trable s xdm

Sekcia: Aplikácie & Desktop 01.10.2009 | 22:43
Avatar listrdave Linux  Používateľ
dobry ludkovia

mam taky mensi problem mam nainstalovany debian lenny a nanom fluxbox .. problem s xdm je umna tak ja neviem zaujimavy :) .. ked si ho nainstalujem tak v /etc/X11/xdm nemamm absolutne ziadny subor ... skratka je prazdny ani v home nic ... a samozrejme ze ked sa prihlasim tak jedine co sa mi spusti je biela obrazovka a xterm .. a neviem co s tym .. inak mam momentalne gdm aby som sa dostal dnu .. neviete mi niekto z vas poradit ?
    • Re: trable s xdm 02.10.2009 | 13:11
      WlaSaTy   Návštevník
      pokial tvoja obrazovka vyzera cietnobielo, kurzor je velke X a okna maju taky jednoduchy ramik, tak sa ten fluxbox nenastartoval do takej miery ako si chcel. Ako keby si nenainstaloval niektore potrebne casti fluxboxu alebo si ho spustil s preklepom.

      Takze, vyzera to takto?
      • Re: trable s xdm 02.10.2009 | 19:34
        ListrDave   Návštevník
        Nie prave ze ja ho mam nainstalovany .. a myslim ze aj spravne lebo ked to spustim cez gdm tak to v pohode nabehne... to len ked to spustam cez xdm tak som zistil ze mi to skace do, teraz opis mojimi slovami : nieco ako zachranne gnome prostredie alebo nieco take ... len problem je v tom ze gnome tam uz nemam :-D ... takze jedine sa mi zobrazi xterm bez okennych ramov .. ale potom ak chcem tak si cezen mozem ten fluxbox rozbehat ...len to je take ako podme na jahody .. som pozeral ze by som mal mat xsession subor alebo xinitrc ... v ~/ adresari len ja tam nic nemam a predpokladam ze potom je teda ide na defaultne nastavene xsession ktory je neviem kde .. aspon tak som zatial pochopil postup xdm.. no a ja by som asi potreboval zmenit to na fluxbox .. neviem nieco take ..
        • Re: trable s xdm 02.10.2009 | 20:25
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Pokial neexistuje ~/.xinitrc ,tak sa berie z /etc/X11/xinit/xinitrc.
          Ak nie je v ~/ nic ti nebrani ti ho vytvorit.

          Tvoju otazku ohladom xdm a gdm som nepochopil - nejak sa zamotavam. :( Skus to objasnit.
          • Re: trable s xdm 02.10.2009 | 21:04
            Avatar listrdave Linux  Používateľ
            problem mam v tom ze ked idem cez xdm tak sa dostanem po prihlaseni do toho zachranneho gnome modu .. (v lavo hore xterm a tot vse - je to ono lebo ked som sa prihlasil cez gdm a zvolil som tento mod tak sa mi to zobrazilo) no pri gdm mi to nerobi automaticky som vo fluxboxe. skusal som prekopirovat /etc/X11/xinit/xinitrc do svojho adresara a nakoniec napisat fluxbox & ale nic to iste ... aj som nasiel niejaky vzorovy .xinitrc no bez zmeny ... stale sa po prihlaseni cez xdm ocitnem v tom gnome.

            inac som sa docital ze ked sa prihlasujem vraj cez xdm | gdm | kdm tak by som mal mat vraj .xsession dokument ... tak ci to nebude tym lebo vraj toto xinitrc funguje pre prihlasenie z konzoli a to mi aj fungovalo ked som dal po logine startx .. samozrejem .xsession nemam :) a toho vzor som uz nenasiel ..
            • Re: trable s xdm 02.10.2009 | 21:54
              Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
              Odporucam precitat:
              man xinit
              man xsession
              Tam najdes vsetky potrebne info, lebo si napisal nepresnosti.
              Subor Xsession pouziva xdm, zatial co xinitrc vyzaduje xinit, nasledne startx.
              Mam taky pocit, ze to co chces docielis spustenim xinit - teda natukanim xinit, nie startx, pretoze to co mas v xinitrc sa ti nespusti, po zadani startx. Proces xinit bezi este pred startx.
              Alebo obmena:
              Ak chces velmi startx, tak hod, to co mas v xinitrc do xsession. Uvidis, ci budes potrebovat dalsie upravy.
              Ake distro pouzivas?
        • Re: trable s xdm 02.10.2009 | 20:32
          Avatar Fridolín Pokorný Fedora 21  Používateľ
          Pripadne hod screen toho "zachranneho gnome".
        • Re: trable s xdm 02.10.2009 | 23:12
          Avatar yetti Gentoo, CentOS, Sabayon  Používateľ
          subor .xinitrc by mal pre teba obsahovat nasledovny riadok
          exec /usr/bin/startfluxbox
          to znamena ze ti spusti fluxboxa, aj ja to tak mam

          a ten subor by mal byt ulozeny v tvojom home adresari
          /home/listrdave/.xinitrc
          --<br/> Pekný deň a úsmev na tvári !!!