krusader

Sekcia: Aplikácie & Desktop 07.10.2009 | 14:03
milan m   Návštevník
zdravim. chystam sa prejst na linux(pre zaciatok ubuntu, neskor mozno debian) a potreboval by som vediet ci mi krusader dokaze nahradit totalcomandera. o viacerych veciach som sa docital ze funguju ale este sa mi jedna aj o nasledovne vecicky ktore su pre mna dolezite:

1) ma funkciu podobnu quickwiew?aby sa stlacenim klavesovej skratky zobrazil v druhom stlpci nie v novom okne nahlad suboru-fotky, videa, mp3
2)da sa v bocnom paneli zobrazit pre oba stlpce spolocny stromovy adresar?
3)daju sa do tlacitkovej listy pridat vlastne tlacidla?(spustace inych programov)
4)obsahuje tlacidlo na rychle otvorenie oblubenych priecinkov?
5)da sa vymazat lista s funkcnymi tlacitkami-del,mkdir...?(uspora jedneho riadku:)mam LCD16:9
dik za odpovede
a este vlastne jedna otazka: dufam ze po doinstalovani nejakych KDE kniznic nebude problem pouzivat tento program alebo napriklad K3B ako ktorykolvek iny urceny pre gnome?
    • Re: krusader 07.10.2009 | 15:26
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Odporucam pozriet domovsku stranku Krusadera, tam by si sa mohol dozvediet viac. Ak si tam uz bol, asi najlepsie je potom stiahnut Kubuntu, nabootovat ako Live CD, nainstalovat Krusader a chvilku sa s tym pohrat, verim, ze tak do 20 minut najdes odpovede na tvoje otazky.
      Taktiez za pohlad stoji Gnome Commander.
      Ak chces teda pouzivat Gnome, preco nepouzivat vypalovaci soft Brasero? Na bezne vypalovanie to bohato staci. Ale samozrejme, ako si napisal, po nainstalovani KDE kniznic mozes pouzivat aj K3B.
      http://www.itkids.sk/
      • Re: krusader 07.10.2009 | 17:21
        milan m   Návštevník
        to mas pravdu ze uz som na domovskej bol:) a mas aj pravdu s tym ze najlepsie by to bolo vyskusat, len myslim ze by mi to zobralo dost casu dokedy by som to vobec rozbehal lebo s linuxom este nemam skusenosti akurat len stale vaham ci prejst ci nie. myslel som ze ked niekto pouziva krusader tak mi na tie otazky zodpoveda lavou zadnou.
        a Brasero je teda vyhovujuci? lebo co som cital tak som sa dozvedel ze jediny dobre pouzitelny je K3B
        dik
      • Re: krusader 07.10.2009 | 17:27
        milan m   Návštevník
        pozeral som aj ten gnome comander ale vyzeral horsie od krusadera.
        ..ak som to teda dobre pochopil s timi kniznicami tak nainstalujem raz tie KDE kniznice ktore zaberu niekolko desiatok mega a mam pokoj a mozem veselo instalovat hociaku aplikaciu urcenu pre KDE bez toho aby som musel prepinat do prostredia KDE, teda priamo z gnome? bo som cital tu niekde ze sa da prepnut z ubunty do kubunty ale to sa mi vidi dost neprakticke, takze dufam ze to ide spustit priamo z gnome.
        • Re: krusader 07.10.2009 | 18:08
          Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
          Cez live CD (nemusis nic instalovat) si mozes poskusat naozaj takmer vsetko a rozhodnut sa ci ti linux vyhovuje alebo nie. Krusader rozbehas velmi rychlo, staci sa len naucit ako nainstalovat novy software.
          K3B je naozaj velmi dobry napalovaci soft, ale pouzivam ho jedine ked potrebujem napalovat nieco specialne (napr. ked som si palil nieco pre PS2), na bezne palenie (data, ISO subor) naozaj postacuje Brasero.
          S tymi KDE kniznicami je to tak ako pises, staci ich nainstalovat a potom uz mozes pouzivat KDE aplikacie.
          Inak, bod 1 poskytuje aj Nautilus co je prednastaveny prehliadac suborov v Ubuntu.
          Naozaj to vsetko poskusaj cez live CD a mozno zistis, ze mnoho z tych bodov ani nepotrebujes a vsetky vlastnosti ti v Ubuntu budu vyhovovat.
          http://www.itkids.sk/
    • Re: krusader 07.10.2009 | 16:36
      jano   Návštevník
      Totalcommander ide aj v linuxe cez Wine. Naištaluj si ho a vyskúšaj, či fungujú aj tebou požadované funkcie.
      • Re: krusader 07.10.2009 | 17:14
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Tak toto je myslim dost nevyhovujuce riesenie.
        http://www.itkids.sk/
        • Re: krusader 07.10.2009 | 17:24
          jano   Návštevník
          Ak mu to bude fungovať, tak prečo nevyhovujúce? Ja používam všetky, Gnomecommander, Krusader, Totalcommander, Mcommander.
          Každý je na niečo vhodnejší.
          • Re: krusader 07.10.2009 | 17:53
            Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
            Okrem toho, ze by som cez to nemohol nastavovat prava pre jednotlive subory by som mal z toho velmi zly pocit, ze nejaky windows software mi spravuje subory na linuxovej particii.
            http://www.itkids.sk/
      • Re: krusader 07.10.2009 | 17:16
        milan m   Návštevník
        total comander cez wino mozno ide spustit ale co z toho ked ho nebudes moct pouzit, ked linux ma uplne inu spravu suborov
    • Re: krusader 07.10.2009 | 21:58
      Avatar Castler OpenSuse 12.1 KDE4.7  Používateľ
      Zdravim,

