Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.10.2009 | 10:59
Avatar -- zrusene --   Používateľ
Caute,
ak mozete niekto napisat co by som mohol skusit pri nasledujucom probleme okrem LiveCD budem velmi rad.

Vcera bezna praca, vyskocilo okno na aktualizaciu systemu, dal som aktualizovat vsetko, ziadne aplikacie som neinstaloval. Spravil som logoff/logon a vsetko fungovalo ok. Rano som zapol notebook ze si pozriem emaily a po nacitani systemu (3 pasiky loadingu) sa mi objavi cierna obrazovka, disk prestane pracovat (mozno preto ze skoncil loading, neviem, predtym som si to moc neuvedomoval) a mam blikajuci kurzor v lavom hornom rohu. Kedze som nemal moc casu rano, tak som cakal asi 30 sekund a ked sa nic nedialo dal som restart. Znova ten isty scenar.

Dik moc za odpovede,
    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 05.10.2009 | 11:22
      Avatar -- zrusene --   Používateľ
      .. este mi napadla taka moznost ci nexistuje nieco take ako "rollback" na tie update .. sice mozno to vyzaduje nastavenie niecoho a je potrebne splnit nejake podmienky, ale ked hej bolo by to fajn odskusat ci to je koli tomu
    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 05.10.2009 | 12:21
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      Ahoj.

      Nabootuj sa do textového režime 3 tak, že pri boot-starte stláčaš ľub. kláves, potom pri objavení menu stlačíš a

      a pridáš na koniec riadku znaky medzera a 3
      Potom dáš enter, spustí sa štartovanie jednotlivých častí a služieb, pozeráš, či nie je niekde error, ináč je všade OK.

      Potom si spustíš príkazom mc Midnight Commnader, ak ho ešte nemáš, tak si ho ako root nainštaluj príkazom: yum install mc
      Nalistuješ si cestu
      var/log/yum.log
      a pozrieš si, ktoré balíčky sa Ti konkrétne nainštalovali naposledy, a či nie sú medzi nimi nejaké balíčky grafické, dá ti to ucelenú informáciu čo si tam updateoval a kedy.

      skúšiš spustiť X-ká príkazom startx
      zatiaľ toľko
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 05.10.2009 | 19:19
      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
      ahoj,
      myslim si ze sa stalo toto:
      pri update si si nevsimol tento riadok:
      Removing for dependencies:
      kmod-fglrx-2.6.27.29-170.2.78.fc10.i686 i686 9.3-1.fc10.9 installed 2.3 M


      no a preto ti asi odisla grafika, ale ako som pozeral dnesne updaty, tak dnes tam uz dali ten kmod-fglrx ...
      Ja som dnes updatoval moju Fedoru 10 a vsetko ide v pohode, takze odporucam dat znova update ak mozes...
      sudo yum update
      Slackware
    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 20:22
      Avatar -- zrusene --   Používateľ
      chalani, dik moc za pomoc, skusal som toho co sa dalo na zaklade toho co ste mi poradili ale nic nepomaha zatial :/

      pozeral som logy a tam som zistil ze 4.10.2009 som mal tieto zmeny:

      update na: libtdb
      libtalloc
      libchewing
      subversion
      smolt
      kernel-firmware
      smolt-firstboot
      kernel-headers
      system-config-lvm
      samba-windbind
      samba-common
      phonom
      phonom-backend-xine
      samba
      libsmbclient
      samba-client
      samba-swat
      phonom=backend-xine

      instalacia: python-simplejson
      kernel-devel
      kernel-2.6.27.35-170.2.94.fc10.i686

      verzie okrem kernelu som neprepisoval z druheho kompu, ale ked to bude potrebne prepisem aj to len dajte vediet

      osobne sa moc nevyznam ze co z toho mi mohlo sposobit to ze mi blika kurzor po loadingu, ale idem googlit .. ak mi medzicasom date nejaky tip co by som mohol skusit budem veeeelmi vdacny ;)

