Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ???

Sekcia: Aplikácie & Desktop 03.09.2009 | 23:47
Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
Chcel by som na minibooku s Ubuntu rozbehnúť Warcraft III pomocou Wine. Je to možné? S´usil som to a po nainštalovaní hry a spustení sa mi zmení rozlíšenie obrazovky a hra (akože) beží... ale nebeží. Vždy musím len reštartnúť minibook a znova skúsiť. Kde môže byť chyba, prípadne cez čo iné treba skúsiť?
    • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 04.09.2009 | 00:17
      peter   Návštevník
      ja som tu to este skor riesil, a funguje mi to, mam tiez U9.04 , proste najnovsi wine a proste to musi bezat , este odporucim odstran videa z war3 priecinku . tie blbnu, a musi to ficat ked tak skus inu verziu wine,....sak na ich stranke mas o tom aj neco napisane
    • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 04.09.2009 | 12:40
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      Podla toho co je pisane na winehq a v bugreportoch to vyzera na problem grafickych ovladacov Intelu alebo ATI takze ak mas jedno z toho tak je mozno problem v tom.
      Mne to na Nvidii islo vzdy bez vacsich problemov.
      Nie je ale odveci skusit updatnut wine,graficke ovladace, nastavit W3 aby sa spusatlo v opengl mode, vypnut intra, vypnut compiz a skusit hru iba v okne, pripadne sa trocha pohrat s winetricks a registrami (na winehq je vsetko popisane ako na to)
      Potom ak nic nevyjde je mozne vyskusat komercne forky wine ako Cedega a Crossover ale tie su platene
      :(){ :|:& };:
    • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 04.09.2009 | 17:38
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Ak je problém v zmene rozlíšenia na nejakú blbosť malo by pomôcť spustenie programu winecfg a na karte graphics zaškrtnúť emulate virtual desktop.
    • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 05.09.2009 | 15:33
      peter   Návštevník
      Skús si nájsť a naištalovať PlayOnLinux. Tam je tá hra podporovaná a vie to do hry doinštalovať aj iné potrebné veci /directx, zapnúť anti-aliasing a pod./
      • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 05.09.2009 | 16:53
        hellbooster   Návštevník
        PlayOnLinux skúsim, po preinštalovaní Wine na inú verziu stále nejde... :-/ Intel Atom 1,6 by to mal zvládnuť, nie?
      • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 05.09.2009 | 17:41
        hellbooster   Návštevník
        tak PlayOnLinux som skusil... nainstaloval som cez to W3, ale neviem, kam prekopirovat crack a podobne... neviem, kam sa instalovala hra... :-/
        • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 05.09.2009 | 18:10
          peter   Návštevník
          Pozri do /home/ty..../.PlayOnLinux/wineprefix/W3..../drive_c/Program Files/W3....
          • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 19.09.2009 | 11:39
            Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
            taka vec... crack? :D
            • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 20.09.2009 | 23:25
              Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
              Čiže... kam nakopírovať potrebné veci, ak chcem doplniť mapy, scenáre atď. ?

              Ďakujem.
              • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 15.10.2009 | 21:37
                Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                AK sa môžem spýtať. Nejakým zázrakom som odinštaloval Warcraft, ale zostal mi v ponuke Aplikácie - Wine - Programs - Warcraft III. A tam sa nachádza spúšťač, odinštalačka a Editor svetu. Ako a daju tieto záznamy vymazať? asi sa jedná len o zápisy v registroch, ak sa nemýlim, ako ich dám preč a prečistím Wine?
                • Re: Ubuntu 9.04 + Wine + Warcraft III ??? 15.10.2009 | 22:06
                  Avatar Hellbooster Mint 8 Helena, Ubuntu 9.10, XP  Používateľ
                  No dobre... mám to:

                  ~/.local/share/applications/wine/Programs/

                  ;-)