      Snazil som sa najst odpoved na tvoje otazky a toto su moje zistenia :
      1. pokial som dobre hladal nic podobne som nenasiel
      2. nenasiel som nic podobne
      3. na tento ucel sluzi "user actions" - ked som dobre pochopil, mozes tam nakonfigurovat takmer cokolvek
      4. ano obsahuje Go -> Popular urls
      5. da sa vypnut toolbar, FN list, command row. Da sa to dost okresat ked chces, v tom nevidim problem.
      Viem, že nič neviem.
      • Re: krusader 09.10.2009 | 14:30
        milan m   Návštevník
        ok diky moc za info.
        skoda toho quickwiewu:( ale dufam za taka fajn funkcia casom pribudne
        • Re: krusader 09.10.2009 | 18:17
          Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
          Ako som uz spominal vyssie, v Ubuntu ked si otvoris napr. hocijaky adresar cez menu Places (Miesta), tak vidis vsetky nahlady k obrazkom a videam a ked prides sipkou na hocijaky audio subor, zacne to hrat. Toto ti nestaci?
          http://www.itkids.sk/
          • Re: krusader 13.10.2009 | 11:04
            milan_m   Návštevník
            vies, ked clovek lenivy je uz zvyknuty na suboroveho manazera tak si tazko odvykne:)
            tie nahlady to je dobra vec ked napriklad idem napalovat niekomu fotky tak v jednom stlpci mam nahlad fotky a v druhom si ten clovek vybera fotky ktore chce len jednoduchym kliknutim pravym tlacitkom a ja nemusim byt pri nom. potom ked si dovyberal tak pridem vybrate fotky presuniem do nera aje:)
            • Re: krusader 13.10.2009 | 11:22
              Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
              Toto sa da riesit napr. cez QGview. V jednom stlpci mas nazvy fotiek a vedla sa ti zobrazuje nahlad. Ked drzis Ctrl tak mozes oznacit viac fotiek alebo cez Shift mozes oznacit naraz cely rad fotiek. Potom si otvoris napr. Brasero, fotky do neho presunies a napalis.
              http://www.itkids.sk/
              • Re: krusader 13.10.2009 | 11:23
                Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
                mensi preklep ... je to GQview
                http://www.itkids.sk/
              • Re: krusader 16.10.2009 | 11:38
                nilan_m   Návštevník
                a vies kolko snahy stoji cloveka vysvetlit BFU ze ma drzat control ked oznacuje?:)
                a naco by som otvaral dalsi program ked to mozem robit priamo v suborovom manazeri. proste pre mna je to vychodiskova aplikacia pre vecsinu veci a obrovska vyhhoda pre mna je ze nemusim prepinat medzi milion oknami ked mozem mat pekne vsetko v jednom
    • Re: krusader 10.10.2009 | 12:35
      Avatar -- zrusene --   Používateľ
      quickview a treeview bola odstranena vo verzii 1.12 beta 1 .. takze ked to velmi chces nahod si verziu predtym :)

      zdroj: http://sourceforge.net/project/shownotes.php?release_id=524675
      • Re: krusader 13.10.2009 | 11:06
        milan_m   Návštevník
        by som rad vedel koli comu to bolo odstranene...
        • Re: krusader 13.10.2009 | 14:01
          ca   Návštevník
          Neboj... Krusader vo verzii 2.0 obsahuje tree view panel, preview/view panel a aj par dalsich. Je to sice riesene trosku inak ako totalcommander (nie je v bocnej liste, ale pod aktualnym panelom), no myslim, ze to splna rovnaku ulohu. Do listy si mozes ikonky pre oblubene miesta (lokalne, sietove) aj spustace programov (ale to je trochu zlozitejsie - cez user actions)... Myslim, ze ked prejdes na linux bude nahrada totalcommandera tvoj najmensi problem :D
          • Re: krusader 14.10.2009 | 10:01
            milan_m   Návštevník
            vdaka, konecne ma niekto potesil. a zaroven si ma poslednou vetou sklamal. no to som teda zvedavy ake problemy ma budu cakat. myslel som ze ostatne veci okrem ovladaca pre modem a autocad uz pojdu v pohode nahradit. no som zvedavy. dam dualboot a budem skusat. pre mna bol dajdolezitesi zatial ten krusader lebo si uz neviem predstavit kazdodennu pracu bez podobneho programu.
            • Re: krusader 14.10.2009 | 19:16
              Avatar -- zrusene --   Používateľ
              mno, tiez som nevedel ze tam nieco take je ... tak popozeram aj ja, mozno mi to bude v niecom uzitocne.

              ps: ja si zase nedokazem predstavit kazdodennu pracu bez sexu :)