Arch a softwerove mixovanie

Sekcia: Aplikácie & Desktop 19.11.2009 | 16:28
Arch a softwerove mixovanie   Návštevník
Dobry den!
Skusam uz dlhsie rozchodit na Archu pod fluxom softwerove mixovanie pre zvukovu kartu aby sa dali prehravat naraz viac ako jeden zvuk...postupoval som podla navodu na arch wiki ale nedari sa mi.

Mohol by mi niekto s tym pomoct?
Dakujem za spolupracu
    • Re: Arch a softwerove mixovanie 21.11.2009 | 18:04
      Pavol Klačanský   Návštevník
      Ahoj, ak chceš alsu tak skús dmix alebo pulseaudio, najlepšie je asi OSSv4 (musíš mať podporovanú kartu)
      • Re: Arch a softwerove mixovanie 22.11.2009 | 19:27
        tepo   Návštevník
        tu alsu namojveru rozbehat neviem...co je ale skoda lebo od istej verzie obsahouje toto mixovanie instalacka implicitne,ale neviem ju skompilovat...asi nemam nainstalovane secko potrebne pre kompilaciu,a to som nainstaloval uz pozehnane...

        nahodil som teda oss..to sa nainstalovalo vpohode ,po reboote ale xmms nefunguje ked nastavim vystup na oss,ide iba alsa vystup,comu teda nerozumiem...

        vynechal som neco,treba naco este spravit?
        v poli deamonov (rc.conf)som spravil: ...!alsa oss...
        • Re: Arch a softwerove mixovanie 23.11.2009 | 13:45
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          ALSA sa nemusi kompilovat pokial viem. Staci pacman -Sy alsa-lib alsa-utils alsa-oss Inac ked si pozries arch wiki o alse tak 80% stranky zabera troubleshooting, co je dost nanic.
          • Re: Arch a softwerove mixovanie 23.11.2009 | 14:50
            greengold   Návštevník
            ano ale v repozitaroch neni verzia ktora implicitne obsahuje toto softvarove mixovanie... je to implementovane od verzie 1.0.9 RC2
            ja osobne nebazirujem na tom ze to musi byt alza,ale ako hovorim,chcel som zabit 2 muchy jednou ranou.

            Podla odporucania som nainstaloval OSS,instalacia prebehla uspesne ale softvarove mixovanie nefunguje.Nemam informaciu o tom ze oss toto dokaze implicitne ako spominana verzia alsa ovladacov. Maju teda OSS drivery tuto funkciu obsahovat?
            podarilo sa nekomu skompilovat alsu 1.0.9rc2 alebo viac?
            • Re: Arch a softwerove mixovanie 23.11.2009 | 15:30
              greengold   Návštevník
              este prilozim vycuc z chyboweho vystupu kompilacie alsy...
              predtym prebehlo,samozrejme, ./configure
            • Re: Arch a softwerove mixovanie 23.11.2009 | 16:57
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              zaujimalo by ma aky je zruba rozdiel medzi tym implicitnym softvarovym mixovanim a tym ktory je normalne v linuxe. Pokial si pamatam tak sa dali/daju hrat zvuky z dvoch roznych programov. Takze o co je tato nova RC2 verzia ina?
            • Re: Arch a softwerove mixovanie 23.11.2009 | 18:28
              Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
              ja mam v archu verziu 1.0.21. verzia 1.0.9 je pekne stara.
              archwiki: http://wiki.archlinux.org/index.php/Allow_multiple_programs_to_play_sound_at_once#dmix_-_Alsa.27s_software_mixing_system.
    • Re: Arch a softwerove mixovanie 23.11.2009 | 13:42
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      Mam uplne rovnaky problem. Toto je jedina vec co mi pod archom nejde od 06.2008. Zopar vecerov uz na to padlo a stale nic. ALSA, PulseAudio, OSS.

      • Re: Arch a softwerove mixovanie 25.11.2009 | 10:53
        greengold   Návštevník
        ak teda hovorite ze alsa 1.0.21 je novsi ano 1.0.9 RC2 ,obsahuje toto softvarove imxovanie? ..a funguje vam? ..teda lebo mne nie...
        poradite mi ako zistit ake ovladace mam vlastne aktivne,ake vsetky nainstalovane? ..aby som mohol odstranit co sa sa a zacat znovu... :(
        diky
        • Re: Arch a softwerove mixovanie 25.11.2009 | 16:48
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          nepozeral som aku mam v archi nainstalovanu verziu, nebolo casu. Ale robim pravidelne aktualizacie takze by to mala byt najnovsia, ak je 1.0.21 tak mam potom tu verziu. Netusim ci ma to softwarove mixovanie. Ako som pisal, tiez mi nejde prehravat zvuky z dvoch programov naraz. Trapim sa s tym uz nejaku dobu a uz ma to prestava bavit.

          Netusim co to soft. mixovanie je a naco to ma byt dobre. Pokial to je to ze ti bude hrat zvuky z viacerych programov, tak to islo uz aj na starsich verziach len si musel skusat viacere kombinacie. Tusim to tu uz bolo napisane, skus sa pozriet na: Allow multiple programs to play sound at once
          • Re: Arch a softwerove mixovanie 25.11.2009 | 16:54
            Avatar greengold Archlinux  Používateľ
            ale boze...
            ano je to na to aby si vedel prehrat viacero zvukov naraz
            a odkial bereis ze 1.0.21 je najnovsia?! ...predsa ked si pozres download mirrorlist na ovladace alsy ,vidis ze 1.0.9RCx su az na konci,sudim preto ze tie su najnovsie a este asi nesu v repozitaroch ..RCcka..

            hento z tej stranky viem uz pomaly naspamat :D ...ake kombinacie,coho myslis? ...skus skompilovat ten 1.0.9RC2 ovladac,ak ti to prejde,hovoria ze by to malo slapat...no mne neprejde,hodil som sem aj vystup chyboveho deskriptoru kompilacie
            • Re: Arch a softwerove mixovanie 25.11.2009 | 16:57
              Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
              A vsimol si si aj to, ze 1.0.9 je na tom FTP od roku 2005?
              • Re: Arch a softwerove mixovanie 25.11.2009 | 16:59
                Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
                Najnovsiu verziu tam vidim 1.0.21 a ta tam bola pridana 31.8.2009
            • Re: Arch a softwerove mixovanie 25.11.2009 | 17:26
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              ved si pomocou pacmana nainstaluj alsu a pozri si aka to je verzia. Podla toho co pises je asi ten soft. mix. zahrnuty az od verzie 1.0.9RCx. To je iba domienka
              • Re: Arch a softwerove mixovanie 26.11.2009 | 16:58
                Avatar greengold Archlinux  Používateľ
                chlapci moji,rozchodil som to..dufam ze to pojde aj po restarte :D

                spravil som toto...

                -reinstalacia alsa-y z repozitarov
                -z /etc som .asoundrc vymazal
                -v ~ vytvorime .asoundrc a vlozime >
                # cat ~/.asoundrc
                pcm.dsp0 {
                type plug
                slave.pcm "dmix"
                }
                # mixer0 can stay unchanged, because
                # it isn't used anyway, I guess ;)
                ctl.mixer0 {
                type hw
                card 0
                }

                -do pola deamonov pridame .. alsa !snd-pcm-oss ..

                hadam to je vsetko,ak bude treba napiste a pridam obsah coho budete chcet
                ..otestujte to ,som zvedavy si to pojde aj nekomu inemu!