xp linux zdielanie

Sekcia: Ostatné 31.10.2009 | 14:28
LIMI   Návštevník
no zdar chlapi, chcel by som sa spytat v linuxe vidim zdielane subory ale v xp nie co mam nastavit v xp aby som videl zdielane subory
    • Re: xp linux zdielanie 31.10.2009 | 15:39
      l_barbarossa   Návštevník
      popis presnejsie situaciu, lebo neviem ci hovoris o dvoch alebo viacerych strojoch, o jednom alebo viacerych zdielanych priecinkoch ... vacsinou stroj v domacich podmienkach, na ktorom bezi server, obsahuje aj klienta. jeden z moznych prvych diagnostickych krokov je, ci mas vobec pristup z lokalneho klienta na server. cize ak mas na linuxe nastavene zdielanie suborov pomocou samba servra? (nenapisal si dokonca ani technologiu pouzitu na zdielanie) tak si over, ci mas pomocou smbclient vobec pristup k nim ... atd.
      • Re: xp linux zdielanie 02.11.2009 | 04:58
        Avatar lelool   Používateľ
        Alebo má zdielanie, len ako, že pri dualboote v Linuxe vidí aj partície s NTFS a ak je vo win, tak linuxové partície nevidí cez Prieskumníka..či ako sa to volá...
        ak tak, stačí mu kúpiť Total commander, ten "vidí" aj iné ako ntfs disky.
        • Re: xp linux zdielanie 02.11.2009 | 14:09
          JAROSLAV   Návštevník
          prepacte, ze som tu nebol
          hmmm no tak na nb mam LINUX mandriva 2009.1 spring 32bit a na pc mam XP PROF. No a v mandrive vidim zdielane subory z xp ale v xp nevidim nic. v mandrive mi pekne ukaze MSHOME a moj pocita LIMI a zdielane subory, no a taketo nieco by som chcel videt aj v xp z mandrivy. co mam nastavit v mandrive??? dik
          • Re: xp linux zdielanie 02.11.2009 | 15:15
            Avatar modzog Centos, Ubuntu  Používateľ
            Zjednodusene:
            Nainstaluj si sambu v konfiguraku smb.conf si nadstav co chces zdielat a ako. (su v nom priklady celkom dobre je okomentovany. u mna sa nachadza v /etc/samba/smb.conf)
            Cez smbpasswd si vyrob uzivatela najlepsie identickeho s tym na win xp aby ta stale neotravoval s prihlasovanim a mal by si ficat :)