ARCH a firefox

Sekcia: Aplikácie & Desktop 23.11.2009 | 00:50
Avatar greengold Archlinux  Používateľ
pani chcem sa opytat tych ktori pouzivaju arch s fluxom ci sa im zobrazuje na facebooku aplet chatovania s pripojenymi ludmi...lebo mne sa nezobrazuje a ani ma to neindikuje pre ostatnych ako online.Flash mam a funguje dobre.

dik za rady...dufam ze nejake budu
    • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 01:21
      Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
      Nie je problem s flashom - samotna aplikacia nie je flashova, nema to s nim nic spolocne..

      K veci : v archu som mal aj ja velmi vela problemov s firefoxom, a to preto, ze shiretoko nie je firefox, aj ked sa to tvrdi.. Jednoducho firefox ktory mam teraz na fedore 12 je uplne iny ako firefox ktory som mal na archu.. Skus epiphany , to je fajn browser [ gtk based ]
      There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
    • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 01:27
      Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
      Do adresneho riadku napis about:config a vyhladaj si retazec general.useragent.extra.firefox. Shiretoko prepis na Firefox.
      • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 10:07
        Avatar greengold Archlinux  Používateľ
        veru pomohlo to co sa tyka facebooku,dakujem (:
        este stale aj ledna vec nefunguje ,ktora mi vo fedore ide,ale neviem vam ju popisat...jedna sa o materialy CISCO z online akademie...snad ak by to nekto poznal,popisem..
    • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 12:03
      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
      ja som chcel zase pre zmenu vzdy vediet ako zrusit ten prekliaty facebook chat. Akonahle sa pripojim tak mi pise zo 5 ludi a nestiham ani odpisat na maili nieto este na chat.
      BTW. tiez moja skusenost s shiretoko pod archom nieje velmi dobra. Co mi velmi vadi je pomala odozva.
      • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 12:06
        Avatar greengold Archlinux  Používateľ
        nechapem ako je to vlastne mozne ze si nainstalujem firefox ,spustim firefox a mam nejaky shiretoko...to coje?!..ved to si ziadna distribucia nedovoluje..dokonca aj vo windowse ked spustim firefox mam firefox...
        • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 12:45
          Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
          :-) tento bol dobry.

          a este keby si vedel, ze ten zly zly debian si dovolil to premenovat na iceweasel. ba co viac, zmenil aj ikonku. zakerny linux :-)
          • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 13:30
            Avatar greengold Archlinux  Používateľ
            no tak ale preco ?!?!
            a ako mu v tom zabranit ?! ..da sa to shiretoko odinstalovat?
            • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 13:53
              Avatar Dare_devil Debian, OpenSuse  Používateľ
              Shiretoko , Iceweasel .. To je to iste co firefox, ale debian, arch a pod. distribucie ktore chcu ostat absolutne GNU/GPL 2 pokial toho co viem, zobrali kody Firefoxu, prepisali si licenciu a vydavaju to pod inym nazvom. To je vsetko, teda, o nicom inom neviem.. Ale tuto informaciu som v pamati lovil len utrzkovito, moze byt ze nemam pravdu alebo mam ju len ciastocnu..

              A ty si frajer co ma arch.. Musis vediet ako sa daju odinstalovat balicky za pomoci pokemona
              There is no flag large enough to cover the shame of killing innocent people
              • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 15:02
                greengold   Návštevník
                no parameter -R pozna hadam kazdy kto neco instaloval s pacmanom a netreba machra...
                stahol som ale origos firefox zo stranky ,ale ani toto nevyriesilo moj problem
              • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 15:27
                Avatar Peter Kotrčka Fedora  Používateľ
                debian z licencnych dovodov.

                ale ostatne to maju nazvane inak kvoli tomu, ze je to verzia, ktora sa naozaj vola shiretoko.
    • Re: ARCH a firefox 23.11.2009 | 21:36
      Avatar rolec Archlinux, Ubuntu  Používateľ
      no shiretoko je firefox bez brandingu
      tu http://wiki.archlinux.org/index.php/Firefox sa da o tom precitat viac aj ako z tho spravit "skutocny" firefox
      inak doporucujem kompilovat pomocou abs(aj s brandingom viz wiki) znacne to aj zvysi rychlost(subjektivnu aj js benchmark dopadol lepsie(aspon u mna)) a este som nemal nikdy problem so zobrazenim...
      dalej je otazne ci fedora nepridala nejake vlastne patche do svojho firefoxu pre zvysenie kompatibility
      verejny link na tie cisco materialy asi nie je co(ci sa problem nachadza iba u teba alebo aj inde)
      :(){ :|:& };:
      • Re: ARCH a firefox 25.11.2009 | 10:49
        greengold   Návštevník
        skusil som nainstalovat firefox pomocou ABS, isloo to normalne,ale v momente ked som mal podla naavodu na arch wiki nahradzat v PKGBUILD nejake riadky to zlyhalo,lebo vygenerovany subor prave vsetky riadky ktore som mal nahradit neobsahoval.

        stretol sa nekto s necim podobnym?
        • Re: ARCH a firefox 25.11.2009 | 16:43
          Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
          to co pisu na arch wiki o nahradzeni je iba prepisanie ikoniek. Mam pocit ze by ti to malo ist skompilovat aj bez tych zmien.

