Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy..

Sekcia: Hardware a Drivery 30.10.2009 | 20:45
Gregor D.   Návštevník
Dobrý deň, po update z ubuntu 9.04 na 9.10 nastalo viacero problémov :(
Najväčší problém nastal pri inštalácii driveru pre grafickú kartu (gf 6600). Vypol som gdm(grafické prostredie) a tu nastala vážna chyba, obrazovka začala blikať a nedá sa mi už ani prihlásiť a niečo napísať, pretože ako to bliká a ja zadávam písmena tak to nefunguje, jedno písmeno na zobere možno na 5krát, takže heslo nemám šancu napísať, proste to bliká a bliká a neviem čo stým. Skúsil som aj nainštalovať čistú verziu 9.10ky, ale pustí sa okno ako keď zadám normálne ctrl+F1 a znovu to začne blikať a nie inštalácia. Fakt tomu nechápem a neviem čo stým :( Keby to šlo aspoň reinštalovať, prosím vás, čo by ste robili na mojom mieste? S ubuntu 9.04 som nemal žiadne problémy :( Ďakujem
    • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 30.10.2009 | 21:32
      WlaSaTy   Návštevník
      nvidiu nemam, ale ako si vypinal to gdm?
      • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 30.10.2009 | 21:37
        Gregor D.   Návštevník
        sudo /etc/init.d/gdm stop
        • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 31.10.2009 | 14:14
          WlaSaTy   Návštevník
          sudo /bin/bash
          service gdm stop & chvt 1
          • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 31.10.2009 | 15:56
            Gregor D.   Návštevník
            Pekný deň prajem, bohužiaľ sa mi nepodali prihlásiť na svoj účet na nainštalovanom systéme, pretože heslo sa nedá napísať správne keď mi zoberie písmeno až na 5krát. Tak som skúsil novú inštaláciu ubuntu, keď som klikol na Inštalovať tak po načítaní sa mi zobrazil príkazový riadok, ktorý taktiež blikal, ale netrebalo zadávať žiadne heslo, tak som skúsil vaše príkazy a asi po 5 minútach, keď sa mi to podarilo napísať monitor prestal blikať avšak neviem ako mám postupovať ďalej, momentálne to už nebliká, ale len v konzole pri inštalácii :(
            Veľmi pekne ďakujem za pomoc, pretože sám to určite nezvládnem :(
            • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 31.10.2009 | 20:08
              WlaSaTy   Návštevník
              takze uz to neblika ale pise to nieco ako meno@stroj:~$ ???

              • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 00:02
                Gregor D.   Návštevník
                Áno, momentálne pri inštalácii root@ubuntu:~$ ...
                • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 00:23
                  WlaSaTy   Návštevník
                  Pri instalacii alebo po instalacii? Nejako som sa stratil a teraz neviem ktoru inkarnaciu systemu si zapol. Ci tu z pevneho disku, alebo tu z CD.

                  Otazkou je co by bolo rychlejsie. Ci nastartovat ten "pokazeny" system v mode na udrzbu a nahodit ten balik, preinstalovat to na novo a nainstalovat ten balik, alebo sa z Live CD chroot-nut a nainstalovat ten balik.
                  • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 02:11
                    Maky   Návštevník
                    Musis spusti system v recovery rezime ci ako sa to vola. Potom v /etc/X11/xorg.conf zmenit ovladac Driver na vesa.
                    Restart systemu a mal by nabehnut.
                    Spustis Ovladace hardveru, mali by tam byt dve moznosti pre NVIDIA karty.
                    Skus najskor jeden ak nepojde skus druhy.

                  • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 19:26
                    Gregor D.   Návštevník
                    Pri inštalácii z CD, práveže ja ho chcem preinštalovať, ale keď zadám inštaláciu tak sa mi zobrazí ten "príkazový riadok" ktorý začne blikať - blikanie vyriešim, keď použijem ten tvoj príkaz a ďalej už neviem ako na to.

                    Veľká vďaka za pomoc :)
                    • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 21:03
                      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                      mam tu istu grafiku v praci a tiez mi to spravilo problem ... nepomohlo ani upravenie xorg.conf s prepisanim z nvidia na vesa , problem tam nastane s rozlisenim. tak uvidim ...
                      • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 21:21
                        WlaSaTy   Návštevník
                        Rozlisenie sa da nastavit.

