Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie

Sekcia: Hardware a Drivery 18.10.2009 | 03:27
Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
Kedze vela veci v ..buntu chyba,tak som tu s otazkou : Co vsetko treba mat nainstalovane, aby som mohol bez problemou typu: no makefile found,a i.. fungovat pri kompilacii co najviac veci.
V klude mi staci len dlhy zoznam balickov, ktore nainstalovat.
Za kazdu odpoved budem rad. Nesúri. Sorry za primitivnost otazky,ale lepsie znenie ma zatial nenapadlo :D
Vopred dik.
no zbohom...
    • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 18.10.2009 | 04:16
      Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
      Zmylil som sa a dal inu sekciu ako som chcel. Dufam ze to nevadi.
      no zbohom...
    • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 18.10.2009 | 07:10
      Avatar rebrik Arch, Ubuntu  Používateľ
      build-essential
      Of All The Things I've Lost, I Miss My Mind The Most.
      • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 18.10.2009 | 13:07
        Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
        vsetko?
        no zbohom...
        • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 18.10.2009 | 13:22
          filodendton   Návštevník
          V niektorých prípadoch ešte linux-headers...
          • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 18.10.2009 | 13:44
            Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
            no ja som myslel veci ako automake, autoconf, atd (tieto uz tam su odzakladu) dalej napr aj patch,...Vies, nepouzivam stale len ubuntu, skusam aj ine distra.Da sa povedat ze os dost casto menim.Dost prakticke by bola mat zoznam seckych tycho ,,veci,,.zasa sorry za primitivnost ale niesom nejak velmi skuseny v tomto.Ale raz isto budem :D:D
            no zbohom...
            • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 18.10.2009 | 17:44
              WlaSaTy   Návštevník
              :Dost prakticke by bola mat zoznam seckych tycho ,,veci,,

              gentoo? v nom sa robi ebuild lahsie ako spustat do kolecka rucnu kompilaciu, a nelikviduje to balickovaci system.
              • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 21.10.2009 | 00:43
                Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                no napr ja sa bez gcc ani nezaobidem, a kazdu chvylu daka drobnost proste...
                no taky je linux,.s nim sa nenudis,stale daco nove:D:D:D
                no zbohom...
                • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 21.10.2009 | 01:33
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Daj si LFS a povedz kolko si sa nenudil. Alebo nemusis, za chvilu sa Ti rozbije balickovaci system. Prvy priznak je sekanie obrazovky.
                  • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 21.10.2009 | 02:00
                    peter666   Návštevník
                    vyskusam ked bude na to viac casu..a velke sance si nedavam.
                  • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 21.10.2009 | 02:03
                    peter666   Návštevník
                    a este ni napis co ma sekanie obrazovky s balickovacim systemom?LoL
                    • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 21.10.2009 | 18:50
                      WlaSaTy   Návštevník
                      Napriklad tak, ze si rozbijes konzistenciu balickovacieho systemu programami ktore nie su plne kompatibilne so zbytkom distribucie. Ak si komplikoval nieco z XWindows, tak sa to zacne prejavovat aj sekanim. A velmi skoro.

                      I ked, niekedy to moze aj docasne pomoct. Ked meskaju zaplaty v distribucii, najme ak nemas povolene development/testing verzie balickov.

                      Ale tvoja grafika sa riesi inde.
                      • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 26.10.2009 | 14:29
                        Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                        tak tak..
                        inac dik za vysvetlenie.zas viem daco nove:D a k tej grafike system som uz preinstaloval,na tomto nie je nic co nie je z repozitarov distribucie,a robi to nadalej
                        no zbohom...
                        • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 26.10.2009 | 19:37
                          WlaSaTy   Návštevník
                          Ak instalujes len tie programy co su v repozitaroch, tak preco obchadzas balickovaci system?

                          Inak dovodov moze byt vela, len ma nenapada ani jeden ktory by bol dovodom pre bezneho uzivatela. Teda okrem toho, ze to pekne vypisuje riadky ...
                          • Re: Zoznam nastrojov pre bezne kompilovanie 27.10.2009 | 11:35
                            Avatar peter666 Debian, Ubuntu  Používateľ
                            pisal som ze teraz co mam nainstalovany system,tak mi to robi to iste ako na minulom.
                            a aj to ze v tomto systeme co mam teraz, mam vsetko instalovane z repozitarov distribucie.
                            uzatvaram temu.uz kecama, a na to to tu nie je.:D
                            no zbohom...