vypinanie wifi inac ako cez webrozhranie

Sekcia: Konfigurácia 02.11.2009 | 20:08
Avatar miamia   Používateľ
Ahojte,
prosim o radu - chcem vypinat wifi na routri inak, ako cez webrozhranie routra.
Povedzme bud nejakym tlacidlom (samozrejme neviem akym), alebo ak by sa dalo, tak by sa mohol aj vzdialene linuxovy stroj nejak prihlasit v stanovenu dobu do routra a vypnut wifinu. Skratka, chcem mat stale router zapnuty, ale wifinu len obcas.

Co by ste mi poradili? Kludne aj nejaku inu moznost...

Dakujem
    • Re: vypinanie wifi inac ako cez webrozhranie 02.11.2009 | 21:54
      Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
      Sice som z wi-fi maturoval ale toto fakt netusim. Kedy ta wifina bola ako karta v PC alebo na notebooku tak by sa to nejako dalo ale cez webove rozhranie netušim.
      http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: vypinanie wifi inac ako cez webrozhranie 02.11.2009 | 22:29
      Jozef O   Návštevník
      Niektore routre maju moznost vzdialeneho ovladania cez ssh alebo telnet.
    • Re: vypinanie wifi inac ako cez webrozhranie 02.11.2009 | 23:11
      WlaSaTy   Návštevník
      Myslis taketo tlacidlo? Asi nie, je drahsie ako cena zakladneho routra. Niektore routre maju moznost prihlasit sa cez telnet kde sa toto da urobit dajakym prikazom a tym padom aj nahodit na ikonku hoci aj cez netcat. Niektore routre toto ziskaju cez ssh po nahodeni alternativneho firmware a pri niekorych sa toto bude dat cez post formular. Ale ten vypinac bude fungovat vzdy.

      Mimochodom, existuju aj profesionalne riesenia v ktorych navolis ktory klient sa kedy moze pripojit a s akym pasmom.
    • Re: vypinanie wifi inac ako cez webrozhranie 02.11.2009 | 23:51
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Ja som si na ovládanie routru kedysi urobil skript v Gambasy (pre môj účel mal výhody), ale pre teba by elegantnejšie to išlo cez PHP, teraz na takéto veci nemám čas, ale pointa je v tom že sa prihlásiš cez webové rozhranie pozrieš si action vo formulároch kade sa preklikávaš k vypnutiu wifi a to naskriptuješ to v PHP, za hodinku to máš zbúchané, ale chce to vedieť PHP, pohľadaj kámoša.
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org