Wifi zmena modu

Sekcia: Hardware a Drivery 20.09.2009 | 21:14
Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
Zdravim.

Skusal som prepnut na mojom notebooku wifi mod z Managed na Monitor a dostal som toto hlasenie:

# iwconfig eth1 mode Monitor
Error for wireless request "Set Mode" (8B06) :
SET failed on device eth1 ; Invalid argument.

Cim to moze byt? Tu este prikladam vypis iwconfig:

# iwconfig
lo no wireless extensions.

eth0 no wireless extensions.

eth1 IEEE 802.11bg ESSID:"" Nickname:""
Mode:Managed Frequency:2.457 GHz Access Point: Not-Associated
Bit Rate:54 Mb/s Tx-Power:32 dBm
Retry min limit:7 RTS thr:off Fragment thr:off
Power Managementmode:All packets received
Link Quality=5/5 Signal level=0 dBm Noise level=-89 dBm
Rx invalid nwid:0 Rx invalid crypt:0 Rx invalid frag:0
Tx excessive retries:0 Invalid misc:0 Missed beacon:0

Wifi karta je: Broadcom BCM4312 a ovladac som instaloval podla tohto navodu: http://wiki.debian.org/wl
    • Re: Wifi zmena modu 20.09.2009 | 21:23
      Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
      na fore pisu, ze driver nepodporuje zatial monitor mode, ale pracuje sa na tom

      willca wrote>

      Re: Broadcom BCM4312 monitor mode
      Try using ndiswrapper instead.
      cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
      • Re: Wifi zmena modu 20.09.2009 | 23:28
        l_barbarossa   Návštevník
        - praveze s ndiswrapper-om sa mi do promisc nepodarilo prepnut. To sa mi podarilo len s modulom b43 (nie bcm43 ani b43-legacy), avsak ja mam 4311. neviem comu z toho zodpoveda debianny wl driver.

        - a mam pocit, ze pred prepnutim modu som zariadenie musel najprv vypnut (ifdown your_wireless_device)
        • Re: Wifi zmena modu 20.09.2009 | 23:36
          Avatar johnnycage Debian Testing, GNOME 2.28.2  Používateľ
          Skusil som vypnut zariadenie tym prikazom ifdown, ale vypisalo mi, ze "ifdown: interface eth1 not configured"
    • Re: Wifi zmena modu 30.09.2009 | 18:21
      M1   Návštevník
      Pre monitor mode potrebujes patchnuty driver. a chalani neplette sem promisc ked che monitor...
      • Re: Wifi zmena modu 01.10.2009 | 12:22
        l_barbarossa   Návštevník
        - mam zato, ze monitor mode je ine pomenovanie pre promiscuos mode, avsak pre wifi zariadenia. mozno zijem v omyle

        - pre broadcom-y existuje niekolko driverov: ndiswrapper, wl, b43, b43-legacy, bcm43 ... viem, ze existuje "b43 injection patch", ale nepamatam sa, ze by som nim kvoli aircrack-u musel patchovat drivre, asi sa to tykalo starsich verzii ovladacov. alebo hovoris o patchi pre wl driver? alebo nebodaj pre ndiswrapper?

        - johnycage, ak sa nedockas rozumnejsich navrhov, mozno by si mohol vyskusat spojazdnit b43 driver, je snad teoreticka moznost, ze s obmedzenou funkcionalitou pojde.