nastavenie zvuku UBUNTU 9.10

Sekcia: Konfigurácia 25.11.2009 | 12:56
Avatar Robo Ubuntu 14.04 64bit  Používateľ
existuje navod na konfiguraciu zvuku v UBUNTU (9.10) ??? ...
pripadne zoznam suborov potrebnych pre konfig + strucny komentar ...
alebo nieco podobne ,zopar zasad ako postupovat.....

vopred dakujem
    • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 25.11.2009 | 16:00
      Avatar t0mas Archlinux a ubuntu 9.10  Používateľ
      mne by sa to tiez zislo lebo mi nefunguje zvuk na notebooku MSI ...
      Linux4ever frasier@jabbim.sk
      • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 25.11.2009 | 16:05
        ---   Návštevník
        vy dvaja hore ste sa asi hladali a nasli, ale co vlastne chcete? MSI... a dalej? Mne ide zvuk v ubuntu 9.10 bez najmensich zasahov, preto nechapem co vlastne chcete, ked nic konkretne nenapisete. Takze?
        • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 25.11.2009 | 16:58
          Avatar Robo Ubuntu 14.04 64bit  Používateľ
          Nejde mi zvuk v Rhythmbox playery ani nijakom inom, ale zvuk na webe (Firefox) napr.: youtube, funguje. Taktiez ked spustim speaker test je vsetko vporiadku....
          som stoho jelen .... vyskusal som rozne nastavenia, viem ze moznosti je viac a preto sa znovu pytam .....kde vsade sa da konfigurovat zvuk v ubuntu (.asoundrc, modules.conf atd) a ake zasady platia.... snad existuje nejaky navod, resp. zhrnutie zasad ako konfigurovat zvukovku v Linuxe.... ak ste nieco take nasli, ...dajte link
          • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 21.12.2009 | 18:05
            Avatar Michal Sedlák Debian, Ubuntu  Používateľ
            Nemoze to byt tym ze pulsaudio vie ovladat hlasitost pre kazdu aplikaciu zvlast?

            Spusti aplikaciu v ktorej chces nastavit zvuk, napr rhythmbox zapni prehravanie hudby, potom v hornom menu System- >Predvolby->Sound a tab Applications nastav hlasitost pre tvoju aplikaciu
        • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 01.12.2009 | 15:36
          balli   Návštevník
          ja mam tiez problem zo zvukom v ubtnu 9.10 nejde mi vobec, a nenapravuju to ani aktualizacie, v predchadzajucej verzii som nemal najmensi problem, az ked sa aktualizoval na tuto..podla vsetkeho mi vobec nenaslo zvukovku..ide o notebook asus A8H
          • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 06.12.2009 | 03:59
            Zvuk   Návštevník
            Ja mam ten isty problem zo zvukom. Firefox youtub atd ok ale prehravace tam je to hluche. V amarok mi ani nezobere zvukovu kartu tam test neprejde. skusal som milion navodov a nic
            • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 06.12.2009 | 11:08
              myky   Návštevník
              mate stiahnute ovladace? alebo nieco? ja som mal problem v starom ubuntu kde som musel miesto pulse audio nahradzoval alsou.... ale v tom novom nemam ziadne problemy
              • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 06.12.2009 | 13:43
                Avatar Robo Ubuntu 14.04 64bit  Používateľ
                mne uz to fachci, stacilo nainstalovat ALSA Tools. :-)
            • Re: nastavenie zvuku UBUNTU 9.10 18.12.2009 | 15:01
              petr   Návštevník
              mam stejny problem na HP compaq nx 7400