Odinštalácia photoshopu = problém

Sekcia: Aplikácie & Desktop 25.09.2009 | 22:47
Marťan   Návštevník
Pekný večer prajem, potreboval by som pomoc. Známy má ubuntu 9.04 jaunty a v ňom photoshop cs2 cez wine. Problém je v tom, že mu skončila trial verzia a chce ju teda odinštalovať, ale keď to skúšam tak to nejde (add/remove programs) tak program nereaguje, teda ani odinštalácia nenaskočí a keď áno, tak sa aj tak photoshop nezmaže :D Neviete v čom je problém? Ďakujeme
    • Re: Odinštalácia photoshopu = problém 26.09.2009 | 00:21
      Elf   Návštevník
      Riešil by som to najskôr wine uninstall na photoshop, respektíve inštalačkou wine setup a uninnstall. Nejak mi to vždy takto funguje.
    • Re: Odinštalácia photoshopu = problém 26.09.2009 | 00:59
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      cely adresar .wine sa da bez problemov zmazat. alebo niektora jeho cast samozrejme. urcite ale najskor sa pokusit o to korektne odinstalvoanie.
      • Re: Odinštalácia photoshopu = problém 26.09.2009 | 15:33
        peter   Návštevník
        treba ísť do /root/.wine/drive_c/Program Files/ a tam zmazať adresár adobe photoshop.
        Spusti konzolu, prihlás sa ako root, zadaj mc /ak máš nainštalovaný/ alebo iný textový editor, nájdi zadanú cestu a vymaž ten program.
        • Re: Odinštalácia photoshopu = problém 26.09.2009 | 15:41
          peter   Návštevník
          Takéto windowsácke programy je lepšie inštalovať cez PlayOnLinux. Ten je v grafickej podobe a stačí klikať aj pri inštalácii, aj odinštalácii.
          • Re: Odinštalácia photoshopu = problém 26.09.2009 | 20:53
            Marťan   Návštevník
            Ďakujem všetkým, podarilo so mi to. Taktiež ďakujem za tip :)
        • Re: Odinštalácia photoshopu = problém 26.09.2009 | 21:48
          Avatar Dušan Ďurech Debian Lenny 5.0  Používateľ
          >>treba ísť do /root/.wine/drive_c/Program Files/

          Ak spustate programy vo wine ako uzivatel root tak ako.
          Vo vseubecnosti plati: "~/.wine/drive_c/"