Instalacia bez grafickeho vystupu

Sekcia: Aplikácie & Desktop 06.10.2009 | 04:58
biejdz   Návštevník
Zdravim, mam specificky problem, ktory sa pokusim teraz opisat.

Na jednom starom PC (Duron 1300, 256MB RAM) mi odisiel vystup na grafickej karte. Pravdepodobne sa jedna o poskodenie AGP portu na doske (kedze nefunguje ani nahradna graficka karta, ani TV-out), alebo nieco podobne.

Rad by som skusil tu masinu zrecyklovat - pouzita by bola ako jednoduchy domaci server - teda ulozisko dat, HTTP server, FTP server a na nejake moje hratky s Linuxom. Takze by som tam chcel dat Linux. Kedze ziadny vystup z grafiky nedostanem, tak by som to spravoval cez SSH. Chcem sa ale opytat, ako by som tam ten Linux mohol dostat? Mam moznost ten disk dat do ineho PC, tiez mam pripojenie k sieti s netom s DHCP. Ake distro by ste mi na toto odporucali a ako by som mal postupovat? Je lepsie to cele nainstalovat v druhom pc, alebo len nahrat nejake bootovacie subory a pokracovat v instalacii cez SSH (je nieco take vobec mozne)?

Co sa tyka Linuxu, tak som zaciatocnik (pouzival som len Ubuntu), ale som trpezlivy :) Vopred dakujem za vsetky rady a postrehy. Len chcem poprosit, aby ste mi neradili nic dokupovat - bud to rozbeham, alebo z toho PC vezmem vsetko pouzitelne a zvysok vyhodim. Dakujem.
    • Re: Instalacia bez grafickeho vystupu 06.10.2009 | 09:58
      dusan3838   Návštevník
      os linux mozes nainstalovat na disk ten co mas v tom pocitaci.Prede instalaciou ho musis dat to ineho pc. Naistalujes si ho na disk, nakonfiguruj si ho tak, aby si ho mohol ovladt vzdialenne. potom ho das spet do svojho nestasneho pc a reboot a ides.
    • Re: Instalacia bez grafickeho vystupu 06.10.2009 | 15:28
      burlak   Návštevník
      no ja by som si zobral akukolvek live distribuciu, asi najlepsie gentoo minimal lebo je tam hrozne vela cool toolou dal na usb, editol by som nejaky init skript a pripisal tam nejake riadky z ifconfigom (aby si sa pripojil na net) no a samozrejme by som tam pridal aj /etc/init.d/sshd start aby sa ti nejake to ssh spustilo a jak nabootujes mozes sa z druheho kompu hned na to lognut.
      jak si linuxak tak ma prekvapuje ze ta to nenapadlo a povazujes to za zaujimave.
      ak linuxak niesi napis comu nerozumies a objasnime.
    • Re: Instalacia bez grafickeho vystupu 07.10.2009 | 21:33
      WlaSaTy   Návštevník
      Dobra otazka. Len skoda, ze k jej zodpovedaniu je potrebne overit ci instalacne medium vybranej distribucie dokaze pracovat s konzolou na seriaku (a ci mas taky kabel). Nakolko v dnesnej dobe je mierny problem zohnat grafiku do PCI slotu (ze by si to instaloval v textovom mode), tak bude naozaj najlepsie nainstalovat to na disk v inom pocitaci a vyskusat ci sa chyti aspon jedna sietovka. Zvysok sa da dorobit aj cez ssh :)