GRUB2 v Ubuntu 9.10

Sekcia: Konfigurácia 11.11.2009 | 02:48
Patto   Návštevník
Zdravim,

Prednedavnom som nahodil nove Ubuntu 9.10. Vsetko mi fachci v pohodke zatial ... nestazujem sa ... akurat mam jeden dost zavazny problem a to, ze neviem nastavit novy GRUB2 podla svojich predstav. Cital som mnoho clankov na nete a pochopil som, ze sa to nastavuje uz odlisne, ze existuju skripty, ktore vytvaraju subor /boot/grub/grub.cfg, ktory netreba prepisovat. Chem si nastavit defaultny vyber OS na Win7, ale nedari sa mi to ... podla navodov na nete sa to ma nastavit v subore: /etc/default/grub ... a tam je premenna DEFAULT, ktoru som nastavil na inu hodnotu ako 0. Potom som dal prikaz "sudo update-grub" restartoval som ale nevidel som ziadnu zmenu. Stale bola default hodnota 0, aj ked v subore /etc/default/grub bola nastavena ina. Taktiez som skusal zmenit aj default time a neprejavila sa ziadna zmena. Po kazdej zmene som daval prikaz na updatovanie ... skusal som nastavovat tak aj tak, ale pri restarte a sputeni GRUBU sa neprejavila ziadna zmena. Nevie niekto pomoct???

Diki
    • Re: GRUB2 v Ubuntu 9.10 11.11.2009 | 10:18
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      GRUB-DEFAULT v /etc/default/grub nastav na poradie, v akom mas v zozname uvedeny Win7 (nezabudni, ze cislovanie zacina od 0, takze ak je napr. na tretej pozicii, hodnta bude 2). Potom staci uz len "sudo update-grub".
      • Re: GRUB2 v Ubuntu 9.10 11.11.2009 | 18:22
        Patto   Návštevník
        hmm akoze diki za radu, ale presne toto som sparvil ... neviem, ci si necital poriadne moj post ... ze som nastavil GRUB_DEFAULT na inu hodnotu, ale ziadna zmena nenastala ... aj ked som dal sudo update-grub
    • Re: GRUB2 v Ubuntu 9.10 11.11.2009 | 10:20
      Avatar dusan Arch Linux + Openbox  Používateľ
      Odporucam pozriet aj tuto stranku: Grub2 Basics.