Notebook so 100% kompatibilitou

Sekcia: Aplikácie & Desktop 14.09.2009 | 22:18
Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
Dobry den. Mozete mi poradit notebook do ceny < 450 €, ktory bude mat 100% kompatibilitu ( napr. s buntu systemami, tie mi vyhovuju pre ntb) a je mozne zohnat ho co najlepsie osobne v kosiciach, popr. do 25.9. ? Rozpravame sa o novom stroji. Urguje mi datum kupy, pretoze ho potrebujem na zahranicnu cestu.

Dakujem
There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 14.09.2009 | 22:22
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Kde mozem nakupovat : datacom-ke.sk / shark.sk
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 14.09.2009 | 23:43
        Avatar zixo Ubuntu, Debian  Používateľ
        ja mam fujitsu siemens m9400 ma asi rok.. vsetko funguje z noobuntami.. ale inak neviem poradit nieco aktualne
        2.6.28-15-generic x86_64 GNU/Linux
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 00:08
      Avatar xapoh Mint  Používateľ
      Ja by som skor skusil iny pohlad...skus si nieco najst co sa ti paci pastni to sem a neco z toho isto vznikne. Ja som si kupoval pred 2 rokmi VBI a som 100% spokojny aj ked zo zaciatku som musel instalovat zvukovku, ta sa vsak uz instalovat nemusi :). Na procaku nezalezi, grafiku by som osobne aj napriek fandeniu AMD a ATI, volil Nvidiu, pretoze s nimi som nemal absolutne iadne problemy co sa tyka chodu systemu (aj ked to uz asi plati aj u ATI, ci Intelu). Ramky staci vpohode 2GB, disk podla uvazenia. Bluetooth mi ide po mensom oklamani systemu bez problemov, wifi myslim ze bude broadcom ta ide ties od zaciatku bez problemov.
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 00:10
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      pozri co ponukaju obchody, pozri co z toho je take intelovite a mas to.

      moznost 2: pozri co maju, a potom cez google zisti ako sa to kamarati s linuxom
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 00:17
      Avatar borg Fedora  Administrátor
      ak mas moznost priamo ten nb vyskusat v obchode, zober si livecd ubuntu, nabootuj a uvidis. neviem, mne sa zda tych 450 eur malo.
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 00:40
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Podla mna fajnovka - http://www.focus.sk/product.asp?ID=3854 . za 414 €. Co na to hovorite ? Pre studenta / kodera PHP a amaterskeho grafika celkom slusne nie ?
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 00:55
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Vyzera to dobre, az na to rozlisenie monitora. Podla mna je to prave kvoli tomu na kodenie totalne nevhodne. Ostatne parametre su fajn.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 00:57
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Preco je to na kodenie nevhodne? Tak vidim viac do sirky ako do vysky. Aj teraz na PC mam wide ( 1440x900 ) a nestazujem sa
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 01:13
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            vyska 900 je OK. toto je ale o dost menej
            • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 01:25
              lol   Návštevník
              len nekupuj notebook z INTELACKOU grafikou , len to nie ... radšej z Nvidia
              • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 01:37
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ak nechce hry, tak mu je intel vyborne riesenie
                • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 03:04
                  Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
                  Pozrite sa. Ja ten notebook potrebujem vyuzit teraz, pretoze cestujem daleko daleko 12 hodin lietadlom, potom ho potrebujem vyuzivat pri par prezentaciach a pri domacom programovani ked budem chciet lezat v posteli a programovat.. Alebo ked budem chciet cumiet na film v posteli ( cumenie na 3gp na mobile je unavne ). Pravdepodobne ho budem vyuzivat pravidelne v 1-2 dennych intervaloch ( vzdy na par hodin, pretoze pravdepodobne budem dochadzat do kanclu s notebookom kde budem kodit a prezentovat riesenia. Praca a intervaly budu zavisiet na pracovnom vytazeni takze niekedy tam nebudem tyzden a niekedy tam budem kazdy den.. Preto je pre mna hlupost kupovat si do kanclu v ktorom v podstate ani nebudem osobny pocitac - takto si budem moct brat pracu domov a aj si ju nosit tam kde potrebujem ). Toto lenovo mi pride ako idealne riesenie.

                  Ma to pekne velky disk a dostatocne velku RAM, dvojjadro a pre mna privetive rozlisenie kedze som na wide zvyknuty. Light scribe tiez nechyba takze budem moct vypalovat obrazky na povrch cd. Som si isty ze Ubuntu na tom bude bezat svizne, a to je jedine, co potrebujem.. Potrebujem mat prenosny notebook na par prac , prezentacii a na obcasnu robotu . Myslim si ze toto je zatial kandidat n.1, nakolko som so znackami HP spokojny ( aj s intelackymi grafikami, rozpoznanie grafiky nebol nikdy ziaden problem a efekty compizu fusion behali ako dive aj na vcelku malej RAM ). Ja sam som mal notebook HP na ktorom mi fungovalo vsetko, a tak isto aj sestrin notebook je HP.

