Jadro 2.6 pre SuSE 9.0....

Sekcia: Ostatné 15.08.2005 | 15:10
Avatar dobinko Slackware 10.2, Ubuntu 5.10, G  Používateľ
Príjemný den prajem. Rád by som ziskal akusi pomoc na môj problem....začínajúci. Mám Mandrivu LE 2005, a rád by som prešiel (ja viem, že je stará) na SUSE 9.0, ktorú som mal. Bohužial nenašiel sa nik kto by mi ju spiekol na CD a objednávať....to nie....na to peniažky niesu. Pre dobro svojho Hardwaru by som rád jadro 2.6 (SuSE 9.0 obsahuje 2.4). Nemám extra skúsenosti s kompiláciou jadra, a vlastne ked sa mi to raz podarilo, teda make bzImage, tak moduly(?dufam že sa to tak volá) po príkaze make modules(myslím) mi to akosi vraj skompilovalo, no po reštarte sa mi SuSE spustil bez tej milej príjemnej obrazovky (lilo, teda čakal som asi 3minuty kym sa spustil, inak som videl čiernu obrazovku. No ale zapol sa. Ale Hardware absolutne nefungoval, teda fungoval, ale zvuk a sieťovka, nie. Teda otázka je či si nejak nemôžem preniesť z Mandrivy preniesť Jadro a moduly, do Nainštalovaného susu(nainštalujem suse, hodím tam jadro z Mandrivy a moduly taktiež. Budem vdačny za každú radu, a odpoved tykajucu sa mojho problemu.... Dakujem.
    • Re: Jadro 2.6 pre SuSE 9.0.... 15.08.2005 | 15:10
      Avatar Ondrej Hučko Kubuntu  Používateľ
      Keď som mal SUSE. tak som bez problémov nainštaloval jadro zo SUSE 9.2 do môjho SUSE 9.1 a fungovalo to bez problémov. Čiže ja by som vám odporúčal normálne stiahnuť a nainštalovať RPM balík jadra zo SUSE 9.3. - kernel pre SUSE 9.3 - kernel source