Vyber notebooku

Sekcia: Hardware a Drivery 26.09.2009 | 20:27
Avatar slazer   Používateľ
Vyberam si (studentsky) notebook a mám nasledujúce požiadavky(od najdolezitejsej po najmenej dolezitu):

-Procesor: výkonný 64 bitový dvojjadrový (napr. Core2duo, Atom, AMD Turion64 X2..)
-Pamať: min 4GB RAM (najlepšie DDR3 ale nie podmienka)
-prítomnosť WiFi
-cena do 16500 Sk
-relatívne dlhá výdrž na baterky (nie za cenu výraznejšej straty výkonu)
-brasna v cene je vyhodou

do užšieho výberu postúpili tieto NB

http://notebooky.heureka.cz/asus-k50in-sx042/specifikace/
http://notebooky.heureka.cz/asus-k70ab-ty019/specifikace/
http://notebooky.heureka.cz/asus-k50in-sx001/specifikace/
http://notebooky.heureka.cz/asus-k50in-sx139/specifikace/
http://notebooky.heureka.cz/asus-k50ab-sx101/specifikace/
http://notebooky.heureka.cz/acer-extensa-5635g-664g50mn-lx-ee70c-015/specifikace/

Môžete mi poradiť prečo by ste si ten ktorý notebook vybrali/nevybrali? Ktorý notebook je podľa vás najvhodnejší?
    • Re: Vyber notebooku 26.09.2009 | 21:07
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      tak medzi core2duo a atom je pekny rozdiel

      relativne dlha vydrz... hodina? 3 hodiny? kolko?

      btw skus prosim ta pisat alebo s diakritikou alebo bez nej, ziadne tie diakritiky ciastocne...
    • Re: Vyber notebooku 26.09.2009 | 21:23
      Dragon   Návštevník
      K vsetkym nb, ktore u teba postupili do uzsieho vyberu by som ti poradil jednu vec - su na nic. Obe znacky su zname svojou nizkou kvalitou a kazivostou (hovorim podla skusenosti mojich kamaratov). Myslim, ze ako student si nebudes moct dovolit mat nb, ktory bude kazdu chvilu v oprave a nebudes ho mat k dispozicii (nehovoriac o zabitom case, ktory stravis pri behani hore-dolu).
      Ak by som ti mohol odporucit tak znacky Dell alebo Lenovo. Dell ale bohuzial patri k drahsim strojom, u Lenova to zavisi od triedy. Ale ziskas kvalitny nb, na kt sa da spolahnut (aspon myslim). Velmi dobre su aj pocitace od Applu, ale tie ti nemusia vyhovovat.
      • Re: Vyber notebooku 26.09.2009 | 22:16
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        osobne pouzivam acery. nie je to uplna slava, no aktualne modely sa pouzivat daju.

        mizerne skusenosti mam zase s HP-ckami. pekny dizajn, no vela nefunkcnych veci ani v predinstalovanej viste. a hlavne tie notebooky dokazu casto ovela menej, ako je pisane v papieroch. mal som dake HP, ktore malo obrovsku multimedialnu cast s niecim, co vyzeralo ako tlacidla - dalsia skladba, pauza atd. zistil som, ze aj ked je to vsetko vysvietene, tak to vobec nie su tlacidla ale iba ozdoba...
        • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 10:54
          Dragon   Návštevník
          Tiez sa mi HP nejak nepozdavaju. Kamarat kupoval nb v tom obdobi ako ja a uz ho mal raz v servise. Popritom pouziva volajaku podlozku, ktora mu odvadza teplo, lebo sa mu (vraj) prehrieva. Po tomto by som si HP zrejme nikdy nekupil (a to som zvazoval medzi Lenovom a HP - a vzdy ked si na to spomeniem si s ulavou vydychnem, ze som si to HP nevzal).
      • Re: Vyber notebooku 26.09.2009 | 22:48
        Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
        Aj suhlasim aj nie. Suhlasim, ze asus a acer moze byt riziko - mam osobne skusenosti s oboma znackami. Dalej by som neodporucil ani dell, mame ich v robote a nieje to ziadna slava (odpalene graf. karty, kazy klavesnice...). Odporucil by som Lenovo alebo Toshibu prip, FujitsuSiemens. Naposledy som si kupil asus za 43000 Sk a po dva a pol roku sa odpalila zalkadna doska. Treba pochopit, ze kvalitu sa plati (niekedy sa plati aj za nekvalitu).
        Viem, že nič neviem.
        • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 10:56
          Dragon   Návštevník
          Mozno je to aj tym, kto v praci tie nb pouziva. Ak je to nieco ako blondinka, ktora ho skor pouziva ako podlozku pre kafe... ani sa nedivim :-D...
          Ale nespochybnujem tvoje tvrdenie - v praci ich mate viac ks a mas urcite bohatsie skusenosti ako ja...
    • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 13:20
      Avatar Róbert Dúbravský PC Debian alebo Ubuntu - servery Debian  Používateľ
      Ja som kupoval vždy ACER, potreboval som relatívne lacný notebook s množstvom funkcii. Pár som ich aj predal zákazníkom, a môžem si poklepať, fakt bez problémov. Vždy pred kúpou si vyhliadnem typ ktorý určite ide na Linuxe na 100%. Ďalší notebook bude z najväčšou pravdepodobnosťou tiež ACER.
      • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 13:58
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        acery boli kedysi davno strasne volaco, novsie modely su ok. vlastnim jeden a funguje na sto percent. az na tu baterku, ktora vydrzi brutalne menej v linuxe ako vo windowse.