                  V podstate ten notebook nemam ako pretazit. Ja si na graficke prostredie ani nepotrpim, zobrazovanie ikoniek si vzdy vypnem - na ploche, stacia mi dva panely - jeden task bar a druhy apps launcher, jednoduche pozadie a to je vsetko co potrebujem. Pouzivam Gtk+ programy a Qt obmedzujem / vyradujem.
                  There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 10:38
        Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
        Takéto rozlíšenie na programovanie? Nerob srandu.
        • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 20.09.2009 | 17:30
          Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
          Treba si všimnúť jeho rozpočet. V tejto cene nieje moc na vymýšlanie čo sa LCD týka.
          Vtejto cene dostane nový NB LCD len lesklý, širokouhlý alebo ešte širokouhlejší :-) to je fakt.


          tomolc
          tomolc
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 11:03
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Co hovorite na tento? http://datacom-ke.sk/acer-extensa-5630ez-lx-ecw0f-012-_d44507.html. A ake mate skusenosti s Acermi a linuxovou podporou? Predpokladal by som, ze kedze im tam bezi linpus , malo by tam bezat za plnej podpory aj ubuntu napr.
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
      • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 15.09.2009 | 16:07
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        Podla mna radsej to Lenovo.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 20.09.2009 | 17:31
        Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
        Tak takímto sa prosím vyhni. Moc toho nevydržia.

        tomolc
        tomolc
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 20.09.2009 | 17:24
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Zdravím

      Som si pred časom kúpil ACER Aspire AS1810T (cca 500EUR). Na Mandrive 2010 RC funguje uplne všetko.


      Vo vašom rozpočte sa nachádza ACER Aspire 1410-722G25N (cca 427 eur s DPH), ktorý má namiesto C2S (5W TDP) procesor CeleronM (10W TDP) a "iba" 2GB ram.
      Je stále o hodne výkonnejší ako netbooky a vydrží cca 6hodín na baterku.


      Je to celkom dobrá voľba nakoľko je NB ľahký, malý, realne prenosný, neobťažuje, má solídny výkon. Je to niečo medzi netbookom a 13,3" NB.


      Otázka je či Vám bude vyhovovať 11,6" obrazovka. Mne postačuje. Doma ho mám napojený na LCD monitor.


      Pri výbere NB pre Linux je optimálne aby bol komplet postavený na Intel platforme. (samozrejme ak sa nebavíme o mobilnej grafickej pracovnej stanici alebo hernom NB).


      Z 15" napríklad tieto:


      HP COMPAQ 610/ C2D T5870 (NX550EA#AKB) (cca 456 EUR s DPH) (ale má staršiu 3100 grafiku a staršiu čipovú sadu, na baterku vydrží 4H cca)

      http://h10010.www1.hp.com/wwpc/cz/cs/sm/WF06b/321957-321957-64295-3955548-3955548-3958407-3958462.html


      LENOVO THINKPAD SL500/ C2D T5870 (NRJERMC)
      Má novšiu čipovú sadu, baterka 4h. cena cca 507 EUR

      tomolc

      tomolc
    • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 20.09.2009 | 17:35
      Avatar Tomáš Lehocký Lubuntu  Používateľ
      Ešte by som doplnil:

      Odporúčam rozšíriť obchody v ktorých by si to nakúpil pretože inak máš obmedzený výber.

      Skús prípadne preskúmať niektoré väčšie e-shopy na Slovensku a ich ceny a podmienky.

      tomolc
      tomolc
      • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 20.09.2009 | 18:42
        Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
        Dobrý deň, Ďakujem za reakcie. Nakoniec som sa rozhodol pre Lenovo g550 T4200 - ktorý mi s jeho 3GB RAM a 320 GB HDD + 2.0 GHz dvojjadrom kompletne postačuje. Ako prvé som naň nainštaloval sabayon linux, ktorý automaticky detekoval grafickú kartu, wifi a všetko šlape ako má ( až na pár drobností ako je scroll na touchpade, pretože sa neviem dostať ku gnome-mouse-properties .. Funguje taktiež hybernácia za pomoci už vstavaného atomic-u čo je super. Chcel by som si síce pár vecí zmeniť ( ako napr. že ak zmačknem tlačítko na vypnutie, vyskočí mi dialog na odhlásenie a nie na vypnute. Jedinou nevýhodou je, že NB nemá vstavanú čítačku kariet. To mi ale vôbec nevadilo, pretože som aj tak potreboval externú čítačku pre PC. Vyšla ma na 10,50 € a po pripojení vystupuje každá karta ako jedno diskové zariadenie.
        There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
        • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 20.09.2009 | 19:27
          Avatar borg Fedora  Administrátor
          skus gsynaptics na touchpad
          • Re: Notebook so 100% kompatibilitou 20.09.2009 | 20:16
            Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
            Skompiloval som si ho, spustil a na moje prekvapenie je vertical i horizontal scrolling odškrtnuté. ://
            There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people