Problém s pidginom ?

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.09.2009 | 21:27
Gringo   Návštevník
Prajem vám pekný deň.. potreboval by som pomoc, alebo užitočnú radu. Používam pidgin(icq a jabber) už asi pol roka a nemal som sním absolútne žiadny problém, no včera a dnes sa mi začala zobrazovať hláška (07:26:19) Gringo:
Ahoj
(07:26:19)
Nemôžem odoslať správu: Neprihlásený
Robí mi to iba niekedy, ale dosť ma to zaskočilo a stáva sa to vždy v tú najnevhodnejšiu chvíľu. Aj som aktualizoval na najnovšiu verziu, ale nepomohlo to. Dokonca mám niektorých ľudí ako online aj keď tam práve niesu.. Používam Ubuntu 9.04 jaunty

Ďakujem za každú radu
    • Re: Problém s pidginom ? 03.09.2009 | 21:29
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pidgin --version

      dalej skus zistit, ci je to programom alebo uctom. napriklad ICQ ma casto velmi "nahodne" vlastnosti. hod svoje icq cislo a heslo napriklad do meebo.com a skus to pouzivat daky cas
      • Re: Problém s pidginom ? 03.09.2009 | 22:18
        Gringo   Návštevník
        Pidgin 2.6.1 (libpurple 2.6.1)
        No ono s jabberom sa mi to ešte nestalo, ale kto vie. Raz, keď mi spáva nešla odoslať kolegovi tak som napísal druhému a tomu to šlo a aj prišla.
        • Re: Problém s pidginom ? 05.09.2009 | 15:45
          jorden   Návštevník
          To robi obcas aj mne. Hlavne vtedy ked sa niekto prave odhlasi a ja odoslem spravu, potom pockam chvilocku a uz sa odoslat da. A jemu potom pride ked sa prihlasi
    • Re: Problém s pidginom ? 06.09.2009 | 16:13
      Peter2   Návštevník
      V pripade ICQ sa takymto problemom nediv, je to nestabilne a tak prehackovane, ze nemozes vediet ci prave tvoju komunikaciu niekto nesleduje alebo nejaky rusky spamer neziskal tvoje heslo cez ten ich prasivy QIP.
      • Re: Problém s pidginom ? 06.09.2009 | 20:37
        Gringo   Návštevník
        JJ, je to len vtedy keď používam, resp. píšem niekomu na icq. S jabberom som nemal ani jeden problém. Skúsil som teda niečo pozisťovať, na notebooku som si nahodil nové icq a jabber samozrejme cez pidgin a napísal som si na pc. Fungovalo to dobre, po chvíľke som teda vypol notebook že všetko ide a keď som ho vypol na jabber pekne ukázal, že už je off, ale na icq zostal stále online a vtedy som napísal a naskočilo to :D fakt tomu nechápem, len je škoda, že veľa ľudí stále zostáva len pri icq čo mi nejde do hlavy, kam ten svet speje :D
        • Re: Problém s pidginom ? 07.09.2009 | 00:04
          Avatar mayko ubuntu kk  Používateľ
          kam ten svet speje? kruta komercia v kazdej sfere:D kazdopadne nema pre mna vyznam pouzivat super, hyper stabilny protokol, bez nutenej reklamy(ajkebysomrad), ked je nekompatibilny s protokolmi ludi s ktorymi potrebujem byt v kontakte.
          • Re: Problém s pidginom ? 07.09.2009 | 00:36
            WlaSaTy   Návštevník
            A keby niekto do pidgina dorobil animácie toho holúbätka? Možno by to bolo krajšie ako tá kvetinka. Potom by možno prešli.