caste zamrzanie

Sekcia: Konfigurácia 05.09.2009 | 14:13
Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
Ahojte, ani den som sa netesil z dobre vyzerajuceho a dobre pracujeceho Ubuntu(teraz uz pisem z Visty). Dnesny den zacal mrznutim. Najhorise je ze to mrznutie sa zacalo opakovat coraz castejsie, az som dosiel do stadia ked som nebol schodpny pocitac korektne vypnut. Pokusim sa vam opisat o co ide: mysou mozem pohybovat, ale na nic nereaguje, klavesami CTRL+ALT+F1 som si prezrel top, nic zaujimave som nenasiel, procesor isiel takmer na minimum. Po zadani exit v terminali sa vsetko dalo do pohybu, pootvarali sa okna na ktore som v case zamrznutia klikal, hudba hrala dalej... Viem, ze na mrznutie je tu vela tem, ale nestretol som sa s takym problemom a neviem v com chybu hladat. Pomozte prosim vas, mozno su dake prikazy co by mohli chyby odhalit.. :) Rad by som ostal pri linuxe, ale po tejto skusenosti mam pocit ze je este horsie na tom ako winka.
    • Re: caste zamrzanie 05.09.2009 | 15:35
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      1. Je to notebook alebo desktop?
      2. Funguje ti po zapnuti vetrak?
      3. Vies monitorovat teplotu (cat /proc/acpi/thermal_zone/TZ[0-3]/temperature, pripadne: sensors | grep -e Temp -e fan)
      4. Nemenil si v poslednej dobe pamat alebo neupravoval jej casovanie
      5. Aku mas graficku kartu a ake ovladace
      6. dmesg co vypise po starte pripadne tesne pred padom?
      • Re: caste zamrzanie 05.09.2009 | 16:07
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Popravde aj mne sa to stalo ze mi zacina xorg mrznut. Mam 2.2 GHz jadro, novy 400W zdroj, Teplota CPU je 40°C , graficku mam 256MB nvidiu, core0 ma teplotu 46°C. Taktiez pouzivam ubuntu a robi mi to to, ze xorg (resp. gdm ??) zamrzne mozno na 5-10 sekund, ak dam minimalizovat aplikaciu, zanecha za sebou ciary a na panely sa taktiez nic nezobrazuje, az kym sa to neomrzne.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: caste zamrzanie 05.09.2009 | 16:22
        Avatar migi Ubuntu 10.04 & Win7  Používateľ
        1. ide o notebook MSI VR600
        2. ventilator funguje
        3. asi neviem :) ale prehrievat by sa nemal, s tym som nikdy nemal problem, ak si narazal na to :)
        4. s pamatou sa nic nerobilo
        5. grafika
        00:02.0 VGA compatible controller: Intel Corporation Mobile 945GM/GMS, 943/940GML Express Integrated Graphics Controller (rev 03)
        
        ovladac je vec ktora mi robi problem: problem vcera vecer som instaloval toto lenze to pomohlo zvysit vykon a ziaden problem s tym nebol, ale asi to je najpravdepodobnejsia chyba :)
        6. chyba sa uz dlhu dobu neopakovala, takze zatiak vypis nemam
        • Re: caste zamrzanie 05.09.2009 | 16:49
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Mozno by si mohol vyskusat Ubuntu 8.04
          • Re: caste zamrzanie 05.09.2009 | 18:02
            migi   Návštevník
            no to mi poradil aj kamarat, alebo ze mam vyskusat inu distribuciu linuxu, mne sa vsak Ubuntu paci (az na ten problem) a ja som v linuxe zaciatocnik,takze je to pre mna taky odrazovi mostik pre dalsie distribucie ktore chcem vyskusat v buducnosti :) zatial sa mi to ide bez toho zamrznutia, tak dufam ze to tak aj ostane :D
            • Re: caste zamrzanie 05.09.2009 | 18:23
              yetti   Návštevník
              ja mam gentoo a mrzne pri nespecifikovanej praci s firefoxom
              -viac otvorenych okien
              -pripojenie na dreambox
              po pripojeni cez ssh z ineho pc a skilovani vsetkych procesov prihlaseneho usera sa da znova prihlasit
              prestal som pouzivat firefox a mam pokoj


          • Re: caste zamrzanie 07.09.2009 | 23:08
            Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
            Aj 8.10 je dost dobra volba predsa je uz odladene a ece chvylku bude podporovane.
            • Re: caste zamrzanie 07.09.2009 | 23:44
              Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
              8.04 bude imho podporovane dlhsie ako 8,10, je to LTS
              • Re: caste zamrzanie 08.09.2009 | 00:12
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                osobne by som neinstaloval ani jednu z tychto starsich verzii. Naco zbytocne davat stary softver?
                • Re: caste zamrzanie 08.09.2009 | 00:17
                  Avatar borg Fedora  Administrátor
                  starsi soft moze byt stabilnejsi, menej zabugovany ...
                • Re: caste zamrzanie 08.09.2009 | 22:09
                  Avatar Filip Horňák ArchLinux  Používateľ
                  bez zbytocnich features, ktore nefunguju. A navise je to urcite omnoho viac odladene ako ta najnovsia verzia, hlavne v obdoby ked blbuntu nema vyvojarou na rozdavanie.
                  • Re: caste zamrzanie 20.09.2009 | 00:22
                    Peter   Návštevník
                    Po nainstalovani Ubuntu 9.04 mi tiez casto mrzlo PC. Zmenil som graficke prostredie na Gmone - a uz nemrznem.