Mandriva Powerpack

Sekcia: Ostatné 17.09.2009 | 14:24
Avatar oooooo   Používateľ
Sme traja mandriváci a chceli by sme si spoločne kúpiť 1 vydanie MDV 2009 Spring-Powerpack. Logicky, bol by nainštalovaný na 3 rôznych súkromných PC. Nedarí sa mi dopátrať informácie, či je to legálne-fair (nechceme robiť "levotinu"). Ako je to, prosím?
Ďakujem.
    • Re: Mandriva Powerpack 17.09.2009 | 15:12
      Martin   Návštevník
      Táto téma sa občas rozoberá priamo na stránke www.mandrivalinux.cz a myslím, že sa dospelo k záveru, ktorý by sa na vás dal aplikovať asi tak, že keby všetky tie počítače boli majetkom jedného z vás, bolo by to legálne, ale ak každý jeden je majetkom niekoho iného, už by to z hľadiska licencií nebolo v poriadku.
      • Re: Mandriva Powerpack 04.12.2009 | 11:05
        Zdendo   Návštevník
        No, ja síce ešte Linux nemám, ale podľa toho, čo viem ja - Mandriva by mala byť free. To čo kupuješ, nie je OS, ale len jeho podpora. Takže môžeš mať kľudne aj PowerPack, ale nemáš nárok na jeho podporu (pomoc apod.).
        • Re: Mandriva Powerpack 04.12.2009 | 12:45
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          nie tak celkom. je to (aj) kvoli SW
          • Re: Mandriva Powerpack 04.12.2009 | 14:11
            Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
            Mne sa zdá zas tak že tam sa neplatí za Linux ako systém, ale za softérove vybavenie. Ty ten Linux budeš mat plne legálne ale z tým komečným softvérom čo tam bude to už neviem.
            http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: Mandriva Powerpack 04.12.2009 | 14:16
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      windows ma v licencii na kolko pocitacov je urceny, vacsinou len na jeden. pri linuxe by to takto nemalo byt obmedzovane. malo by to byt v poriadku a bez roznych hlasok o aktivaciach, registraciach atd.
      • Re: Mandriva Powerpack 04.12.2009 | 15:43
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        nemas pravdu.

        na nieco si si aj sam odpovedal v prispevku nizsie, ale mylis sa aj v inom.
    • Re: Mandriva Powerpack 04.12.2009 | 14:27
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      spytal som sa Ivana Bibra, toto je jeho odpoved:

      Ano, pokud všechny PC patří člověku (organizaci), která ho zakoupila. To je postoj Mandrivy
    • Re: Mandriva Powerpack 05.12.2009 | 16:26
      Avatar lelol   Používateľ
      Odpoved máš dolu.
      Rozdiel medzi Powerpack-om a free verziou je v tom, že Powerpack obsahuje rôzny software, ktorý nie je v edícii free. (Tá obsahuje len licenciami nezaťažený software. V podstate stiahnutím dvd obrazu free edície stiahnut
      máš plne funkčnú Mandrívu, s nutnosťou následne doinštalovať napr. Adobe, win32codecs apd...) + zakúpením, získaváš prístup do Mandriva clubu, podporu.
      V naších podmienkach by som, ale volil zakúpenie Mandrivy mandriva-cz
      • Re: Mandriva Powerpack 05.12.2009 | 16:26
        Avatar lelol   Používateľ
        "Odpoved máš dolu."
        teda vyššie