Youtube a Ubuntu 9.04

Sekcia: Aplikácie & Desktop 29.10.2009 | 23:07
Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
Zdravím. V poslednej dobe sa mi vyskytol problém s prehrávaním určitých videí na Youtube. Keď kliknem na určité video,ostane len čierna plocha a vôbec tam nie je klik na spustenie videa a ani ten pásik,kde sa ukazuje načítavanie videa. Vyskúšal som FF,operu, Galeon a ešte nejaký browser,ale všade rovnaký výsledok.Toto sa deje na NB Acer 5570z, kde mám intelácku grafiku. Kdesi som čítal,že táto moja kombinácia spôsobuje problémy (myslím intel GMA 950 a Ubuntu 9.04). Skontroloval som zásuvné moduly,mám nainštalovaný aj flash player (najnovšiu verziu),aj swf player,ktorý by mal tieto videá prehrávať. Máte nejaké nápady, prosím?Ďakujem
Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
    • Re: Youtube a Ubuntu 9.04 30.10.2009 | 11:21
      Avatar georw Ubuntu 12.04  Používateľ
      zeby upgrade na nove 9.10? :) Ubuntu 9.04 ma problemy s intel grafikami, ale moze to byt aj v niecom inom.
      • Re: Youtube a Ubuntu 9.04 30.10.2009 | 11:30
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
        Skôr si myslím,že by sa hodil downgrade na nejakú 8.04,prípadne 8.10.Ale fajn,skúsim spraviť upgrade a uvidím,či problém bude pretrvávať.
        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
    • Re: bug 30.10.2009 | 11:44
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: bug 30.10.2009 | 12:30
        Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
        Netýka sa to iba architektúry AMD64?Moja verzia je na i386.Ale aj tak zlé správy...Takže aké mám možnosti?Preinštalovať a dať tam taký linux,ktorý nemá problém s danou grafikou?Alebo urobiť downgrade?
        Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • Re: bug 30.10.2009 | 12:41
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          veru, asi nebude izolovaný na platformu amd64.
          Skús na NB Fedora 11, máš s ňou asi už skúsenosti.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: bug 30.10.2009 | 12:52
            Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
            Áno,Fedora napadla aj mňa,pretože sa mi veľmi páči a nemôžem na ňu krivého slova povedať,som s ňou naozaj spokojný.Ale ten NB používa jedna milá osôbka,ktorá v podstate linux ani nechce...ale to už nie je problém tohoto fóra.
            Téma je teda vyriešená,i keď nie k mojej spokojnosti,ale to nie je chyba linuxos.sk
            Ďakujem za rady a pouvažujem,čo ďalej.
            Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
        • Re: bug 30.10.2009 | 12:49
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Ešte som si všimol, že máš okrem Flash aj SWF player. Skús ten SWF player odinštalovať. mne to svojho času robilo vo FF problémy.
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
          • Re: bug 30.10.2009 | 12:55
            Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
            Swf som iba dal zakázať v doplnkoch FF a ani neukázalo plochu,kde by malo byť video, proste iba názov videa a hneď commenty,proste nič,nieto aby som ešte to video skúšal prehrať.
            Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
            • Re: bug 01.11.2009 | 01:14
              harvi   Návštevník
              mozno blba poznamka, ale mas updatnuty flash player?
              Mne robilo to iste a po upgrade uz to slo bez problemov.
              • Re: bug 01.11.2009 | 02:54
                Avatar Maroš K Fedora 20,Arch Linux,Linux Mint  Používateľ
                Neupdateoval som, ale stiahol som a nainštaloval najnovšiu verziu, čo je asi to isté.Ale dík za nápad.
                Linux Mint (desktop),Fedora 38 Gnome (osobný notebook)
            • Re: bug 01.11.2009 | 19:26
              Irish   Návštevník
              Ten Swf odinstaluj, zakazat ho nestaci. Odinstaluj aj Gnash, ak je nainstalovany.
              Potom kontroluj instalaciu Adobe Flash Player.