hlasitost

Sekcia: Konfigurácia 17.10.2009 | 16:24
vama   Návštevník
Mam linux Mandriva 2008.1 chcel by som sa opytat ako niekde nastavym maximalnu hlasitost pre reproduktory alebo nastavit trvalu hlasitost? Ide mi o to aby sa hlasitost nedala cez panel -- Kmix -- nastavit na 100%, ale len na 60%.
    • Re: hlasitost 17.10.2009 | 18:29
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      nastav kanal PCM na taku maximalnu hodnotu za aku uznas za vhodne (ak chces aby to bolo menej, tak ho stiahni na polovicu, alebo na tovjich pozadovanych 60%). Samozrejme potrebna je este uprava predvoleneho kanala. Takze pravym klickom na kmix a vyber hlavneho kanala. Vyber FRONT. Uloz, zavri a to by malo byt vsetko
      • Re: hlasitost 17.10.2009 | 21:20
        vama   Návštevník
        A mohol by si mi to podrobnejsie vysvetlit ako to nastavit a ako sa dostat do toho -- kanala PCM --, lebo som este zaciatocnik v Linuxe.
        • Re: hlasitost 17.10.2009 | 23:35
          Avatar Tommy Angelo   Používateľ
          samozrejme. Dobre ze si predtym poslal screenshot kmix-u.
          • Re: hlasitost 18.10.2009 | 11:39
            vama   Návštevník
            No tak som to urobil podla tvojho navodu a funguje to. Este som skryl PCM kanal. A uz je to tak ako som si to predstavoval.
            Diky
            • Re: hlasitost 18.10.2009 | 13:45
              Avatar Tommy Angelo   Používateľ
              som rad ze to zabralo, ale neodporucam skryvat PCM kanal. Lebo volakedy sa Ti moze zist (ked budes chciet zvysit hlasitost). Alebo si zapametaj ze PCM je najhlavnejsi a potom je to uz vsetko ok ;)