citanie PDF

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.09.2009 | 20:27
peter   Návštevník
zdravim neviete mi dako poradit co mi spravne otvori pdf dokument nielen aby som ho mohol citat ale ked v pdfku mam taky ako odkaz na dalsiu stranku toho pdfka proste na mojom ubuntu 9.04 ke ked som to stiahol cez FF tak si smelo odvorim ho v prehliadaci dokumentov (predvoleny) a pekne mi ho odvori ale ked kliknem na niektory ten akoze "odkaz" tak mi vypise chybu a ze chyba mi daky subor alebo priecinok ... a kazdy to vo windowse pekne otvori a ide mu to .... tak kde je chyba je mi to zahadne... btw mozem dat j link na ten subor aby ste ma pochopili
http://www.tf.uniag.sk//study/a_rok_09_10/rozv_bc/rozv_bc_09_10_zs.pdf
    • Re: citanie PDF 03.09.2009 | 20:56
      peto   Návštevník
      To PDF je napsiane v relativnych ojkazoch musi byt spsutebne vo WEB prehliadaci nainstaluj si plug-in resp. Adobe Reader pre Linux

    • Re: citanie PDF 04.09.2009 | 00:30
      peter   Návštevník
      ten plugin ku FF nevies aky je alebo ako sa vola , je tu toho vela ....
    • Re: citanie PDF 04.09.2009 | 01:06
      peter   Návštevník
      btw: nainstaloval som najnovsie adobe reader a nic robi to iste ...
      • Re: citanie PDF 04.09.2009 | 22:35
        Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
        Otvor si FF klikni na "Nástroje" a tam na "Doplnky" máš v "Zásuvnych moduloch" povolený Adobe Reader ?
    • Re: citanie PDF 04.09.2009 | 17:24
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Používam konqueror (kpdf) a funguje bez najmenšich problémov, ale pozor, len priamo z webu (nie stiahnuté).
      • Re: citanie PDF 04.09.2009 | 22:16
        Avatar SaxX Kubuntu 9.10, Windows 7  Používateľ
        Mne take veci v pohode funguju aj cez Okular...
        Supernatural is the best!!! Bojovník za slobodný software...
    • Re: citanie PDF 06.09.2009 | 16:01
      peter   Návštevník
      ano acrobat vo ff mam povoleny ale ked to tak otvorim tak mi nejde vypisuje daku chybu a chce to reinstalnut..., btw cez okular to nejde ked to mam stiahnute a ani cez xpdf to nejde len spusti ale nefuguju tie "odkazy" btw> ako nastavim programi aby sa mi zobrazili v ponuke ked mam nieco na stiahnutie a picce ze otvorit cim... a ulozit ... tak toto otvorit cim tam mam len 2 veci a ked skusam prehladavat tak neviem najst tie programi ako okular a xpdf ...
      • Re: citanie PDF 07.09.2009 | 11:37
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Spustiť terminál, napísať okular http://www.tf.uniag.sk//study/a_rok_09_10/rozv_bc/rozv_bc_09_10_zs.pdf, stlačiť enter. Nebude ale fungovať navigácia s5 (na to treba spustiť cez konqueror).
        • Re: citanie PDF 07.09.2009 | 19:22
          peter   Návštevník
          parada tak to ide... ja sa s tym nejak pohram hadam na neco pridem ako to zautomatizovat ...
          • Re: citanie PDF 08.09.2009 | 10:20
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Z prehliadeača ako konqueror to ide atumaticky, stačí len vliezť do Nastavenia / Nastaviť konqueror / Správa súborov / Asociácie súborov / application / pdf, na karte integrované označiť voľbu "Zobraziť súbor v integrovanom prehliadači", zatvoriť, otvoriť a naťukať adresu pdf do riadku s adresou, enter a prehliadanie bude fungovať ako u obyčajného HTML dokumentu.
          • Re: citanie PDF 08.09.2009 | 18:57
            Avatar Abraxas Xubuntu 18.04  Používateľ
            Super že ti to ide, ale prosim ta akú chybu ti to vypisoval ? Nevedel by si sem dat výpis? Len som zvedavý, nevravým, že to vyriešim. Mne to totiž v Xubuntu cez FF ide.