Viry

Sekcia: Ostatné 20.09.2009 | 13:06
Radovan   Návštevník
Rozhovor s virologom aj ohladom Linuxu.
http://www.zive.cz/clanky/tyden-zive-special-rozhovor-se-softwarovym-virologem/sc-3-a-148892/default.aspx
    • Re: Viry 20.09.2009 | 13:15
      Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
      Co sa tyka Linuxu a malwaru, myslel som si, ze tam o tom povie viac
    • Re: Viry 21.09.2009 | 04:53
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Vkladam sem nazor od bedňu, uz bez nadavok: Tak som si to pozrel, bláboly, nič konkrétne, toto môže natočiť aj moja malá a ďaľšie bláboly o percentách, proste ..., keby sa dali písať víry pre Linux už by tu dávno boli, ti chrapúni z M$ by si to neodpustili.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
      • Re: Viry 21.09.2009 | 09:33
        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
        To som celý ja, keď zbadám blbca hneď so mňa lezú nádavky :-)
        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Viry 21.09.2009 | 12:37
        hmm   Návštevník
        podla mna:
        - vacsinou sa robia virusy od ludi co pouzivaju linux
        - neoplati sa zaoberat niecim co je malo rozsirene lebo pravdepodobnosti klesaju - to vie aj menej inteligentny clovek
        • Re: Viry a linuxáci 21.09.2009 | 12:44
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ahoj.

          Čo s tým majú spoločné linuxáci/Linux ? To je zavádzajúce tvrdenie a ničom, napríklad:
          Štatisticky je dokázané, že 100% z tých ľudí, čo zomreli na rakovinu pili vodu.

          BTW, je voda karcinogénna, prípadne, vyvoláva pitie vody rakovinu?
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: Viry a linuxáci 21.09.2009 | 16:14
            hmm   Návštevník
            netvrdil som nic, pisal som ze podla mna .. ja to vidim tak ze viac uzivatelov linuxu je sikovnejsich a zdatnejsich ako na win, kedze je to system pre ludi co sa vyznaju viac do hlbky ako len zo sprav na dsl.sk ... ale to je len moj pohlad, navyse zacinam s linuxom takze mozno skresleny ;) .. ak sa mylim opravte ma, som rozumny, staci len vysvetlit ;)
            • Re: Viry a linuxáci 21.09.2009 | 16:48
              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
              Ahoj.

              Ale napísal si to potom zle, pretože sa to dalo chápať tak, že tí, čo píšu vírusy, používajú na to GNU/Linux ako nástroj.
              Vírus a malware sú IBA kód a takému kódu je všeobecne jedno, v akom prostredí vznikne, dôležité je, na čo je kód určený.
              Zrejme si mal na mysli to, že útočník pri samotnom útoku niekedy použije *NIX- like systém, pretože tento je "sofistikovanejší" ako je Win (ale nie je to tiež pravidlo). Niekedy sa malware kód píše za účelom naučiť sa niečo o Windows.
              A na koniec jeden fakt. Všimni si, ako rýchlo a promptne sa - využíjúc princíp Open Source - opraví taký vážnejší problém v Linuxe a koľko (aj rokov) to trvá proprietárnemu MS. To je ako červené súkno pre býka.
              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Viry a linuxáci 21.09.2009 | 20:25
                hmm   Návštevník
                ow, tak sorr .. tak som to nemyslel ale uz sa chapeme.

                Inak pravda ako si to napisal, urcite je to dobre lakadlo pre tvorcov ked je chyba verejne znama niekolko mesiacov kym sa to opravi :P .. vid aktualny problem so SMB 2.0 na win :/ .. nato ze je to plateny system tak aspon fixovat by mohli nacas ..

                a co sa tyka tych virusov, niekedy mam pocit ze tie viry tvoria priamo dielne antivirakov aby mali stale pracu a odber ich produktov :P .. ale to je len taka konspiracna teoria :)