programovanie avr.

Sekcia: Programovanie 20.09.2009 | 18:29
Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
zdar. tak na zaciatok moj zapisok je o programovani avr. momentalne som vo windows a skusam avrstudio ale rovnake vysledky by som urcite dosiahol aj v linuxe :) len tu to je konfortnejsie. problem: pred istym casom som tu pisal ze nejako mi bud blbne programator alebo co ze vzdycky mi vypise zlu signaturu ked dat precitat ju.. teraz som to vyriesil... mam cisto novy kus cpu attiny2313 a s tymto to ide ok.. teda problem bude asik v starsich cpu a nie v programatore? moze to byt tym ze som zle nastavil nejake fuse a tym som ich znicil? alebo kde moze byt chyba?
    • Re: programovanie avr. 20.09.2009 | 18:56
      Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
      Zlým nastavením poistiek (neznie to slovensky poriadne divne?) sa dá ťažko zničiť jednočip. Veci ako zlé nastavenie oscilátora (radšej už nepočítam koľko krát sa mi podarilo namiesto štandardného externého kryštálu nastaviť Qartz) sa dajú obísť pripojením obyčajného pravouhlého signálu (na frekvencii až tak nezáleží) a funguje bez ohľadu na nastavenie. Zablokovanie reset-u sa dá obísť vysokonapäťovým programátorom. No a že by to bolo práve starším typom ... pochybujem, podobné problémy som mal pri nedostatočnom kondenzátore pri zdroji.
      • Re: programovanie avr. 20.09.2009 | 19:11
        Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
        aj tak som rad ze to funguje... inac programator mam mkII usb a funguje aj pod linuxom
        • Re: programovanie avr. 20.09.2009 | 19:15
          Avatar LukoV Zenwalk~CRUX~OpenBSD~Haiku  Používateľ
          éšte sa opýtam ako to je s programovanim v jazyku C ??? nie je to ako delom ist na vrabca? na cd ktore mam je aj nejaky program CodeVision C ale ten je skoda len pre windows.
          • Re: programovanie avr. 21.09.2009 | 19:16
            Avatar Miroslav Bendík Gentoo  Administrátor
            Neviem, mne sa zdá assembler kontraproduktívny ;) Preto radšej používam gcc + c ;)
          • Re: programovanie avr. 24.09.2009 | 16:49
            Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
            Nie je. Je to o dosť komfortnejšie :) Ja osobne používam gcc a knižnice avr-libc. Pod windows som ešte AVR ani neskúšal programovať.
            Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
    • Re: programovanie avr. 24.09.2009 | 19:17
      burlak   Návštevník
      No jak pises ze mmntalne si vo win ale rovnake vysledky by si dal pod linuxom, tak ti mozem povedat ze nech si hovori kto chce co chce rozhodne nie. Na linux niesu tak pokrocile a jednoduche toolky na komunikaciu z hw a podobne, to uvidis ked budes chciet komunikovat z nejakym zariadenim napriklad z GSM modulom. Zalezi ale rozhodne na tom co robis a podobne, Ja som v tomto skor taky sviatocny vodic a nechce sa mi koli tomu prechadzat na win, hlavne ked dost veci ide naemulovat. Btw: ak budes na linuxe pouzivat ponyprog tak doporucujem usovat windowsacku verziu cez wine, iba jednoducho di dosdevices pridas simlink na serial a ides. Linuxacka aspon mne dost mrzne ked sa pokusa komunikovat.
      Na veci ako hyperterm na modem na win zabudni tu je sice minicom ale ten je skutocne len na modemi a nie na hw co vie AT commandy.
      • Re: programovanie avr. 25.09.2009 | 19:43
        skywaker   Návštevník
        no zatial mam windows xp.. som dlhorocny uzivatel linuxu. ale napr. teraz sa zoznamujem s programom Eagle a je to parada na robenie plosakov a AVR Studio je super. a tiez super asembler WavrASM
        • Re: programovanie avr. 25.09.2009 | 21:49
          Avatar Marián Sova Ubuntu 10.10  Používateľ
          Eagle je aj pre linux.
          Čo ťa nezabije, to ťa posilní | Leták na propagáciu jabbera v pdf | www.mikroprocesory.sk
          • Re: programovanie avr. 26.09.2009 | 14:04
            burlak   Návštevník
            Co ma Eagle z tymto? :D
            • Re: programovanie avr. 26.09.2009 | 18:34
              skywaker   Návštevník
              precitaj si pozorne forum :)

              eagle je softver na navrhovanie plosnych spojov.. spomenul som ho kedze tu bolo povedane ohladom v com sa lepsie pracuje a to ze tento program len dotvara kvalitu prace vo windows. ale ako na zaciatku som spomenul vyvijat sa da kvalitne aj v linuxe . aj ked sa jedna o konzolove programy ale moj programator funguje aj pod nimi mam vyskusane. co sa tyka eagle tak planujem skusit nejaky navrhnut vecsiu dosku a bez eagle by to bola tazka praca
              • Re: programovanie avr. 30.09.2009 | 23:24
                skywaker   Návštevník
                zdar mam dalsiu otazku.. ma niekto z vas vyvojovy kit Arduino ktoreho recenyia bola npr. na root.cz ???

                mam taky mensi problem: po pripojeni programatora a napetia sa mi podari naprogramovat mikrocip po odpojeni programatora a tiez napeta a opetovne napojenie napetia sa nerozbehne zariadenie .... mikrocip mi ide len ked je programator napojeny usb kablom k PC.. jedine co ma napada ze mi nefunguje oscilator... kedze ked je napojeny mikrocip k programatoru a ten k pc tak si berie signal s programatora? moze to byt tym? ako mikrocip mam attiny2313 a krystal mam 4mhz.
                • Re: programovanie avr. 30.09.2009 | 23:27
                  skywaker   Návštevník
                  este dodam ze ked odpojim usb kabel k programatoru a necham napetie tak mikrocip bezi v pohode dalej s programom ktory je v nom..
      • Re: programovanie avr. 23.02.2010 | 07:38
        vlado   Návštevník
        To burlak. Zaujima ma ponyprog pod wine. Nepochopil som ale tuto vetu: ak budes na linuxe pouzivat ponyprog tak doporucujem usovat windowsacku verziu cez wine, iba jednoducho di dosdevices pridas simlink na serial a ides. Mohol by si prosim napisat presnejsie co a kde treba dopisat?