program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.09.2009 | 11:28
Avatar Peter Gurský   Používateľ
Ahojte

Poznate nejaku aplikaciu pod linux, v ktorej si nasnimam kus obrazovky, ulozim a potom som schopny doplnat jednotlive casti videa o bubliny s vysvetlujucim textom a vyexportovat to ako flash alebo iny format ktory nerobi obrovske subory?

Pre win som uspesne pouzil instant demo. Pre linux som zatial nic take nenasiel.
    • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 11:44
      dash   Návštevník
      Podeľ sa aj s ostatnými ako si to vyriešil pre prípad, že niekto bude mať podobný problém v budúcnosti.
      • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 11:47
        Avatar Peter Gurský   Používateľ
        praveze som nevyriesil, len som omylom klikol na tu fajocku a nenasiel som ziadne undo :-/
        • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 11:52
          Avatar Peter Gurský   Používateľ
          aha nasiel, stacilo znovu kliknut na fajocku .. to je nejake blbe .. mala tam byt ikonka krizika alebo daco podobne
      • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 20:37
        peto   Návštevník
        na snimanie recordMyDesktop

        s GUI pre Qt aj Gtk

        vie nahravat aj kurzor aj zvuk...

        save to ogg a potom nejaka editacia a export


        alebo spustit x server ako vnc server a pripojit sa na neho pasivne cez vnc2swf to vyrobi z obrazovky flash priamo...


        ale zas cim editovat flash?
    • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 12:32
      Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
      istanbul + nejaky program na editaciu videa
      • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 12:40
        Avatar Peter Gurský   Používateľ
        no IBA nasnimat sa mi to podarilo cez XVidCap ale co dalej, ake nastroje na spracovanie videa zvladnu dodat bubliny?
        • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 12:44
          Avatar Zefram Cochrane MS Windows Vista Ultimate 64bi  Používateľ
          Nastroj na spracovanie videa ktory nedokaze bubliny, prechody, miesanie audio stop atd nie je nastroj na spracovanie videa.
          Otazka je ci existuje nastroj na spracovanie videa pre linux. Ja video nestriham tak neviem.
          Ale odporucil by som ti zmenit temu na "Poradte dobry spolahlivy video editor pre linux"
    • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 12:36
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Nasnímané ako video? Osobne by som to asi riešil trochu brutalistickým spôsobom: video + titulky (možno priamo vo video súbore nie ako text, ale to ak by som bol extrémista, v opačnom prípade pekne do matrosky), alebo by som sa fakt nasral a použil by som blender na vytvorenie videa (ale to je fakt hardcore riešenie).
      • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 12:48
        Avatar Peter Gurský   Používateľ
        no titulky su nevhodne lebo nevedia ukazat na cast obrazovky ku ktorej je komentar robeny.

        Co je matroska?

        No a blender .. uff .. to by mi zabralo velmi vela casu, chcelo by to neico o dost jednoduchsie - napriklad ked chcem bubliny na staticky obraz tak to radsej urobim v openoffice ako to kreslit ne nejakom gimpe
        • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 12:52
          Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
          Ja som to kedysi riesil nasledovnym sposobom (ale v tom case este pod windows):
          Napisal som si maly programcek, ktory mi vygeneroval podla skriptu png obrazky s transparentnym pozadim a bublinkami/textami presne tam, kde som chcel. Potom som to nejakou utilitou z balika gordian knot skonvertil do titulkovacieho formatu pre DVD a nakoniec som to zmuxoval, myslim, ze prave do matrosky. Na 100% musi existovat rovnaky postup, ktory sa da pouzit v linuxe. Ak by bol zaujem, tak este niekde vyhrabem ten programcek, bolo to robene v allegre, takze pojde skompilovat aj pod linuxom.
          Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
          • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 11.09.2009 | 09:44
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            V Linuxe máme dokonca priamo prehrávač / enkóder schopný vkladať ARGB obrázky do videa. Konrkétne je to filter bmovl v mplayer-i / mencoder-i.
    • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 13:29
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Výborný program na strih a efekty je Kdenlive, ale neviem či zrovna to potrebuješ, pozri na http://www.kdenlive.org/
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
    • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 17:31
      inspiration   Návštevník
      tak na toto je dobry program Wink .. je to tusim open source alebo tak nejak. je skratka zadara. ja som ho pouzil na instruktazne videa.. mozes doplnat bubliny resp tvorit vlastne bubliny s textom.. komercny (pre win) je potom Adobe captivate.. ten je sice pokrocilejsi ale Wink je aj pre linux a je free :) http://www.debugmode.com/wink/
      • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 17:32
        inspiration   Návštevník
        zabudol som dodat ze to vytvori macromedia flash subor :) a mozes to ulozit ako komprimovany flash alebo nekomprimovany flash.. vela zdaru
      • Re: program na flash so snimanim obrazovky a bublinkami 09.09.2009 | 17:43
        Avatar Peter Gurský   Používateľ
        toto som hladal !
        Vdaka