postfix+dovecot

Sekcia: Konfigurácia 21.09.2009 | 12:05
Avatar mariannoem debian  Používateľ
Zdravym,

moze mi niekto pomoct s touto hlaskou? saslauth je nastaveny, maili system posiela z commandu iba mi to nefunguje pod emailovim klientom. Pouzivam postfix+dovecot
_________________________
vdaka
_________________________
Sep 21 09:31:11 vpn postfix/smtpd[7278]: warning: 192.168.1.1: hostname n003-000-000-000.static.ge.com verification failed: Name or service not known
Sep 21 09:31:11 vpn postfix/smtpd[7278]: connect from unknown[192.168.1.1]
Sep 21 09:31:14 vpn postfix/smtpd[7278]: setting up TLS connection from unknown[192.168.1.1]
Sep 21 09:31:15 vpn postfix/smtpd[7278]: SSL_accept error from unknown[192.168.1.1]: -1
Sep 21 09:31:15 vpn postfix/smtpd[7278]: lost connection after STARTTLS from unknown[192.168.1.1]
Sep 21 09:31:15 vpn postfix/smtpd[7278]: disconnect from unknown[192.168.1.1]
web developer a trosku znalosti v linuxe
    • Re: postfix+dovecot 12.10.2009 | 12:45
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Čau, o postfix+dovecot viem prd, ale hneď v prvom riadku máš hlášku že na hostname n003-000-000-000.static.ge.com overenie sa nepodarilo služba neexistuje.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: postfix+dovecot 12.10.2009 | 14:15
        Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
        To je len warning. Skor by som tipoval, ze klient nema aktivovane TLS pri odosielani.
        Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
        • Re: postfix+dovecot 12.10.2009 | 19:59
          Avatar piter Debian, ArchLinux  Používateľ
          naopak, ma ho aktivovane ale na serveri nieje nakonfigurovane. podla mna.
          • Re: postfix+dovecot 13.10.2009 | 16:14
            Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
            postfix ide ok? (maily z prikazovho riadku vies odoslat? )
            prijma server maily (napr z azetu) ?
            lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk
            • Re: postfix+dovecot 13.10.2009 | 18:01
              Avatar mariannoem debian  Používateľ
              z prikazoveho riadku mail ide odoslat, prijmat s tym je este problem kedze sa to snazim nastavit ako multidomain server.
              web developer a trosku znalosti v linuxe
              • Re: postfix+dovecot 14.10.2009 | 14:11
                ja   Návštevník
                Boze moj - naco riesis taku hovadinu - ak mas (v dnesnej dobe) aspon trocha priemerny hardware (nejake to pentium 4, aspon 2GB RAM, ...) tak tam nahod zimbru a mas svaty pokoj. Instalacia a kompletna prvotna konfiguracia (ak nepocitam cas pocas ktoreho robi stroj sam - ale iba interakciu toho kto to instaluje) trva tak 5 minut a cele je to "poskladane" zo standartnych komponentov: postfix, amavis, clamav, cyrus-sasl, dspam, jetty, mysql, openldap a dava to bohovske moznosti zrovnatelne s M$ Exchange.
                • Re: postfix+dovecot 14.10.2009 | 14:34
                  Avatar piter Debian, ArchLinux  Používateľ
                  lepsie ako m$ exchange. je poskladana zo standardnych komponentov ktore su nestandardne nainstalovane, takze ak uz mas mysql na systeme, alebo openldap, nepojde ti instalacia. a potrebuje OVELA viac masiny ako postfix cisty. okrem toho tam strasi logo Yahoo! cely cas :) mne sa to nepaci... ale ak mas server len na postu a ma to byt na seriozne pouzitie (zimbra ma nejaku podporu kvazi cluster - este som neskusal ani sa o to nezaujimal) tak je to super volba, ale ak chces mat vlastny mail server v ramci svojho desktopu doma, je to trochu zlozitejsie ako sa zda.
                  co sa tyka tvojho problemu, pozeral si ci mas v klientovi zapnute TLS? ak hej, vypni ho a skus a daj vediet.
                  • Re: postfix+dovecot 14.10.2009 | 21:02
                    Avatar mariannoem debian  Používateľ
                    no zimbra ano, ale nechcem tam mat ziadne reklami a nic takeho, proste mam vsetko nakonfigurovane a facha to, uz iba fetchmail alebo applikaciu ktora bude stahovat maily z ISP a deliverovat na sprvnu cestu. Zimbra ano je to fajn ale pouzivam tam viacej veci ako je vpn,network file system, mysql, atd......
                    dik za nazor a idem dalej pozerat ako nastavit TLS a este stahovanie mailov

                    dik
                    web developer a trosku znalosti v linuxe
                    • Re: postfix+dovecot 15.10.2009 | 15:20
                      Avatar samox86 arch, debian  Administrátor
                      zimbra je asi najrobustnejsie riesenie ake vobec existuje
                      postfix urcite nie je zastaraly alebo nepouzitelny
                      lnx.sk - virtualne servery; Lnx@Lnx.sk