sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty

Sekcia: Hardware a Drivery 17.10.2009 | 17:13
Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
Caute Borci!
V poslednej dobe sa mi pri pozereni avi suborov z hdd stava,ze obraz napr. na 0.5-1s zamrzne.Stava sa to asi kazdych 5-10 min pri pozerani filmu.V prehravaci totem len sekne a potom ide dalej, ale vo vlc este 10s je rozkockovany obraz,co je velmi rusive.Nemohli to sposobit nejake zmeny v x alebo ffmpeg?Mam ubuntu 9.04 32bit,Ati Radeon X1200.Nepouzivam ovladace od ATI.GUI GNOME.
Budem vdacny za rychle reakcie,kedze na pozeranie filmov musim pouzivat windows.
no zbohom...
    • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:33
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      napises nam nieco o tom, ako sa tocia kolieska?

      glxgears do terminalu - a minutku na to nesahaj
      • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:34
        Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
        ok pockaj poslem
        no zbohom...
      • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:37
        Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
        1255 frames in 5.0 seconds = 250.953 FPS
        1716 frames in 5.0 seconds = 343.132 FPS
        1668 frames in 5.0 seconds = 332.979 FPS
        1711 frames in 5.0 seconds = 342.033 FPS
        1711 frames in 5.0 seconds = 342.112 FPS
        1582 frames in 5.0 seconds = 316.358 FPS
        1713 frames in 5.0 seconds = 342.508 FPS
        1721 frames in 5.0 seconds = 344.131 FPS
        1713 frames in 5.0 seconds = 342.520 FPS

        Zaujmave kedysi mi to slo ovela vyse. opakujem nepouzivam ovladace od ATI
        no zbohom...
        • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:39
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          a preco ich vlastne nepouzivas? :)
          • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:50
            Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
            Pretoze su tu stare zname komplikacie z ovladacmi od ati, napr. s kompizom.
            A zase posledne ati ovladace na moju grafiku boli pre ubuntu 8.04.
            9.04 ma uz novsie x-ka,takze ani ten ovladac...
            uz skoro rok bezim bez nich a nemal som ziadny problem s grafikou,pokial neratam 3D.
            ale to nepouzivam,nehram ziadne hry...
            no zbohom...
            • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:51
              Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
              bez ATI ovladacou, a vlastne nepouzivam ziadne propietarne ovladace
              no zbohom...
              • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:54
                Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                ak mas staru grafiku, tak mozes vymenit za novu :) aktualne staru zhanam a kupil by som
                • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 18:00
                  Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                  heh no dakujem za radu, v notbuku asi grafiku nevimenim:D a doteras to slo bez problemov.Asi zmenili daco v X.org alebo v ffmpeg,alebo nejaky buffer. neviem.cakal som ze mi niekto poradi.
                  a ta grafike nieje zas az tak stara ked na widlach taha farcry(sice ledva,ale.)
                  no zbohom...
    • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:33
      Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
      1280x1000, X.org 1.6.0 ,AMD Sempron 3800+ 256k cache, VLC 0.99,
      no zbohom...
      • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:34
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        1280x1000? urcite?
        • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 17:38
          Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
          Nie :D Sorry robim viac veci naraz a mylim sa.1280X800 samozrejme
          no zbohom...
    • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 19:05
      Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
      Diki za pomoc, ale moje problemy viriesila instalacia vlc 1.02 z ppa repozitarov.
      totem to este robi stale, ale nove vlc uz nie.Tzn. ze chyba je niekde v ubuntu, kedze vlc ma vlastne kodeky.
      vlc 0.99 som instaloval z ubuntu repozitarov,takze to sa vysvetluje.
      Toto je moja teoria, takze opravte ma ak sa mylim.

      navod na instalaciu vlc 1.02 pre jaunty:

      sudo sh -c "echo 'deb http://ppa.launchpad.net/c-korn/vlc/ubuntu jaunty main' >> /etc/apt/sources.list"
      sudo apt-key adv --keyserver keyserver.ubuntu.com --recv-keys 7613768D
      sudo apt-get update
      sudo apt-get install vlc vlc-plugin-esd mozilla-plugin-vlc

      pre 8.04 dopisete hardy namiesto jaunty a pre 8.10 intrepid.

