Ako "natvrdo" vymazať CD-RW

Sekcia: Ostatné 10.11.2009 | 00:02
Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
Zdravim. Jedno CD-RW mi akosi zblblo au z ho neberie ako prepisovacie a nechce mi ho zmazat. Da sa nejako natvrdo vymazat?
http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
    • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 10.11.2009 | 10:57
      Dragon   Návštevník
      Ako vsetko na tomto svete ani CD-RW nevydrzia na veky. Kazde prepisovatelne CD (alebo aj DVD) ma iste obmedzenie v mnozstve prepisov (mazani). Povedzme, ze CD-RW mozme prepisat 500x. Po tychto 500 premazaniach uz CD-RW nebude mozne prepisat ani zmazat. Prosto a jednoducho - nosic odisiel do elektronickeho neba, kam chodia vsetky elektronicke zariadenia a nosice.
      Problem mozes vyriesit naslledovnym sposobom:
      1. Zajdes do najblizsieho obchodu s PC.
      2. Kupis si nove CD-RW.
      • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 10.11.2009 | 13:10
        Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
        3. tešíš sa, ako si vybabral so systémom :-D

        ale áno, je to presne tak. uvádza sa okolo 1000 zapisovacích cyklov, teda 500 zápisov a 500 zmazaní (týka sa najmä alokačnej tabuľky, tá sa maže aj pri tzv. rýchlom mazaní).

        médium stojí pod 1 €
        • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 10.11.2009 | 14:41
          Avatar Miloš Linux Mint, Ubuntu studio  Používateľ
          Kupim teda nove a bude klud. Ale isto nie Verbatim-ku. Z tymi mam problemy uz dlho. najprv moja LG mechanika ich odmietala uplne brat, proste akoby tam ani nebolo. Prepalil som na nej 7 novych firmwarov a uz ich berie. Ale aj tak to nieje bohvieco. Kupim cosi ine a bude klud :D
          http://necyklopedia.wikia.com/wiki/Linux
          • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 10.11.2009 | 14:55
            Dragon   Návštevník
            Kedysi za starsich cias, ked DVD boli este len v plienkach a napalovacku nemal kazdy (o DVD napalovackach nehovoriac), som si (vtedy za tazke) prachy kupil DVD napalovacku LG. Sluzila velmi dlho, a pokial viem sluzi az dodnes, pricom som nikdy nemal problem s akymkolvek mediom.
        • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 10.11.2009 | 14:52
          Dragon   Návštevník
          No s tym 1000 krat to moze byt prehnane - podla mna to dost zavisi od kvality vyrobku (teda aj znacky). Kamarat raz mal doma nejake uzasne TESCO CD-RW a tie mu odisli po par prepisoch (slovom par rozumej akekolvek prirodzene cislo v rozmedzi od 1 po 5).
          • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 10.11.2009 | 21:25
            Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
            ja som myslel, že sa bavíme o normálnych médiách, napr. od mitsubishi chemicals (napr. verbatim), taiyo yuden a podobne
            • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 11.11.2009 | 12:38
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              A mi všetci sme si mysleli že o pekných kvalitných a lacných výrobkoch made in China :-)
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Ako "natvrdo" vymazať CD-RW 11.11.2009 | 23:18
                WlaSaTy   Návštevník
                A ktore vyrobky nemaju logo China Export?