      ps: som si uz presunul kopec roboty na tento linuxovy stroj a napriek tomu ze som novacik som nerobil zalohy, moja chyba :/ ale dufam ze sa mi to podari napravit nejako ;)

      este raz dik moc za kazdu radu ;)
      • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 20:32
        Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
        dostanes sa do textoveho rezimu?
        Ked ano, skusal si spustit znova update?
        Slackware
        • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 20:48
          Avatar -- zrusene --   Používateľ
          update som dal, ale nefixlo sa to ..
      • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 20:46
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Takže aby sme mali istotu:

        nabootovať sa v textovom režime
        spustiť príkaz:
        su -
        heslo
        enter

        sa prihlásiš ako root
        potom,
        yum update

        keď skončí tak reštartuješ PC.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 20:48
          Avatar -- zrusene --   Používateľ
          spravil som update ale nepomohlo to :/
          • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 20:53
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Keď si v textovom režime, skúšal si spustit X-ká príkazom startx ?
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 21:00
              Avatar -- zrusene --   Používateľ
              :/

              Fatal server error:
              no screens found

              xinit: No such file or directory (errno 2): unable to connect to X server
              xinit: No such process (errno 3): Server error.

              tak toto asi vyzera zle .. do kelu
            • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 21:02
              Avatar -- zrusene --   Používateľ
              a este predtym su tam take informacie ako:

              NVIDIA: Failed to load the NVIDIA kernel module ....
              a
              No drivers available.


              neviem ako sa to mohlo stat ze sa to cele zmazalo :/
              • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 21:08
                Avatar -- zrusene --   Používateľ
                a vies co je este sranda ? ze ked som chcel nahodit Nvidia drivre, tak mi vypisalo ze su nainstalovane v najnovsej verzii
                • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 06.10.2009 | 23:52
                  Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                  Ako si postupoval pri tom, čo to znamená nahodiť NVidia drivery ??
                  G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                  • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 07.10.2009 | 08:39
                    Avatar -- zrusene --   Používateľ
                    na moj notas je presne tento link:

                    http://www.linwik.com/wiki/configuring+a+nvidia+graphics+chip+for+fedora+10

                    cize som pustil: yum install nvidia-graphics

                    btw: medzicasom som este skusil taku vec ze: yum groupremove "GNOME Desktop Environment" a nasledne yum groupinstall "GNOME Desktop Environment" .. ale nepomohlo ani toto
                    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 07.10.2009 | 12:10
                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                      Skúsil si v textovom režime tento príkaz (ako root)?: nvidia-xconfig
                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                      • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 07.10.2009 | 15:36
                        Avatar -- zrusene --   Používateľ
                        spustil som to, vypisalo ze sa spravila zaloha suboru a vytvoril sa novy.

                        znova som skusil ci nabehne OS a nic zatial
                        • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 07.10.2009 | 20:22
                          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                          ako root

                          yum remove nvidia-graphics

                          po reštarte PC
                          yum install nvidia-graphics
                          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                          • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 07.10.2009 | 20:56
                            Avatar -- zrusene --   Používateľ
                            dik moc za pomoc, ale medzicasom som sa snazil zachranit data .. tak som stiahol/napalil a pustil ubuntu live nakoniec, horko tazko ale nakoniec uspesne som namountoval tie LVM particie, po hodine rozbehal USB kluc bo som mal input/output error .. nahral tam data a momentalne foramtujem kompletne disk a idem to nahodit znove ..

                            ale ajtak ti dakujem velmi pekne, postup si urcite niekam savenem a ten link si tiez odlozim keby to nahodou budem este potrebovat v buducnosti .. takze vdaka za spolupracu ;)
                            • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 00:30
                              Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                              Ešte sa Ta chcem spýtať, prečo si nedáš Fedora 11 ??
                              G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                              • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 09:06
                                Avatar -- zrusene --   Používateľ
                                jasne, ono to je koli tomu ze som nasiel stranku na moj notebook. Su tam navody na rozne OS a je tam uvedene ze je F10 otestovana a urcite funguje dobre. Nasiel som odkazy aj na drivery a vsetko potrebne a ako novacik som nechcel riskovat ze by nieco neslo.