      Zdrojaky som narychlo nenasiel,kedze sa stale pomahlam.

      treba nainstalovat vsetko.ked nenainstalujete vlc-plugin-esd alebo mozilla-plugin-vlc, tak vam vlc nepojde spustit.
      aspon mne neslo.Je zaujmave co to ma spolocne s mozilla-plugin-vlc :D Toto si rad necham vysvetlit.

      no zbohom...
      • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 17.10.2009 | 21:47
        Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
        Source k VLC 1.02 :
        http://download.videolan.org/pub/videolan/vlc/1.0.2/vlc-1.0.2.tar.bz2

        ./configure
        make
        make install
        no zbohom...
        • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 15:07
          Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
          No to by bolo vyriesene zo srany vlc,,ale ako s totemom?
          poradi mi niekto?
          no zbohom...
          • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 16:03
            ---   Návštevník
            co vypise prikaz
            fglrxinfo
            • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 16:10
              Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
              Vypisal to co som aj cakal. fglrx su drivery od ati,ak sa nemylim. a tie nepouzivam uz od kedy som zacinal s linuxom
              pretoze narobili viac sarapaty ako uzitku:D
              A doteras mi s obrazom nerhalo.

              loki@loki-laptop:~$ fglrxinfo
              Program 'fglrxinfo' nie je momentálne nainštalovaný. Môžete ho nainštalovať zadaním:
              sudo apt-get install xorg-driver-fglrx
              bash: fglrxinfo: príkaz nenájdený
              loki@loki-laptop:~$
              no zbohom...
              • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 16:17
                Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                pardom, moja chyba.fglrx je open source ati driver,a vsimol som si ze odkedy som nevidel zoznam podporovanych kariet,tak tam pribudla ta moja:D hned vyskusam ,,zatial diki moc
                no zbohom...
                • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 16:25
                  Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                  tak shutdown -r now a uvidi sa
                  no zbohom...
                  • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 17:28
                    Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                    a neni to open source,,praveze je to ten od ati, ako som si myslel nazaciatku,,kks
                    no zbohom...
            • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 16:36
              Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
              no a uz som si stihol aj spomenut preco nepouzivam ani fglrx :D:D totis pod fglrx mi nenastartuje graficke prostredie a system pred spustenim zmrzne,na obrazove zostanu len farebne pasy v style rozliatej zeleninove polievky, heh
              no zbohom...
              • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 18.10.2009 | 17:49
                WlaSaTy   Návštevník
                hm, a pouzivas aspon open source ovladac radeon? totizto pri neakcelerovanych ovladacoch (vesa, vga, svga a framebuffer) dostanes z grafiky minimum. A to bude asi problem.
                • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 21.10.2009 | 00:38
                  Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                  pouzivam opensource ovladac ati. ked posuvam okno s videom pri radeon ovladaci tak,to okno jemne posekava.
                  no zbohom...
                  • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 21.10.2009 | 18:51
                    WlaSaTy   Návštevník
                    A co znamena "jemne posekava"? na zaciatku si pisal nieco ine ako "jemne".
                    • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 26.10.2009 | 14:21
                      Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                      no som to myslel tak ze ked mam ovladac ati, tak jedine co nieje normalne je ze ked pozeram film obraz mrzne alebo sa rozpada na 0,5 az 5s v 5-10 minutovych opakovaniach,ked mam ovladac radeon tak to je to iste len,video spustene v okne posekava uz len ked s tym oknom hybem po ploche...sory ze sa nevyjadrujem uplne jednoznacne.
                      mam dualboot s wxpp, tam s tym nie je problem.takze chybu grafiky vypustam.sice je to posledne co by som chcel, ale aj to ma napadlo.skusil by som este nejake option do xorg.conf,ci by mi to nepomohlo. mam tam len jeden option a to je XAANoOffscreenPixmaps.ked tento zaznam odstranim,nevidim ziadny rozdiel.
                      no zbohom...
                      • Re: sekanie avi v poslednej dobe ,Ubuntu Jaunty 26.10.2009 | 19:51
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Medzi ovladacmi ati a radeon je jediny rozdiel. Ovladac ati je len obalkou nad opensource ovladace pre grafiky od ati, ako su radeon, mach32, mach64, ...

                        Ovladac radeon ma vela parametrov a stoji za to ich vyskusat, rovnako ako vela krat stoji za zvazenie pouzit vyvojarsku verziu (testing alebo development) danej distribucie. V nej su novsie verzie programov a ovladacov a myslim si ze o ne Ti ide, a nielen pri tejto grafike. Parametre pre ovladac radeon si mozes pozriet prikazom man radeon a vseobecne parametre su zas dostupne prikazom man xorg.conf .

                        Inak pises o sekani ri prehravani. Prehravas tie filmy z HDD alebo z DVD, mas disky a mechaniku pripojene na SATA alebo PATA/IDE, skusil si to s vypnutymi 3d efektami a skusil si aj iny graficky vystup v prehravaci?

                        Skus mplayer -vo xv folm.avi, v terminali. Namiesto xv (X Video extension), mozes skusit aj iny vystup, ich zoznam uvidis vo vystupe prikazu mplayer -vo help . Full screen sa aktivuje klavesou f a ukonci sa klavesou q, sipkami sa pretaca. Rozumne bude aj pozriet do logu z xwindows, je v /var/log ako subor X.?.log .