OpenSUSE 11.2 instalacia balickov

Sekcia: Aplikácie & Desktop 13.11.2009 | 16:03
tomo   Návštevník
caute mam taky mensi problem ako nainstalovat balicky. ked si otvorim software manager-yast tak tam sa da lahko nainstalovat a vyhladat soft ktory chcem avsak ja tam mam uz daky soft na instalaciu vybrany a neviem ako sa to mohlo vybrat. je to nieco okolo 1,3 GB. je tam napr flash, alacarte atd... ako sa to da zrusit? dikes
    • Re: OpenSUSE 11.2 instalacia balickov 13.11.2009 | 17:40
      Avatar Tommy Angelo   Používateľ
      tie veci ktore tam uz mas nainstalovane, tak su asi uz predinstalovane aby hned po nainstalovani linuxu si clovek nemusel nic instalovat dalsie, ale mohol uz plnohodnotne zacat pracovat na nom :-)

      porovnaj si to s takym windowsom. Nainstalujes wintendo, a nejde Ti ani holy kkt. Musis doinstalovat javu, flash, ...

      ak chces odinstalovat uz existujuce baliky, tak klikni pravym tlacitkom na ten balik, ktory chces odinstalovat, a vyber odinstalovat :-) jednoduchsie to ani nemoze byt.
      • Re: OpenSUSE 11.2 instalacia balickov 13.11.2009 | 18:06
        tomo   Návštevník
        uz som zistil co to je. su to odporucane balicky. no niekedy aj jednoduchy system dokaze prekvapit :)
        • Re: OpenSUSE 11.2 instalacia balickov 13.11.2009 | 18:17
          jano   Návštevník
          a ešte jedna otázka - svieti mi webkamera na tom NB, ale s čím v suse ovládať toto zariadenie?
          • Re: OpenSUSE 11.2 instalacia balickov 13.11.2009 | 18:26
            Avatar ra100 SuSE  Používateľ
            napriklad pomocu programu Cheese
            • Re: OpenSUSE 11.2 instalacia balickov 13.11.2009 | 19:25
              jano   Návštevník
              diky