat spust. skript do /usr/bin a skusit ho spustit.
      .
      Ja FF aj TB 'instalujem' vzdy tymto sposobom a nikdy som zatial nemal problem.
      • Re: Thunderbird sa nespustí 01.09.2009 | 21:42
        Martin   Návštevník
        Skúšal som aj z inštalačného DVDčka , ktoré bolo pribalené ku knihe, aj z repozitárov. A aj keď som párkrát musel systém preinštalovať, ešte nikdy sa mi niečo takéto nestalo.
        Skúsim sa pohrať s tými tar-mi, vďaka za radu.
        • Re: Thunderbird sa nespustí 01.09.2009 | 23:36
          l_barbarossa   Návštevník
          mne sa stavalo - tiez sa mi to nechcelo verit - ze seg_fault mi davali niektore programy pri niektorych doinstalovanych temach vzhladu (gtk, metacity, ikony)