                                Ja som nadtym tiez rozmyslal .. no mozno to skusim ci by to nahodou neslo.
                                • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 11:47
                                  Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                  aka je to stranka pls s tymi navodmi ?
                                  Slackware
                                  • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 12:10
                                    Avatar -- zrusene --   Používateľ
                                    jedna sa o notebook Asus G1S

                                    wiki na moj notebook je tu: http://asusg1s.wikidot.com/
                                    a ako nahodit drivre je tu: http://www.linwik.com/wiki/fedora+guides

                                    na podnet dodoedo som si to pozrel znova a uz som tam nasiel aj text ako na drvre na F11 .. takze momentalne skusam ten prechod (upgrade neodporucam lebo su tam komplikacie s yum) a teraz idem skusit clean install na F11, potom ti napisem ako to dopadlo ak chces, ale ked to chces mat hladko a bez problemov, ten upgrade ti neodporucam.
                                    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 12:51
                                      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                                    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 12:52
                                      Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                      som zvedavy ako to dopadne, dufam, ze dobre ...
                                      hlavne by som rad so sebou bral aj svoje programy, bez nutnosti opatovnej instalacie, som zvedavy ci sa to da nejak ...
                                      Slackware
                                      • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 12:55
                                        Avatar -- zrusene --   Používateľ
                                        fuh, to ti presne nepoviem kedze este nemam take znalosti .. ale uz som nahodil tu 11tku, zatial funguje vsetko ok ked das takto clean install. Robim este update, ale ten hruby odhad ti napisem asi najskor za den ked nahodim softy atd atd.
                                      • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 14:42
                                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                                        Ahojte.
                                        Tu je postup pre vytvorenie lokálneho repozitára na DVD. Takto si vlastne vytvoríš zásobné inštalačné médium pre budúcnosť.

                                        \\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

                                        BTW, nebojte sa updateovať stávajúce verzie Fedora, keď máš rýchle pripojenie do I-netu, tak je to veľmi, veľmi pohodlný spôsob inštalácie, napr. takto budem postupovať pri update stávajúcejF11 na F12 v novembri.
                                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
                              • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 08.10.2009 | 11:46
                                Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
                                Ja tiez pouzivam F10 na notebooku, lebo perfektne funguje a je to nastavene a nechce sa mi kazdy polrok prechadzat na novsiu verziu a to aj z toho dovodu, ze Upgrade nie vzdy dopadne dobre a keby si mam preinstalovat system, potreboval by som aj svoje programy.
                                A to je moja otazka, existuje nieco (napr. ako pre Ubuntu AptOnCD), ze by som si napalil svoje programy z Fedory a potom ich jednoducho preniesol do nover Fedory ? Samozrejme + nastavenia, ale to by som si musel okrem toho napalit aj Home adresar kedze tam su nastavenia, ci?
                                Slackware
                      • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 07.10.2009 | 20:11
                        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Fedora 10 - po starte blikajuci kurzor 15.10.2009 | 14:22
      Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
      Ahoj,

      Nechce sa mi to cele tu ciatat mozno to uz niekto povedal a mozno nie. Tak skusim pridat moju skusenost.

      Tiez pouzivam FC10 a stava sa mi presne to iste co tebe teraz. Vzdy je za tym grafika. Takze ak sa mi to stane tak stlacim ctrl + alt + F2 prihlasim sa do konzoly preinstalujem drivery pre grafiku (Pouzivam NVIDIA proprietarne) dam restart a idem.

      Nemusi to byt tvoj pripad. Kazdopadne chod do init3 a skus startx manualne a mohol by si byt mudrejsi (budes mat vystup priamo v konzole a mozes najst dany problem) ak aj u teba je to grafika nahodou.