flash

Sekcia: Aplikácie & Desktop 31.10.2009 | 22:47
atheros   Návštevník
Neviete mi niekto poradiť kde by som našiel nejaky program na upravu suboru s koncovkou .fla ????? mam ubuntu 9.04. Daka
    • Re: flash 01.11.2009 | 01:07
      havri   Návštevník
      *.fla je uzavrety formal do macromedie pokial viem a pod linuxom neni na jeho upravu nic.
      Pocul som aj o flash for linux http://f4l.sf.net/ ale pochybujem ze spravi nieco s fla.

      Pripadne este wine a nainstalujes si windowsacky soft.

      Nestretol som sa este s editorom pre fla na linuxe ale pokial viem nie je ziaden
      • Re: flash 01.11.2009 | 12:07
        atheros   Návštevník
        No fajn :( a nejaky software na tvorbu flash animácii nepoznáš?? okrem f4l :)
        • Re: flash 01.11.2009 | 12:19
          Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
          Chces tie animacie pouzit na web?
          There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
          • Re: flash 01.11.2009 | 12:42
            Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
            nieco sa da spravit aj v PHP, ale je to take simple
            • Re: flash 02.11.2009 | 19:17
              atheros   Návštevník
              ale v php neviem nejako robiť a prave sa borím z fórom ktore by som si chcel dať na moju stranku
          • Re: flash 02.11.2009 | 19:14
            atheros   Návštevník
            no hej... robím si jednu stränku a chcel by som ju nejakou animaciou oživiť :)
        • Re: flash 01.11.2009 | 13:31
          harvi   Návštevník
          bohuzial pod linux nie :(
        • Re: flash 01.11.2009 | 13:35
          harvi   Návštevník
          pripadne mozno nieco z tohto ti pomoze

          http://osflash.org/open_source_flash_projects
          • Re: flash 02.11.2009 | 19:16
            atheros   Návštevník
            Daka kuknem to a hadam si tam niečo najdem :)
        • Re: flash 02.11.2009 | 19:23
          Martin   Návštevník
          Je taká možnosť - vytvoriť GIF-animáciu v GIMPe a potom ju pomocou SWFTOOLS prekonvertovať na formát SWF.
          A v SWFTOOLS vedia machri vytvárať pekné kúsky, ale má to háčik - čisto textový režim, nič pre klikačov.
          • Re: flash 02.11.2009 | 19:33
            atheros   Návštevník
            no možno aj to schvalim :) len radšej klikam to mam istotu že to nepobabrem :)
            • Re: flash 02.11.2009 | 19:55
              Martin   Návštevník
              Mám to vyskúšané, hoci iba s námahou som sa prelúskal základmi a ďalej som sa nedostal.
              Pozri sa sem a sem.
              • Re: flash 07.11.2009 | 18:34
                atheros   Návštevník
                No fajn ešte že z toho nič nechapem :D ale daka za namahu dako si hadamporadím :)
                • Re: flash 07.11.2009 | 19:25
                  Martin   Návštevník
                  Nie je to až také zložité, nainštaluješ si balíček swftools, vytvoríš si nejaký animovaný gif, prípadne si nejaký niekde nájdeš, alebo niekoho požiadaš, aby Ti ho vytvoril, otvoríš konzolu, dostaneš sa do príslušného adresára (napríklad ak mám príslušný animovaný gif nazvaný vrtulka.gif v priečinku /home/martin/pokusy, napíšem v konzole cd /home/martin/pokusy + Enter) a potom už len gif2swf vrtulka.gif output.swf a Enter. Názvy nesmú mať diakritické znamienka ani medzery, prípadne ak majú medzery, treba ich dať do úvodzoviek, aby ich systém bral ako jedno slovo. Nemá zmysel vymýšľať názvy, systém aj tak každému výsledku dá názov output.swf.