        ak chce niekto zistit, ako sa notebook kamarati s linuxom, staci hodit do google:

        znacka_nb typ_nb linux

        napr:

        acer abc123 linux
    • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 14:01
      ---   Návštevník
      s komentarmi sa da aj neda suhlasit. V cenovej kategorii do 16.500Sk budu vsetky ntb na hranici s kvalitou, uz je len otazka ktory z nich bude na tom lepsie. Za malo penazi malo muziky, tu to plati x nasobne. Ale zase na studentske ucely je dobry akykolvek ntb z tejto kategorie.
      • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 14:15
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        zalezi na tom, co su to "studentske ucely". je rozdiel pisat vo worpade a rozdiel kreslit projekty celych miest v autocade ci strihat kazdodenne rozne videa :)
        • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 14:38
          ---   Návštevník
          ale to predpokladam ze dotycny vie, ze na integrovanej grafike autocad (to je este ten jednoduchsi soft co sa tyka narocnosti na 3D) a podobne zalezitosti bude pouzivat len s velkymi problemami. Ja to skor vidim na stahovanie filmov a podobne studentske zabavky a sem tam nieco seriozne do skoly
          • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 14:48
            Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
            ja sa s tym velmi casto stretavam - niekto pride ze chce uplne najlacnejsi notebook a ked sa vysvetli co a ako, tak zrazu prekvapenie...

            zazil som nedavno este zaujimavy pripad - znamy si kupil notebook za 18 000 sk, a to na neho kazdy pozeral ze naco mu je taky drahy. mne sa to nezda ako vysoka suma, no pre studenta to vela asi naozaj je.
    • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 14:52
      Anonymous   Návštevník
      ak chces notebook na pracu, tak jednoznacne Lenovo. Ostatne sa nemozu ani len porovnat s kvalitou - robim s notebookmi denne. Aj ked podla mojho nazoru uz isli s kvalitou dole,ale stale maju navrh nad ostatnymi.
      Este sa daju MacBOOKY,inac by som nic nekupoval.
      Nekupuj SL radu z lenova.najrozumnejsia je R. Ak to chces na hry,alebo na 3d,tak kup nejaky nabyty smejd,ale to uz radsej desktop-co ti iste nevyhovuje.
      Takze radsej priplat a mas poriadny book napr lenovo r400/r500..
    • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 14:58
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      ak by som chcel notebook do skoly ja (a akoze aj chcem), malo by to splnat pre mna toto:

      - numericka klavesnica
      - vydrz baterie minimalne 80 minut
      - plne funkcne wifi
      - minimalne 2GB RAM a 120GB HDD
      - displej s rozlisenim vacsim ako 1024x768

      moj sucasny stav:
      - bez numerickej klavesnice
      - vydrz v Linuxe asi 8 minut
      - wifi ide. huraaaa
      - 2GB RAM, 160GB HDD. huraaa
      - 1024x768 :(
      • Re: Vyber notebooku 27.09.2009 | 17:12
        Avatar Michal   Používateľ
        ja mam do skoly emachines e510... stal v akcii asi 300e... 2.13 celeron 1gb ram pravdaze som si to uz upgradoval ale notebook do skoly to neni,
        1) vaha mozno keby som mal neaku 13.3... tak by to slo ale tam zas ide hore cena
        2) baterka - novy -windows xp...2hod 10 min
        - linux skoro 2 hodiny

        -po pol roku windows- naposledy 25 minut (uz ho nepouzivam)
        -linux 8 minut... max10 min

        wifi ma kazdy notebook v standartnej vybave, a ak ho chces tak ako ja na pisanie poznamok, a ist na net tak ti neodporucam nadupany notebook, v skole sa mu moze stat kadeco, ak sa chces hrat tak nato je lepsi desktop
        ale zasa ak mas do skoly narocne aplikacie... no ja by som si nabuduce do skoly kupil notebook s najlepsim pomerom vaha/baterka
        za hrubice sa ospravedlnujem :P