Ubuntu Ikonky

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2009 | 09:34
Avatar hank   Používateľ
Sorry ze zas otravujem ale hral som sa trochu s vzhladmi a zmizli mi ikony na zatvirenie okna,maximalizovanie okna , a minimalizovanie graficke prostredie mam GNOME neviete ako to mam dat naspet ? skusal som dat inu temu ale nepomohlo pls ?

    • Re: Ubuntu Ikonky 07.10.2009 | 12:16
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      To akoze zmizol cely ram okna? Nepomohol ani restart systemu?
      http://www.itkids.sk/
    • Re: Ubuntu Ikonky 07.10.2009 | 12:30
      Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
      Ak zmizol ram okna a pouzivas compiz, tak problem moze byt v tom, ze z nejakeho dovodu sa nenastartuje alebo hned spadne. Nic ine mi nenapada teraz.
      Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
    • Re: Ubuntu Ikonky 07.10.2009 | 13:53
      Avatar Peter Paška Ubuntu 11.04, LinuxMint  Používateľ
      Mne sa to občas stávalo na starších verziách ubuntu, že pri maximalizovaní okna mi zmizla horná lišta.
      Pomohlo minimalizovať okno cez spodnú lištu kliknutím pravým tlačidlom.
      Potom Systém/Predvoľby/Vzhľad/ Vizuálne efekty
      Prepnúť prostredie na žiadne a potom obnoviť okno.
      Nakoniec som opäť zapol efekty a všetko šlo tak ako predtým.
      Nieje to presne to, ale možno to pomôže. Stávalo sa mi to hlavne vtedy, keď som používal ako dekorátor Emerald.
      PC Intel Core2Duo {3200}, 2GB RAM, ASUS Nvidia GTS250 1GB, 1 TB HDD, MB ASUS P5QE-L / NTB Fujitsu Lifebook AH512
      • Re: Ubuntu Ikonky 07.10.2009 | 15:44
        Avatar hank   Používateľ
        Dik uz to zbrazuje ale na zlej strane na pravej
        • Re: Ubuntu Ikonky 08.10.2009 | 09:12
          Avatar KiLo Debian stable  Používateľ
          tak si to nastav v manazeri vzhladu gnome (sry, neviem ako sa ten tool vola, gnome nepouzivam), tam sa uricte daju nastavit take drobnosti ako ikony okna na pravej strane. inac podla mna je prava strana dost standardna, ked su tie ikony nalavo, tak mi to pride ze je to opacne
          cat /dev/dsp > /dev/sda - ovladanie pocitaca hlasom
          • Re: Ubuntu Ikonky 08.10.2009 | 17:38
            Avatar hank   Používateľ
            A nevies kde to je som uz hladaj v System - Perdvolby ,Sprava a nieje to tam a dost mi to vadi na lavej strane :-)
            • Re: Ubuntu Ikonky 04.03.2011 | 10:28
              Avatar ninu Slackware, Android  Používateľ
              Nainstaluj si Ubuntu Tweak a tam si to vsetko pekne naklikas

              :-D
              Slackware
          • Re: Ubuntu Ikonky 04.03.2011 | 08:46
            Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
            to je kvoli "ambient" téme, daj si inu, budes mat vpravo
      • Re: Ubuntu Ikonky 13.01.2010 | 19:54
        Zdendo   Návštevník
        No, aj mne sa to už stalo. A to hneď po zapnutí PC. Ak sa aj pustí nejaký program, ktorý sa mal po zapnutí PC automaticky otvoriť, tak už ten sa zobrazil "bez okna" - akoby na fullscreen, ale v okne (bez rámu). A celý OS bežal takto. Nech som otvoril čokoľvek, bolo to bez rámu. Tiež som došiel na to, že stačí prepnúť stupeň efektov. No potom mi nešlo ani zapnúť efekty. A musel som celý linux preinštalovať (lebo som lama, a neviem čo s tým). A stalo sa mi to 2x za jeden deň. Tiež sa mi stáva, že ak dám (od)inštalovať viac vecí naraz (20 operácií a viac), že nech sa to ťahá, a keď sa vrátim z obchodu, budem mať všetko čo potrebujem a zbytočností sa zbavím. No a keď som sa vrátil - čierna obrazovka. Keď som hýbal myšou a "ťukal" do klávesnici, akosi sa pokúšal "zobudiť" (ale úspora bola povypínaná, vrátane scrsvr-u) disk sa rozblikal, ale bol "zacyklený". Musel som dať hard-reset. A po novom rozbehnutí systému nešla ani 3D akcelerácia, ani žiadna inštalovaná aplikácia. Ani tá, ktorú naisto nainštalovalo... Neviem, ale zdá sa mi, že Ubuntu 9.10 je brutus nestabilná... No napriek tomu, tento koncept sa mi veľmi páči. Problém je, že treba na neho, ako na ženskú. Nesmie sa zaťažiť :(
        Každopádne, ATI sú pre linux úplne nah0vn0. Ale ak by mi vedel niekto poradiť, budem vďačný. Mám ATI Radeon 9800Pro (ovládač pre linux od výrobcu nebeží)
        • Re: Ubuntu Ikonky 04.03.2011 | 11:52
          Avatar briezka kubuntu / ubuntu  Používateľ
          s compizom suvisi vela problemov, ak nechcete pouzivate efekty za kazdu cenu, tak sa vyhnete takymto problemom... mne napriklad obcas prehodi aj temu (+velkost+...) v AWN obcas aj spominanu listu (napriklad aj dnes) a skratka to blbne niekedy :(