Problém s videom a braserom

Sekcia: Hardware a Drivery 24.11.2009 | 18:20
ošo   Návštevník
Taký problém: napálil som si z časopiseckého DVD Bol raz jeden život (len 3-6 séria to robí) a zrazu to nejde prehrať nikde, ani v linuxe (rôzne programy) ani v XP (na notebooku a stolnom PC). Nejde kliknúť na položky menu. Jedine keď si to skopčím na .iso tak kliknem na položky menu ale automaticky sa VLC vypne. Prehrať to šlo len na Win 7 KMPlayer. A to som si do linuxu nainštaloval asi všetky kodeky čo boli na ubuntu-wiki a čo si vypýtali jednotlivé programy
Teraz som si napálil Planet Earth, čo my v ubuntu prehrá LEN VLC (aj .iso) ani XP to neprehrá (teda Media Player - "neznáme dvd")

Potom ešte Brasero, veľmi často zlhá napaľovanie a vypíše "neznámu chybu" ani DVD/CD-RW nedokáže napáliť a niekedy ani DVD. Ale to asi nie je jeho chyba, lebo zlyháva aj nero v XP. Akoby to bolo v CD/DVD mechanike. Môže to byť príčina týchto problémov v mechanike??? Alebo Brasero od nejakej aktualizácie začal napaľovať novým "formátom"

To nie je len verziou 9.10, lebo to už všetko začalo zlyhávať v 9.04
    • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 18:32
      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
      co takto mechaniku vycistit?
      • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 18:46
        oso   Návštevník
        Blbá otázka: Ako? Ručne? Potom mi budu DVD prehrávať aj iné prehrávače.

        Dodám to blbne aj keď si napálim ako .iso čerstvo stiahnutý film (planet earth) a ten .iso pripojím, blbne to tak či tak ...

        • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 18:56
          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
          hmmm, tak to moze byt niecim dalsim. inak odkedy su filmy v iso?

          funguje Ti bez problemov prehravanie original filmov?

          cistit sa da vsetkym moznym, napriklad liehom a handrou.

          asi nemusim vraviet ze by sa hodilo mat vsade kodeky. vlc ma vlastne, no ostatne prehravace nie.
          • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:25
            oso   Návštevník
            Film normálne stiahnem a z toho si urobím .iso, pripojím a pozerám alebo z originálu urobím iso ...

            dik, že mi to pripomínaš. originál CD rammstein ani nenačíta, a originál dvd film tiež (taktiež to nenačíta ani na XP -dual boot )

            aké ďalšie kodeky, čo jednotlive prehravače chceli do som nainštaloval + libdvdcss2 a non-free-codecs. Aké ďalšie?
            • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:34
              Dragon   Návštevník
              A k comu je dobre, ked si stiahnes film (ktory je povedzme vo formate .avi (jeden obycajny video subor o velkosti povedzme 700 MB) a spravis z neho ISO? To nema nijaky dopad na to, ci to prehrat pojde alebo nie. A ako si ISO vytvaral?
              • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:45
                oso   Návštevník
                DVD film
                • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:50
                  Dragon   Návštevník
                  Ak spravne chapem, ak sa jednalo o stiahnuty DVD film (a nejednalo sa o ISO obraz DVD) - takisto je IMHO nezmyslene vytvarat ISO obraz z tohto filmu.
                  • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:54
                    oso   Návštevník
                    správne chápeš, mne sa s nim potom lepšie pracuje a doteraz s tým nebol nikdy problém.
                    • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:57
                      Dragon   Návštevník
                      No to ci sa Tebe s tym pracuje lepsie, je len Tvoja vec. Ja som to pokladal za nezmyselne z hladiska schopnosti prehrat ten film (ak nejde prehrat stiahnuty, nepojde ani ako ISO obraz).
                    • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:59
                      Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                      ak si stiahnes film vo formate napriklad avi (alebo aka je koncovka), to prehrat bez problemov ide?
                      • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:06
                        oso   Návštevník
                        také filmy no-probléma
    • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:25
      Dragon   Návštevník
      Zhodou okolnosti mam doma 6 ISO obrazov vytvorenych zo siestich originalnych DVD "Bol raz jeden zivot". Jedna sa o kopie casopisovych vydani, zrejme sa jedna o tie disky, ktore si sa snazil napalit ty. Napalil som si piate DVD na DVD-RW cez aplikaciu Brasero a nemal som problem ho spustit cez VLC Media Player.
      • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:33
        oso   Návštevník
        a mne zase nejde prehrať ani .iso na HDD, ani napálene DVD :-) (ale dávnejšie vytvorené .iso prehrá aj "prehrávač filmov")

