Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10

Sekcia: Ostatné 10.11.2009 | 12:23
Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
Ahojte.

Ďalšia z polemík ohľadom prospešnosti upgrade z Ubuntu 9.04 na 9.10, prináša niektoré informácie o problematických oblastiach v novom U 9.10.

http://mathaba.net/news/?x=622051
G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 12:34
      Dragon   Návštevník
      Hmm... Podla mna su v tom clanku vytknute Koale skor len drobnosti, podla mojho nazoru sa nejedna o nic zavazne.
      • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 12:58
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Ani ja nie som prívržencom radikálnych súdov o kvalite U 9.10 (a nových distier všeobecne).

        Ale jedná sa hlavne o ten prehľadný informatívny zoznam problémov pre U 9.10, ktoré článok prináša, ktoré podľa autora nie sú problému pre U 9.04..... a o ktorých nepochybujem, že sa čoskoro napravia.
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
        • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 15:00
          Dragon   Návštevník
          Autor tam ale uvadza aj dost subjektivne veci - napriklad mne, ako zastancovi hesla "v jednoduchosti je krasa", sa logo Ubuntu na ciernom podklade celkom paci.
          • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 16:28
            Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
            Bohužiaľ Ubuntu logo nepoznám a U nepoužívam.
            :-)
            G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
            • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 17:24
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              ak nepoznas logo najrozsirenejsej linuxovej distribucie (a ak nie najrozsirenejsiej, tak jednej z najrozsirenejsich urcite), tak ako mozes robit administratora linuxovej stranky?
              • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 20:15
                Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
                Milý Stano.

                Asi tak, že Ubuntu logo nepoznám a U nepoužívam.
                :-)
                G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
              • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 20:16
                WlaSaTy   Návštevník
                Odpoved je jednoducha: Lavou zadnou.

                Keby bolo greenie zalozene na ReactOS, tak by si sa tiez pozastavoval nad tym ci s nim maju administratori osobne skusenosti?
    • Re: Informácie 10.11.2009 | 21:44
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      ahojte, všetci.

      Aby som to uviedol všetko na pravú mieru a prečo som začal tento thread ?
      Nuž ja nie som odporcom Ubuntu a ani žiadneho ďalšieho GNU/Linuxu, píšem sem iba preto, lebo som presvedčený o tom, že niekomu tieto rozšírené informácie pomôžu ( to je aj zmysel toho, prečo a ako prispievam do Správičiek). Niektorí "citlivý" jedinci reagujú tak ako reagujú, všetko znevažujú a keď im nebodaj "zapasuje" slovná "equilibristika" tak už cítia, že búrajú tento fakerský svet, príkladov tu nezaujatý navštevník linuxos.sk nájde veľa. Nie som politický akokoľvek a už vôbec nie rasista, iba som mestský človek, so svojím názorom o sedlači a podobnému "hmyzu".
      Som presvedčený o tom, že tento sajt je tak trochu výnimočný na slovenské pomery a zaslúži si množstvo informovanosti.
      Toť vsjo.
      :-)
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
      • Re: Informácie 11.11.2009 | 02:01
        Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
        jedna kravina za druhou. uz ten uvod, ze nie si proti ziadnemu distru. je to naopak, si uplne netolerantny a agresivny, mas obrovsku radost z ponizovania ostatnych. vid aj tento tvoj komentar co pises o "sedlaci". keby som bol z dediny, tak by ma pekne stvalo ze rozmaznane decko ma nazyva hmyzom.

        snazis sa byt vtipny, no nejde Ti to.
        • Re: Informácie 11.11.2009 | 10:57
          Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
          Iste, iste ....

          ukľudni sa, a nevyvolávaj ďalšie diskusné vlákna a vlákna a vlákna a vlákna ....
          G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."
    • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 10.11.2009 | 23:30
      klasik   Návštevník
      ubuntu 9.10 nepouzitelne: http://www.abclinuxu.cz/poradna/linux/show/282870
      • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 11.11.2009 | 01:14
        l_barbarossa   Návštevník
        nerad to pisem, ale ... zabudni (zacas) na linux. ulavi sa tebe aj ostatnym
      • Re: Ďalšia polemika ohľadom nutnosti upgrade Ubuntu 9.04 na 9.10 11.11.2009 | 11:16
        Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
        Vôbec ma (a nikoho normálneho) neteší, že distribúcia Ubuntu, ktorá je v povedomí ľudí po celom svete spájaná so slovom Linux má (dočasný) problém. Podľa ohlasov odborníkov, (lebo ja nemám U), ale U 9.10 prináša množstvo noviniek (je prelomová) a všetky tieto novinky vyžadujú spústu testerov, omnoho viac ako nažhavených užívateľov.

        A l_barbarossa to vyjadril najlepšie tuna takto:
        "skor si myslim, ze v userfriendly distribuciach je tento problem:
        prilis malo kvalifikovanych testerov a prispievatelov voci obrovskej mase (veccne nespokojnych) win style uzivatelov. "

        Treba byť solidárny a trpezlivý a najlepšie sa do budúcnosti zapojiť do testovania U, množstvo ľudí tunaky Ti poradí, ako jednoducho na to.
        :-)
        G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."