problem s panelom v ubuntu 9.10

Sekcia: Aplikácie & Desktop 05.11.2009 | 10:39
Jannciko   Návštevník
Dobrý deň prajem.
O problémoch 9.10-ky som si už prečítal dosť ale ten svoj som tu ešte nenašiel. Som linux nováčikom a mám ho zhruba mesiac tak prosím strpenie so mnou. Začal som 9.04 ktorá bežala bez problémov ale dáko sa mi ju podarilo zrušiť. Keďže som sa dozvedel že vyjde nová verzia počkal som týždeň a už ju mám ale... Pri štarte sysému mi väčšinou nenabehne panel bez ktorého som stratený. Reštart pomáha niekedy na 4 a viac pokusov, niekedy panel nabehne hneď, inokedy nabehne len menu na ľavo bez hodín a signalizácií ale použiť sa aj tak nedá. Keď dám vypnúť alebo reštartovať vyhodí hlášku že panel nie je načítaný ale ani po dlhšom čase sa nič nedeje. Neviem čo s tým už uvažujemkrajné riešenie že ho pošlem kade ľahšie a dám si späť 9.04.
Ďakujem za radu
    • Re: problem s panelom v ubuntu 9.10 05.11.2009 | 13:55
      Avatar Milan Dvorský debian,mint kde,android  Administrátor
      mas KDE 4 alebo Gnome? alebo XFCE?
      • Re: problem s panelom v ubuntu 9.10 05.11.2009 | 14:15
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Kedze pise, ze ma Ubuntu (a nie Kubuntu alebo Xubuntu), tak predpokladam, ze ma Gnome.
        No ... mne panel tiez raz zmizol a to pri zmene rozlisenia, ale to bude asi iny problem.
        Odporucam to este raz cele preinstalovat, mozno sa tam len nieco pri instalaci podrbkalo.
        Alebo menej bolestne riesenie: vytvor si noveho uzivatela a prihlas sa nim, mozno je len profil dosahany
        http://www.itkids.sk/
        • Re: problem s panelom v ubuntu 9.10 05.11.2009 | 15:14
          jannicko   Návštevník
          je to Gnme. No vyskúšam a dám vediet.
          Zatiaľ vďaka.
    • Re: problem s panelom v ubuntu 9.10 06.11.2009 | 16:22
      jannicko   Návštevník
      Baky ďakujem za radu.
      Vytvoril som daľšieho užívateľa a panel prestal robiť problemy. Bez ohľadu na to koho prihlásim tak funguje bez problémov aj pri prechode z win.
      Ešte raz vďaka
      • Re: problem s panelom v ubuntu 9.10 06.11.2009 | 17:15
        Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
        Neni zac ;-)
        http://www.itkids.sk/