                        PS.: ten stiahnuty balik s ovladacmi je kde?
                        • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 22:01
                          Gregor D.   Návštevník
                          Ovládače som uložil do home s názvom nvidia.run, je to najnovšia verzia ktorá podporuje aj moju grafickú kartu. Mám to skúsiť nainštalovať? Osobne by som chcel radšej už reinstall, pretože blbostí tam mám už dosť tak by sa to aspoň prečistilo :) Zatiaľ ďakujem
                          • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 01.11.2009 | 23:24
                            WlaSaTy   Návštevník
                            Samozrejme. Ved co horsieho ako reinstall Ta caka? Najme ak zoberieme do uvahy ze ho chces ajtak urobit a uzivatelske data mas uz urcite odzalohovane.
                            • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 02.11.2009 | 00:37
                              klasik   Návštevník
                              wlasaty ked si uz tu skus mi poradit: http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,37320.msg274169.html#msg274169
                            • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 02.11.2009 | 20:06
                              Gregor D.   Návštevník
                              Áno zálohy mám na druhom disku :)
                              Momentálne sa mi asi po hodine podarilo dostať sa na ubuntu konzolu, nainštalovanú. Vypol som gdm a prestalo to blikať, problém je v tom, že ako to preinštalovať, pretože akonáhle gdm zapnem tak monitor zase začne blikať a ja nemám šancu napísať napr. heslo.

                              Skúsil som aj príkaz startx ale hodilo mi dosť veľa errorov. Mám aj foto ak by trebalo.

                              Ale najlepšie by bolo preinštalovať to nejako. Zatiaľ ďakujem za pomoc
                              • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 02.11.2009 | 20:26
                                WlaSaTy   Návštevník
                                Vzhladom na to ze nepises ci si sa teraz dostal do nainstalovaneho systemu alebo na LiveCD, tak bude asi jednoduchsie stiahnut Alternate CD (ci to 20MB minicd), vypalit a instalovat z neho v textovom mode. Akurat nebudes mat zaoblene tlacitka a neprecitas si webove noviny pocas instalacie.

                                Zvysok si to ajtak dotiahne po internete.
                                • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 02.11.2009 | 20:36
                                  Gregor D.   Návštevník
                                  "nainštalovanú"
                                  Teda do nainštalovaného systému, ale len do tej konzoly nie do grafického prostredia.

                                  Takže mám stiahnuť Alternate CD? Môžem ťa ešte poprosiť o link? Pretože ubuntu.com mi momentálne nejde načítať :(

                                  Ďakujem veľmi pekne za tvoj čas
                                  • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 04.11.2009 | 23:22
                                    WlaSaTy   Návštevník
                                    Link , jedna sa o zrkadlo na vychode slovenska. Ale neviem ci by nestalo za to chvilku pockat, pravdepodobne vydaju opravnu verziu. Nieco ako 9.10.1, pokial to nevyriesia cez zaplaty. To MiniCD nemozem teraz najst, ale mozno to bolo toto. Pri pouziti toho MiniCD budes asi musiet nahodit aj graficky desktop pomocou apt-get install gnome-desktop (alebo pouzijes iny metabalik, podls chuti). Len to bude vsetko tahat priamo z internetu.
                                    • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 05.11.2009 | 07:50
                                      Gregor D.   Návštevník
                                      Ďakujem za pomoc, už som to vyriešil, pomohla mi táto diskusia ..
                                      http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1305459
                                      Je tam viacero spôsobov ako problém vyriešiť ;)
                                      Ešte raz vďaka.
                • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 02.11.2009 | 04:42
                  Avatar trkota Ubuntu 10.10  Používateľ
                  mne to tiez spravilo....napis "startx" a nahod x server
                  Nachysteje uzenáče, na snídani jsem zpátky!
                  • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 02.11.2009 | 14:14
                    Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
                    minimalne u mna nezabralo ;)
                    • Re: Update na Ubuntu 9.10 a následné problémy.. 02.11.2009 | 20:29
                      Gregor D.   Návštevník
                      Bohužiaľ ani u mňa, skúšal som znovu nainštalovať najnovší ovládač ale píše mi chybu:
                      The CC version check failed:
                      The compiler used to compile kernel (gcc 4.3) does not exactly match the current compiler (gcc 4.4) adť adť.. :(