HELP

Sekcia: Aplikácie & Desktop 10.10.2009 | 19:47
Avatar hank   Používateľ
Mam Ubuntu 9.04 s GNOME ale pred chvilou som nainstaloval KDE ale neuukazuje mi ho mam vzdy GNOME a programy mam aj aj preto chcem odstranit KDE ale neviem ako
    • Re: HELP 10.10.2009 | 19:52
      Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
      Naco vytvaras novu diskusiu? Odpovedal som ti do starej, ale keby nahodou tak:

      Teraz mas aj GNOME aj KDE. Ked sa ti spusti linux a nahodi prihlasovanie tak tam si mozes vyberat medzi nimi, urcite to tam najdes.
      • Re: HELP 10.10.2009 | 19:54
        Avatar hank   Používateľ
        Ok to beriem ale ked chcem odsranit KDE ?
        • Re: HELP 10.10.2009 | 19:58
          Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
          Naco by si ho odstranoval ?
          sudo aptitude remove kubuntu-desktop
          • Re: HELP 10.10.2009 | 20:02
            Avatar hank   Používateľ
            Lebo to uz nechcem a inac dik a skade beriete tie prikazy azda ich vsetky vies na spamät
            • Re: HELP 10.10.2009 | 20:10
              Avatar hank   Používateľ
              Pouzil som ten prikaz ale vzdy mi vyberie pri zapinany
            • Re: HELP 10.10.2009 | 20:11
              Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
              Najpouzivanejsie ano.
              Vsetko sa docitas na manualocyvh strankach. Ked nevies ako sa prikaz pouziva zadaj man prikaz, popripade to iste zadaj do googla a on ti najde to iste. Inac, to co si robil teraz cez prikazovy riadok sa da tak isto aj odklikat. V ubuntu myslim ze mas hore System->administracia->spravca balikov synaptic(synaptic package manager).
              • Re: HELP 10.10.2009 | 20:12
                Avatar hank   Používateľ
                Viem de sa davaju prikazy ale vypisalo toto : tomas@tomas-desktop:~$ sudo aptitude remove kubuntu-desktop
                [sudo] password for tomas:
                Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                Vytvára sa strom závislostí
                Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
                Načítavajú sa rozšírené stavové informácie
                Inicializujú sa stavy balíkov... Hotovo
                Žiadne balíky sa nebudú inštalovať, aktualizovať alebo odstraňovať.
                0 balíkov aktualizovaných, 0 nových nainštalovaných, 0 na odstránenie a 0 neaktualizovaných.
                Treba stiahnuť 0B archívov. Po rozbalení sa použije 0B.
                Zapisujú sa rozšírené stavové informácie... Hotovo
                Načítavajú sa zoznamy balíkov... Hotovo
                Vytvára sa strom závislostí
                Načítavajú sa stavové informácie... Hotovo
                Načítavajú sa rozšírené stavové informácie
                Inicializujú sa stavy balíkov... Hotovo
                • Re: HELP 10.10.2009 | 20:35
                  Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
                  Skusal si aj: sudo apt-get remove kubuntu-desktop ?
                  • Re: HELP 10.10.2009 | 20:45
                    Avatar hank   Používateľ
                    Ano
                    • Re: HELP 10.10.2009 | 20:46
                      Avatar hank   Používateľ
                      vzdy vipise to iste
                  • Re: HELP 10.10.2009 | 20:49
                    Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                    kubuntu-desktop je METABALIK, neobsahuje nic.

                    ak chces vyhodit KDE, vyhod kdebase a podobne vecicky.
                    • Re: HELP 10.10.2009 | 20:50
                      Avatar hank   Používateľ
                      Aa to ako ?
                      • Re: HELP 10.10.2009 | 21:00
                        Avatar vreten Debian-lenny  Používateľ
                        Skus toto ale NERUCIM ZA NIC, ANI ZA TO ZE SA TI TO NEDOSERIE !!!.
                        sudo apt-get remove adept akregator amarok amarok-gstreamer ark arts debtags enscript gtk2-engines-gtk-qt gwenview imagemagick ivman kaddressbook kaffeine kaffeine-gstreamer kamera kappfinder karm katapult kate kaudiocreator kcron kde-guidance kde-style-lipstik kde-systemsettings kdeadmin-kfile-plugins kdebluetooth kdegraphics-kfile-plugins kdemultimedia-kappfinder-data kdemultimedia-kfile-plugins kdemultimedia-kio-plugins kdenetwork-filesharing kdenetwork-kfile-plugins kdepasswd kdepim-kio-plugins kdepim-wizards kdeprint kdm kghostview khelpcenter kicker kio-apt kio-locate klaptopdaemon klipper kmail kmenuedit kmilo kmix knetworkconf knotes konq-plugins konqueror-nsplugins konserve konsole kontact konversation kooka kopete korganizer kpdf kpf kppp krdc krfb krita kscd kscreensaver ksmserver ksnapshot ksplash ksvg ksysguard ksysguardd ksystemlog kubuntu-artwork-usplash kubuntu-default-settings kubuntu-desktop kubuntu-docs kubuntu-konqueror-shortcuts kuser kwalletmanager kwifimanager kwin openoffice.org3-kde poster psutils python-kde4 python-opengl qca-tls qobex sanekonsole speedcrunch ttf-dejavu
                        • Re: HELP 10.10.2009 | 21:05
                          WlaSaTy   Návštevník
                          ttf-dejavu?

