Fedora 11- efekty pracovneho prostredia

Sekcia: Aplikácie & Desktop 16.09.2009 | 01:38
Avatar elfi   Používateľ
Zdravim,
prednedavnom som zacal pouzivat fedoru 11, vsetko fici, no narazil som na problem s efektami pracovneho prostredia, niezeby som ich nutne potreboval k zivotu, ale potesili by. Nainstaloval som ovladace na graficku kartu nvidia geforce go 7300 (inak ide o notas http://www.zive.sk/TestCentrum/Notebook-Toshiba-A200-14E-Kvalitne-spracovanie-priemerny-displej/sc-31-sr-1-a-273061/default.aspx) a spustil efekty, v tom nastal problem, procesor zacal pracovat na 100% a efekty boli trhane.
Po prikaze glxinfo | grep -i render vypise
direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: GeForce Go 7300/PCI/SSE2
GL_NVX_conditional_render, GL_SGIS_generate_mipmap, GL_SGIS_texture_lod,
z coho som podla vsevediaceho manualu usudil, ze 3D akceleracia funguje. Chcem sa spytat ci je niekde chyba, alebo notas proste na tieto efekty nema, co by ma trosku prekvapilo, ked integrovana intelacka grafika toto zvlada. Dakujem
    • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 16.09.2009 | 16:21
      Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
      7300-ka efekty zvlada. chyba bude inde.
      http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
      • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 16.09.2009 | 17:32
        Avatar elfi   Používateľ
        Dakujem, ale nahodou nejaky tip ktorym smerom sa uberat pri hladani chyby by sa nahodou nenasiel, jedze sa vsetko tvari, ze funguje?
        • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 16.09.2009 | 18:35
          3losh   Návštevník
          ja by som skusal starsi driver na grafiku
          • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 16.09.2009 | 23:01
            Avatar b13dr0nk4 Debian Sid / Mandriva 2009.1  Používateľ
            aj mne to napadlo..
            http://www.debian-linux.cz - serverík v zrozumiteľnej reči pre "Debianistov"
            • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 17.09.2009 | 13:55
              elfi   Návštevník
              Starsie ovladace nepomohli, ale dakujem aspon za snahu.
    • ... ked integrovana intelacka grafika toto zvlada. Dakujem 17.09.2009 | 01:49
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      tak ma napadlo.

      Ty máš na tom NB 2 grafické karty ?
      Ak áno, ako to máš ošetrené v BIOSe ?
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: ... ked integrovana intelacka grafika toto zvlada. Dakujem 17.09.2009 | 14:24
        Avatar elfi   Používateľ
        No doteraz som si bol isty, ze je len jedna :). Z coho si usudil, ze su dve?
        • Re: ... ked integrovana intelacka grafika toto zvlada. Dakujem 17.09.2009 | 16:03
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Píšeš o grafickej karte NVidia a potom spomínaš, že integrovaná grafika INTEL toto zvláda, tak preto ....
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: ... ked integrovana intelacka grafika toto zvlada. Dakujem 17.09.2009 | 22:30
            Avatar elfi   Používateľ
            Jaj, kamos si nainstaloval tiez fedoru na notas, myslel som jeho, mozno som to mal napisat trosku zrozumitelnejsie.
            • Re: ... ked integrovana intelacka grafika toto zvlada. Dakujem 17.09.2009 | 22:43
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              aha ..
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 17.09.2009 | 22:48
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 17.09.2009 | 23:20
        Avatar elfi   Používateľ
        Dik za odpoved, ale bohuzial ani toto nezabralo.
        • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 18.09.2009 | 02:31
          Elf   Návštevník
          Ahoj bratku.

          Co tvoje sluzby, ktore mas spustene? Mozno povedia viac topky, alebo psky.

          top - pozri co najviac zerie a urob si zoznam
          ps - argument - pozri a sprav si zoznam.

          urob jedno alebo druhe a skus postupne vypinat sluzby, zistit ci je to lepsie. Ine ma zatial nenapada.
          • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 18.09.2009 | 23:56
            Avatar elfi   Používateľ
            Zdravim, ostatne spustene prosesy su zanedbatelne, akurat ked spustim efekty v tope sa dostane na prve miesto compiz s 93% zatazenim procesora.
    • Re: Fedora 11- efekty pracovneho prostredia 24.09.2009 | 23:11
      Avatar elfi   Používateľ
      Zdravim, chcem sa podakovat vsetkym zucastnenym, pomohli roky cviku vo windowse, ak nepomoze skus znova, preinstaluj os :). Preinstaloval som fedoru a nainstaloval ovladace este pred jej aktualizaciou a zrazu idu perfektne aj po aktualizacii. Uz mam krasnu 3D kocku :).