Notebook a linux boot

Sekcia: Aplikácie & Desktop 24.11.2009 | 19:32
CWSoO   Návštevník
Zdravim,chcel by som sa opytat taku vec...Mam notebook na ktorom mam winxp...Chcel by som ho cely zmazat a nahodit tam Ubuntu...Problem je ten ze nemam mechaniku...Neviem ci by mi to vedelo nabootovat z USB...A taktiez by som chcel vediet ako postupovat v pripade Visty -kde vlastne ma to ani nepusti do bios-u..Za odpovede 100x diky...
    • Re: Notebook a linux boot 24.11.2009 | 19:42
      Dragon   Návštevník
      Ano, pokial budes mat vytvorene bootovatelne USB s obrazom disku, pojde to nacitat. Celkom si neviem predstavit, ako je mozne, ze Ta Vista nepusti do BIOSu, mozes mi to vysvetlit? Este som sa s niecim takymto nestretol.
      • Re: Notebook a linux boot 24.11.2009 | 21:01
        CWSoO   Návštevník
        Ako nejako extra som to tam neskumal iba proste nevedel dostat do biosu klasickym sposobom del,f2...Ako vytvorim to usb?Ono mi to automaticky zobrazi v biose ako boot z usb?
        • Re: Notebook a linux boot 24.11.2009 | 23:24
          Dragon   Návštevník
          U mna ano. Ak mam zapojene USB, zobrazuje sa mi ako moznost popri napriklad hdd ci cdrom. A u mna sa napriklad spusta BIOS stlacenim F1.
          IMHO Vista nemoze nijak branit uzivatelovi vstupit do BIOSu, kedze BIOS zavadza loader a ten potom zavedie system. Kym BIOS uz pracuje, OS je zatial takpovediac mrtvy.
          • Re: Notebook a linux boot 25.11.2009 | 11:02
            CWSoO   Návštevník
            Ja chapem...Poradte mi prosim vas s tym nabootovanim USB...Mam live CD...Aj popripade sa da vsetko stiahnut...Diky.
            • Re: Notebook a linux boot 25.11.2009 | 20:14
              Dragon   Návštevník
              Ak vravis, ze sa da vsetko stiahnut, predpokladam potom, ze mas pripojenie na internet. Skus teda trosku pohladat na oficialnom webe Ubuntu. Urcite to lahko najdes.
              Ak by si to ale nahodou nenasiel, skus tuto stranku:
              https://help.ubuntu.com/community/Installation/FromUSBStick
              • Re: Notebook a linux boot 26.11.2009 | 10:11
                CWSoO   Návštevník
                Diky pekne...za vsetko...
          • Re: Notebook a linux boot 26.11.2009 | 12:53
            CWSoO   Návštevník
            Nechce mi bootovat z USB...Jednoducho tam taka moznost nieje....Pomoze upload BIOS-u? pocul som ze je to dost nebezpecne...no skusenost s tym nemam...
            • Re: Notebook a linux boot 26.11.2009 | 15:23
              wafdjajh   Návštevník
              vsetky nove notebooky a pc vedia bootovat z USB. Kedysi som mal IBM T40 ktore nebootovalo z USB a upgrade BIOS POMOHOL ... takze upgrade BIOS moze pomoct ale obavam sa ci to zvladnes ak si myslis ze Vista moze nejako zabranit vstupu do BIOS setupu.
    • Re: Notebook a linux boot 26.11.2009 | 15:48
      Avatar dodoedo Fedora Linux  Používateľ
      G. Orwell: "Čím více se společnost vzdaluje od pravdy, tím více bude nenávidět ty, kteří ji říkají."