        pričom na pripojenom .iso môžem aspoň klikať na menu ale potom sa to vypne :-(
        • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 19:51
          Dragon   Návštevník
          Takze u Teba je situacia takato - mas DVD, vytvoris z neho ISO a to neskor napalis (resp. pripojis). Vysledok nejde prehrat, je tak?
          • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:01
            jano   Návštevník
            Brassero je v gnome, u mňa je tiež značne nestabilný - napr nepodarene vypaluje *.iso ktore som stiahol z netu -/suse, a nie je chyba v iso obrazoch

            Preto ti doporučujem doinštalovať k3b - je to síce pre kde ale som spokojný a týmto chybám sa vyhneš
            • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:03
              Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
              pripajam sa. na napalovanie castejsie pouzivam gnomebaker alebo spominane k3b. brasero je fajn, no od "idealu" ma myslim stale daleko.
            • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:05
              Dragon   Návštevník
              Ja pouzivam Brasero a zatial uspesne. Kedysi som pouzival k3b, ale nepacilo sa mi, ze je robeny pre KDE, akoby "nesadol" do Gnome. Takyto pocit mam s viacerych KDE aplikacii. Celkom sikovna nahrada za Brasero pre Gnome je GnomeBaker.
          • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:04
            oso   Návštevník
            tak.

            staršie veci mi funguju normálne a prehrá ich aj "prehrávač filmov" zatiaľ čo novšie nedokáže.
            • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:07
              Dragon   Návštevník
              Akym sposobom/cez aky program si vytvaral ISO obrazy? Ako ich vytvaras teraz?
              • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:11
                oso   Návštevník
                cez Brasero vypáliť ako .iso a keď kopírujem original do .iso, tiež to robí asi Brasero.

                • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:18
                  Dragon   Návštevník
                  Si si isty, ze ISO obrazy mas vytvorene spravne?
                  • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 20:32
                    oso   Návštevník
                    asi hej. V telke som to prehral, aj Win 7 s KMPlayer u kamoša to prehral (u mňa na XP to nešlo)
                    • Re: Problém s videom a braserom 24.11.2009 | 23:28
                      Dragon   Návštevník
                      Cize logika - mechanika je v poho, kedze ISO obraz z DVD mas vytvoreny spravne, zrejme mechanika aj spravne cita. Ak mas aj ISO subory vytvorene spravne, potom problem bude niekde pri prehravani.
                      • Re: Problém s videom a braserom 25.11.2009 | 02:24
                        oso   Návštevník
                        smola, vskutočnosti to nejda ani na Win 7 a KMPlayer, a VLC tam robí to isté čo mne na Lin :-( sa to nejako posralo.

                        Skusil som napáliť fil čo som stiahol, planet earth (nepreviedol som ho na iso) a tiež to nejde cez "prehrávač filmov"
                        • Re: Problém s videom a braserom 25.11.2009 | 22:07
                          Avatar Stanislav Hoferek Greenie 18.04  Používateľ
                          daj nam co najviac info o tom subore - koncovka, velkost, plny nazov toho suboru
                          • Re: Problém s videom a braserom 02.12.2009 | 22:07
                            Peter   Návštevník
                            Neaktualizoval si nieco?