                          Inak apt-get malo volbu na odinstalovanie uz nepouzivanych balikov.
                        • Re: HELP 10.10.2009 | 21:09
                          Avatar hank   Používateľ
                          racej neskusam a neje nejaky iny sposob ?
                          • Re: HELP 10.10.2009 | 22:00
                            Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
                            Keď máš problém s konzolou a príkazmi, zapni si Synaptic (Systém->Správa->Správca balíkov Synaptic).
                            • Re: HELP 11.10.2009 | 09:57
                              Avatar hank   Používateľ
                              Nie nemam porblem s konzolu potrebujem odstranit graficke prostredie lebo mam dve GNOME a KDE- chcem odstranit tak poradi niekto ?
                              • Re: HELP 11.10.2009 | 14:08
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Ked teda nemas problem s konzolou, tak Ti ukazem jeden tajny hackersky ritual.

                                Otvoris terminal, napises do neho man apt-get a potvrdis enterom. Potom stlacis lomku, takuto / a hned pises tajne heslo ktore sa meni s kazdou konstalaciou problemu. To heslo je utorem pre Teba na teraz. A nezabudni ho potvrdit enterom. Ked docitas, tak stlac klavesu q.
                                • Re: HELP 11.10.2009 | 14:41
                                  Avatar hank   Používateľ
                                  No ok dik ale mne treba odstranit KDE
                                  • Re: HELP 11.10.2009 | 15:01
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Ano, a o tom to bolo. Vtip je v tom, ze balik kubuntu-desktop je len prazdna obalka ktora ma v sebe mrte dalsich balikov. Pokial vyhodis kubuntu-desktop, tak Ti tie baliky ostanu.

                                    A ako ich odstranis, tak to bolo v tej sifre. Ale este to mozes cele preinstalovat.
                                    • Re: HELP 11.10.2009 | 15:36
                                      Avatar hank   Používateľ
                                      Tak ako to mam odstranit ?
                              • Re: HELP 11.10.2009 | 22:09
                                Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
                                Nemyslel som, že ti nefunguje konzola, ale myslel som to tak, že zapni Synaptic, vyhľadaj si tam všetky KDE balíky a odinštaluj ich.
                                • Re: HELP 11.10.2009 | 22:25
                                  Avatar hank   Používateľ
                                  OK som ich uz nasiel ale ako odinstalovat ? oznacim ho a potom co ?
                                  • Re: HELP 11.10.2009 | 23:09
                                    Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
                                    Takže, keď máš označený, klikneš na taký štvorček vľavo, zobrazí sa ti menu, v ktorom vyberieš "Označiť na odstránenie" alebo "Označiť na úplné odstránenie". Štvorček by sa mal zmeniť zo zeleného na zelený s krížikom. Takto označíš všetky balíky, ktoré chceš odinštalovať. Ak máš, tak klikneš na tlačítko Použiť. Vybehne okno, kde si pre istotu skontroluj, či si neoznačil omylom balík, ktorý si nechcel označiť. A záverečný klik na Použiť a je to. Nič ťažké a zložité.
                                    • Re: HELP 12.10.2009 | 17:00
                                      Avatar hank   Používateľ
                                      OK dik
                                • Re: HELP 12.10.2009 | 04:22
                                  lelo   Návštevník
                                  Ak odinštaluje všetky balíky s KDE, nemôže si znefunkčniť program nepatriaci do KDE, ale využivajúci jeho súčasti?
                                  • Re: HELP 12.10.2009 | 10:41
                                    Avatar Samuel BWPOW Kupka Almalinux, OpenWRT  Používateľ
                                    No, ak je taky program, tak ho ukaze v zozname odinstalovavanych, takze snad ma dost inteligencie na to, aby ho odskrtol, hoci, ktovie, ked si ani nevie precitat jeden odstavec v manuali.
                                    Strach dát najevo své pocity a zjednat si u druhých respekt je jedním z problémů civilizovaného člověka, který se naučil zpochybňovat svou vlastní pravdu pro zdání objektivity
                                    • Re: HELP 12.10.2009 | 17:25
                                      Avatar hank   Používateľ
                                      Uz som odstranyl KDE ale ked zapnem PC vzdy mi ukazuje loadovaci screen KUBUNTU a ja mam UBUNTU
                                      • Re: HELP 12.10.2009 | 17:32
                                        Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                                        to uz je len bootsplash screen ... to si nevsimaj ...
                                        • Re: HELP 12.10.2009 | 18:16
                                          Avatar hank   Používateľ
                                          Ale to chcem dat prec da sa to ?
                                          • Re: HELP 12.10.2009 | 20:59
                                            Avatar maor Mint, Debian, Raspbian, LibreELEC  Používateľ
                                            Takže zase cez Synaptic: do toho vyhľadávacieho políčka, ktoré je vedľa tlačítka Vlastnosti napíš usplash.

                                            Skontroluj, či máš nainštalovaný balík usplash-theme-ubuntu. Ak nie, tak ho nainštaluj. A skontroluj či je nainštalovaný balík kubuntu-artwork-usplash. Ak je, tak tento odinštaluj. Tuším, že tento balík spôsobuje to, že po odstránení KDE zostane logo Kubuntu.

                                            Opravte ma niekto, ak kecám.
                                            • Re: HELP 12.10.2009 | 21:23
                                              Avatar hank   Používateľ
                                              Skusim potom poviem