Fedora12 a ovládače grafiky NVidia

Sekcia: Hardware a Drivery 21.11.2009 | 21:14
jano   Návštevník
Zdravím,

Chip nvidia 8500GT

neviem si pomôcť - už skúšam čo sa dá, aj repo "testing", ale ten nouveau driver - no neviem, ale prial by som tvorcom si vyskúšať čo je to za chujovinu a to doslovne - prvýkrát nadávam a to preto, lebo som niekam postúpil a ako root som dostal permission denied !
Nechápem dôvod prečo to sem nacpali, radšej mali počkať s vydaním distra
    • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 00:48
      Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
      Skús si prečítať tú otázku po sebe, že by si si chcel sám sebe poradiť :-)
      Napíš akú máš mašinu a pri čom si dostal permission denied?
      Aká verzia driveru? Aký je vlastne problém? Hoď sem:
      lsmod | grep nvidia
      dmesg | grep nvidia
      Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
      • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 09:29
        jano   Návštevník
        Core2duo 2,4GHz
        MB asus P5KPL
        NVidia 8500GT
        4GB RAM DDR2
        Fedora12

        Odstrániť by som rád nouveau driver pre grafickú kartu
        Najprv ( presnejšie - rád by som) odstránim nouveau driver, potom inštalujem iné ovládače (190.42)
        A keď chcem dať nouveau driver pre nvidiu na blacklist, tak dostanem hlášku permission denied
        a vysledok je reinstalacia systemu

        dám aj výpisy len musím k tomu stroju
        • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 09:59
          jano   Návštevník
          ani na jeden výpis nedostanem nič
          • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 10:41
            jano   Návštevník
            Postup :
            yum --enablerepo=rp*g install kmod-nvidia-PAE xorg-x11-drv-nvidia-libs.i686 xorg-x11-drv-nvidia-libs.x86_64
            /pre pae jadro/
            su -
            sed -i '/kernel/s|$| nouveau.modeset=0|' /boot/grub/grub.conf
            alebo
            su -
            sed -i '/kernel/s|$| vmalloc=256m|' /boot/grub/grub.conf /pre pae

            su
            setsebool -P allow_execstack on

            po restarte neskutocne vela chyb
            • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 16:14
              Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
              Skús pozrieť tu.
              Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
              • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 16:28
                jano   Návštevník
                Bohužial tieto "topic" neriešia ako na ten nouveau, rsp vymeniť ho za normálny funkčný ovládač,

                doslovne by som to povedal takto: "i need to kill nouveau"
                Ono je toho viac na nete, ale ked ich pozriem, tak rychlo zistim ze to asi tak nebude - co mi vsak neda pokoj a tak vyskusam, avsak skoncim v horsom pripade u reinstalacie
                Mimochodom zaujimala by ma este jedna vec - po formate by nic nemalo ostat vo formatovanej casti, ale ked po opatovnej novej instalacii mi da, ze tento uzivatel uz existuje.......
                • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 16:42
                  Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                  Keď som hľadal info ohľadne tvojej grafiky, tak som na nete našiel niekoľko nezodpovedaných otázok aj na officiálnom fedoráckom fóre, zrejme ide o chyby, ktoré ešte neodstránili, hlavne ma zaráža permission denied pri rootovi, neviem čo s tým :(
                  Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                  • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 19:06
                    jano   Návštevník
                    teraz som zase skusal a som v textovom rezime, ale akonahle sa pokusim o dalsi krok - permission denied - na toto nemam

                    musim reinstalovat a rozmyslam na ake distro, pretoze zajtra zacina tyzden a musim robit

                    inak dik.
                    • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 22.11.2009 | 20:40
                      jano   Návštevník
                      bingo !!

                      ono to chodí, už tam nie je nouveau - ak to bude niekto potrebovať, nech sa ozve
                      teraz potrebujem zistiť, prečo spustenie compiz zlyhalo,
                      • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 23.11.2009 | 10:19
                        Avatar bedňa LegacyIce-antiX  Administrátor
                        A čo to permission denied? Opíš čo to spôsobovalo.
                        Táto správa neobsahuje vírus, pretože nepoužívam MS Windows. http://kernelultras.org
                        • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 23.11.2009 | 16:51
                          jano   Návštevník
                          nouveau driver neslo odstranit - to bol problem,
                          potom to ignorovalo modeset=0, musel som pouzit vmalloc=256m - to bezi

                          na nete som nasiel co urobit ak "nouveau refuse die" a už to nebolo permission denied

                          inak to je hodne neprijemny postup - niekto urcite vymysli lepsi -
                          stale este nejde compiz, ale tam uz poznam chybu, chce to cas, ktory teraz nemam

                          ale podarilo sa a rad pomozem, ak mozem

                          prilozim aj linky ktore som pouzil
                          • Re: Fedora12 a ovládače grafiky NVidia 11.12.2009 | 20:36
                            Avatar Pali   Používateľ
                            mam pocit ze ak je aktivny modul nouveau v kerneli automaticky je nacitany aj nouveau framebuffer. Ak ak nejaky modul pouziva framebuffer neda sa odstranit z kernelu. Najprv treba deaktivovat framebuffer a potom by uz vseko malo ist odstranit bez problemov.

                            Framebuffer sa da deaktivovat (pod rootom):
                            echo 0 > /sys/devices/virtual/vtconsole/vtcon1/bind

                            A potom sa da odnacitat kernel modul nouveau bez problemov:
                            rmmod nouveau

                            Je tu este jedna vec. Ak sa deaktivuje framebuffer mam pocit, ze sa nebude dat pouzivat dalej textovy rezim bez vbetool.