ziadny xorg ubuntu 9.10 Intel GM965

Sekcia: Aplikácie & Desktop 09.11.2009 | 23:58
Avatar Miro Archlinux  Používateľ
Mam mensi problem z ubuntu 9.10 vsetko funguje krasne aj cube ide bez mrznudia glxgears hlasi framy pri malickom okne

1584 frames in 5.0 seconds
1592 frames in 5.0 seconds

pri celoobrazovkovom a takties pri vzdialenej cube

578 frames in 5.0 seconds
358 frames in 5.0 seconds
343 frames in 5.0 seconds

cize framy mam este lepsie ako na 9.04 no hacik spociva v tom ze ak spustim viac veci system zacne tuhnut surovo mys zacne mrznut priklad flash player chrome virtualbox par geditov terminalov a akonahle este zacnem prehliatat k tomu particie no system tuhne a surovo musim vypnut nieco chcel som ze upravim xorg no tu spociva kamen urazu xorg tam nieje :D skusal som uz ako

sudo Xorg -configure

on vyhlasi iba tolko

miro@Ubuntu:~$ sudo Xorg -configure

Fatal server error:
Server is already active for display 0
If this server is no longer running, remove /tmp/.X0-lock
and start again.


Please consult the The X.Org Foundation support
at http://wiki.x.org
for help.

ddxSigGiveUp: Closing log

z toho mi je jasne ze nemam xorg ale ako ho nahodit :D skusal som aj

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

to prejde bez zmeny ale xorg tam nemam nakopcil som aj z 9.04 xorg.conf pretoze 9.04 som si este nechal no nic stale to iste akoze dost ma to stve nove ubuntu sa mi dost paci a klape tam vsetko len ta grafika :D idem este skusit v zachrannom mode skusit opravit x11 ale nedavam tomu velku nadej nepoznate niekto nieco ? nasiel som v google vela veci no hacik je v tom ze vsade boli iba tieto prikazy alebo ja som zle cital .... za pomoc Dakujem....Este chcem dodat ovldace xserver-xorg-video-intel-dbg nahodene mam restart systemu uz pekne vela krat :D no stale to nejde ....
    • Re: ziadny xorg ubuntu 9.10 Intel GM965 10.11.2009 | 10:01
      Avatar Miro Archlinux  Používateľ
      Prca je ze v danom zachrannom mode nieje ani moznost opravy X11 cos ma dost zaskocilo maximalne uprava balikov oprava grub a atd ale oprava X11 nikde nieje....
      • Re: ziadny xorg ubuntu 9.10 Intel GM965 10.11.2009 | 10:37
        Avatar borg Fedora  Administrátor
        lebo xorg.conf sa vytvara autodekciou dynamicky pocas startu, ale stale si mozes vytvorit vlastny xorg.conf.
        • Re: ziadny xorg ubuntu 9.10 Intel GM965 10.11.2009 | 18:11
          Avatar Miro Archlinux  Používateľ
          a ako ho dokazem sam vytvorit ? lebo to je nenormalne ako ten system tuhne bez tych ovladacov najradsej by som tam hodil uxa ako v 9.04 ale tak aj ked som tam ten xorg nakopcil tak nesiel nevies mi poradit ako sa to da zmenit aby bol stabilny ?
    • Re: ziadny xorg ubuntu 9.10 Intel GM965 10.11.2009 | 18:33
      Avatar Baky Linux Mint 20 a Deepin 20  Používateľ
      Zrejme vinou zleho prekladu si si prelozil, ze xorg nemas, ale prave naopak, mas ho a prave ti bezi a kedze bezi, nemoze vytvarat xorg.conf, ten mozes vytvorit iba v zachrannom mode (ked nebezi xorg).
      V kazdom pripade Intel ovladace asi za to nemozu, takze asi ides na to zlou cestou. Skus napisat presne aku mas konfiguraciu pocitaca.
      http://www.itkids.sk/
      • Re: ziadny xorg ubuntu 9.10 Intel GM965 10.11.2009 | 23:34
        Avatar Miro Archlinux  Používateľ
        no vies mal som ten isty problem v ubuntu 9.04 tam pomohli UXA ovladace pre VGA ale mozno fakt idem nato zlou cestou takze mam

        CPU:Intel Pentium dual core 1.86Mhz na jedno jadro
        Ram:2Gb
        VGA:Intel HM965 256Mb
        Wifi:Atheros AR5001
        Lan:Ethereal RTL8139
        HDD:320Gb

        je to notebook Asus X51L

        a ano prave som si spomenul odkedy som presiel na new distro mam problem nedokazem vypalit DVD surovo kazde jedno padne pri zapise neakej stopy nepametam teraz jeden kamos mi vravel ze mam chybu Firmweru ze on to ties mal no bohuzial zatial som sa tomu nevenoval moze to byt tymto ? alebo ako ho updaitnut mam LG-DVD-RAM mechaniku