Light Scribe napaľovanie v ubuntu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.09.2009 | 18:52
Avatar palinux   Používateľ
Text: Vie niekto poradiť ako napalovať light scribe v ubuntu? Ďakujem!
    • Re: Light Scribe napaľovanie v ubuntu 03.09.2009 | 19:25
      Avatar Pali   Používateľ
      Potrebujes najprv nainstalovat lightscribe podporu:
      LIGHTSCRIBE SYSTEM SOFTWARE zo stranky http://www.lightscribe.com/downloadSection/linux/index.aspx

      Aplikacie na vypalenie:
      LIGHTSCRIBE SIMPLE LABELER (rovanka stranka ako hore)
      4L zo stranky http://www.lacie.com/support/drivers/driver.htm?id=10094

      Simple labeler podporuje jedine vytlacenie txtu na cd (aspon to bolo v casoch ked som s lightscribe zacinal) a 4L podporuje jedine vypalenie obrazku, ktory vsak mozes rozne posuvat, centrovat, zvacsovat. Ja pouzivam 4L.

      4L je poskytovana jedine v RPM baliku, na konverziu do DEB pouzi program alien (je v standartnych repozitaroch). 4L zavisi na knizniciach qt4 (balik libqt4-gui)

      Obe aplikacie su 32 bitove, ak ich chces rozbehat na 64 bit Ubuntu, nainstaluj balik ia32-libs, balik system software nainstaluj s parametrom --force-architecture a sprav sym. odkaz: ln -sf /usr/lib/lightscribe /usr/lib32/lightscribe. Simple labeler a 4L nainstaluj tiez s pouzitim potlacenia architektury.

      Odporucam nastavit vyssi kontrast, avsak vypalovanie bude dlhsie. Nastavis to po instalacii prikazom:
      sudo /usr/lib32/lightscribe/elcu.sh
      a zvolis moznost 1

      Ja mam spravene na system software aj 4L deb baliky 32 aj 64 bit. Ked nebude niekto vediet ich spravit sam, mozem mu ich poslat.
      • Re: Light Scribe napaľovanie v ubuntu 03.09.2009 | 20:58
        peto   Návštevník
        ak ma licenciu na NERO fo Linux moze plait aj s nim ale ten system Software mus mat nainstalovany vzdy...
      • Re: Light Scribe napaľovanie v ubuntu 04.09.2009 | 00:45
        Avatar palinux   Používateľ
        Dík za dôkladnú radu. Dúfam, že to zvládnem... Dám vedieť. Ovládač inak už mám nainštalovaný, len som nenasiel soft čím to páliť.
      • Re: Light Scribe napaľovanie v ubuntu 04.09.2009 | 13:19
        Avatar palinux   Používateľ
        Takže som to zvládol. Aj keď som mal trošku problémy. Ako skonvertovať *.rpm mi poradil Elven, za čo mu ďakujem! Tu je inak pre laikov ako ja príkaz ako sa to robí:
        sudo alien meno* --scripts
        Problém som mal ten, že sa mi po inštalácii oboch programov (4L, Simple labeler) nevytvoril v menu spúšťač. Tak som to manuálne vytvoril. 4L mi ale nechel páliť, že nemám oprávnenie. Tak som si upravil príkaz spúšťača a práve to teraz už pálim.
        upravený príkaz spúšťača 4L:
        gksu 4L-gui

        to: Peto
        Nero licenciu nemám, na webe je len trial. Na Windowsoch radím každému napalovací program Ashampoo ver. 6, ktorá je zadarmo. Nero podľa mňa už nie je to čo býval. Na čo mi je vyše 300 MB inštalačka, keď chcem len napaľovať média a nepotrebujem kopec ďalších programov. Len tak pre porovnanie K3B má len 3.2MB :D a Ashampoo 6 má 12MB.