          Co este mozes skusit je, skontroluj si tie adresare/subory ktore v tom PKGBUILD prepisujes.

          ${startdir}/src/mozilla/browser/app/default.xpm
          ${startdir}/src/mozilla/dist/branding/default.xpm

          ${startdir}/pkg/usr/share/pixmaps/firefox.png
          ${startdir}/pkg/usr/lib/firefox/chrome/icons/default/
          ${startdir}/pkg/usr/lib/firefox/icons/

          moze byt ze tie subory/adresare neexistuju
          • Re: ARCH a firefox 25.11.2009 | 16:58
            Avatar greengold Archlinux  Používateľ
            no ved..su to ikonky,ale nesom si isty ci aj tieto riadky hovoria o ikonkach...

            ${startdir}/src/mozilla/browser/app/default.xpm
            ${startdir}/src/mozilla/dist/branding/default.xpm

            ...lebo,skompiloval som to bez vkladania tych riadkov ,preslo to,nainstaloval som balicek pomocou pacmana,ale co sa nestalo ?! ...po prikaze #firefox sa zas objavil Shiretoko :D:D ....waaa.... a ano,predtym som spravil sudo pacman -R firefox ...
            • Re: ARCH a firefox 25.11.2009 | 17:24
              Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
              neviem ti blizsie poradit, nemam pristup k linuxu az zajtra vecer.
              skus ich otvorit dakym text editorom a pozriet co je v nutri. Evidentne to je cosi o brandingu takze predpokladam ze by to mohlo byt editovatelne.

              Takze si skus balicek odinstalovat a pouzi aj tie *.xpm
              mas ich v tych dresaroch?
            • Re: ARCH a firefox 25.11.2009 | 17:56
              Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
              Navod vo Wiki cez ABS je zastaraly, na fore sa to tiez riesilo a odporuca sa instalovat balicek z AUR, ktory ma official branding zapnute - firefox-branded. Ja by som radsej pouzil balicek z AUR, ktory ma okrem offcial branding aj PGO optimalizaciu - firefox-pgo . Kratky cas som ho pouzival, kym som nepresiel na Chromium.
              • Re: ARCH a firefox 25.11.2009 | 23:38
                Avatar greengold Archlinux  Používateľ
                nooo a bolo by mozne podat vysvetlenie ako ziskat firefox z aur ? (:
                • Re: ARCH a firefox 26.11.2009 | 00:14
                  Avatar Marek Niklíček 1x Gentoo, 5x Arch Linux  Používateľ
                  Edituj ako root subor /etc/pacman.conf:
                  nano /etc/pacman.conf

                  Vloz do neho nasledovne pre i686:
                  [archlinuxfr]
                  ## The french Archlinux communities packages
                  Server = http://repo.archlinux.fr/i686


                  alebo pre x86_64:
                  [archlinuxfr]
                  ## The french Archlinux communities packages
                  Server = http://repo.archlinux.fr/x86_64


                  Potom si cez Pacman ako root nainstaluj program yaourt:
                  pacman -Sy yaourt

                  Po nainstalovani yaourt si mozes repozitar archlinuxfr z pacman.conf vymazat. yaourt vie okrem repozitarov pracovat aj s AUR. Prepinace su rovnake ako pri pacman. Takze firefox-pgo nainstalujes ako pouzivatel tymto prikazom:
                  yaourt -S --noconfirm firefox-pgo
                  • Re: ARCH a firefox 26.11.2009 | 18:34
                    Avatar greengold Archlinux  Používateľ
                    taaak sa mi po nekonecnej kompilacii nainstaloval konecne FireFox ,ale to cisco tam stale nejde,sakra..co ma fedora co arch nie :D:D:D ?
                    sprosta otazka ,co (: ..ale aspon tu jednu vec potrebujem!!!
                    • Re: ARCH a firefox 29.11.2009 | 23:16
                      Avatar greengold Archlinux  Používateľ
                      panoveee,tak som dal KDE 4.3 a vsetko vo firefoxe fachci jako strhane...predtym som bol na fluxe..
                      vyber sa teda zuzuje (:
                    • Re: ARCH a firefox 30.11.2009 | 09:02
                      Avatar hramat Arch + Openbox  Používateľ
                      Takze som tiez zbehol tu pgo kompilaciu a funguje to fajne zatial. Urcite lepsie ako ten zakladny ff balicek.

                      Nerozumiem co riesis s tym ciscom. BTW skompilovany balicek mal do 1Gb, co bolo pred casom dost kritizovane pri kompilovani google chrome. To bol jeden z dovodou preco nieje chrome zahrnuty v zakladnych balickoch.
                      • Re: ARCH a firefox 30.11.2009 | 12:12
                        Avatar greengold Archlinux  Používateľ
                        na chrome kaslem....
                        to cisco sa vo firefoxe rozmakalo ale hovorim az v KDE ..vo fluxe furt nejde...
                        no a riesim s tym to ze,tie materialy to su vlastne stranky s flashom,take interaktivne prostredie v ktorom si na zaciatku vyberes modul,spustis ho,vyskoci dalsie okno s celym modulok kde sa sipkami pohybujes,pustas animacie.....secko je to flashove a flash mi fachci aj pod fluxom ale k tomuto este daco chyba,lebo ked nato kade tade klikam,nereagugje to... pod KDE 4.3 to maka... teda KDE musi pouzivat este neco o com flux nevie...